Śpiewająco uczcili 99. rocznicę niepodległości

Skomentuj (24)

zobacz więcej (6)

Po raz czwarty kazimierzacy zgromadzili się w Kazimierskim Ośrodku Kultury na Patriotycznym śpiewaniu. Było radośnie, było nostalgicznie, było uroczyście.

My, pierwsza brygada, Maszerują strzelcy, Rozkwitają pąki białych róż, Modlitwa obozowa, Przybyli ułani – te i wiele innych pieśni wypełniły około godzinne spotkanie z piosenką patriotyczną zorganizowane w wigilię 99. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Było wesoło – jak na święto przystało – było nostagicznie, bo trudno przy takiej pieśni jak Rozkwitały pęki białych róż… nie uronić łzy. Było uroczyście.

Wspólne śpiewanie, które prowadziła Monika Kubiś – Arbuz i jej podopieczni z chórów Canto i Cantare przy akompaniamencie Sławomira Doraczyńskiego zgromadziło kazimierzaków młodych i tych ciut starszych, którzy mają wiele takich rocznic za sobą. Byli też goście, byli i turyści. Wszystkich połączyła pieśń ojczyźniana.

- Pieśń jest wieczna jak świat i wiecznie młoda. W niej kryje się sekret młodości. Jest spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem i skarbem, którego nie można odebrać – powiedziała na wstępie IV Patriotycznego śpiewania Monika Kubiś – Arbuz. – Dzisiejsze spotkanie to forma świętowania: poprzez piosenkę uczczenie historii i pokazanie, jaką wartością jest wspólne śpiewanie.

Akcentem międzynarodowym była jedna z pieśni wykonana po ukraińsku przez ukraińską młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Wykonanie tej pieśni - właściwie było wspólne, bo trudno było nie podchwycić powszechnie znanej melodii o zielonej Ukrainie…

Ewa Wolna przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu poinformowała zebranych, że rozpoczęły się już prace nad przygotowaniem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którą celebrować będziemy za rok. Każda inicjatywa mile widziana.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (24)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę