Słoneczkiem malowane...

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Do 20 października w KOKPiT oglądać można wystawę malarstwa "Słoneczkiem malowane". Autorami prac są m.in.: Mieczysława Izdebska – Łazorek, Roman Gruszecki, Jacek Kośmiński, Janusz Olszewski czy Dorota Otulska.

„Słoneczkiem malowane. Czyli historia pewnych plenerów. Sława 2013 – 2016” to wystawa prac artystów, którzy razem wyjeżdżali na plenery malarskie. Właśnie do Sławy. Do pensjonatu Słoneczko.

- Sława to miejsce, gdzie chce się wracać, cudowni ludzie, urokliwe pejzaże, a atmosfera panująca w tej kazimierskiej grupie i w „Słoneczku” jest niepowtarzalna – jak bal, który się tam odbył – pisze Cezary Garbowicz, jeden z uczestników plenerów. – Jedno jest pewne, że każdy z nas na hasło „Słoneczni, zbiórka” pakuje manatki i wyrusza drogą ku Sławie…

Kazimierscy artyści do Sławy wyjeżdżali przez cztery lata. Wśród nich byli: Cezary Grabowicz, Anita Grabowicz, Dorota Otulska, Jacek Kośmiński, Jacek Kwiatkowski, Janusz Olszewski, Małgorzata Chmielowska, Mariusz Płoszaj – Mazurek, Marta Andała, Mieczysława Izdebska Łazorek, Olaf Olasiński, Alex Jahanson, Roman Gruszecki, Agnieszka Gruszecka oraz Waldemar Wojczakowski. Postanowili więc pokazać owoce tych malarskich podróży szerszej publiczności. Stąd właśnie wystawa w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, którą oglądać możemy do 20 października.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę