Słoneczkiem malowane...

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Do 20 października w KOKPiT oglądać można wystawę malarstwa "Słoneczkiem malowane". Autorami prac są m.in.: Mieczysława Izdebska – Łazorek, Roman Gruszecki, Jacek Kośmiński, Janusz Olszewski czy Dorota Otulska.

„Słoneczkiem malowane. Czyli historia pewnych plenerów. Sława 2013 – 2016” to wystawa prac artystów, którzy razem wyjeżdżali na plenery malarskie. Właśnie do Sławy. Do pensjonatu Słoneczko.

- Sława to miejsce, gdzie chce się wracać, cudowni ludzie, urokliwe pejzaże, a atmosfera panująca w tej kazimierskiej grupie i w „Słoneczku” jest niepowtarzalna – jak bal, który się tam odbył – pisze Cezary Garbowicz, jeden z uczestników plenerów. – Jedno jest pewne, że każdy z nas na hasło „Słoneczni, zbiórka” pakuje manatki i wyrusza drogą ku Sławie…

Kazimierscy artyści do Sławy wyjeżdżali przez cztery lata. Wśród nich byli: Cezary Grabowicz, Anita Grabowicz, Dorota Otulska, Jacek Kośmiński, Jacek Kwiatkowski, Janusz Olszewski, Małgorzata Chmielowska, Mariusz Płoszaj – Mazurek, Marta Andała, Mieczysława Izdebska Łazorek, Olaf Olasiński, Alex Jahanson, Roman Gruszecki, Agnieszka Gruszecka oraz Waldemar Wojczakowski. Postanowili więc pokazać owoce tych malarskich podróży szerszej publiczności. Stąd właśnie wystawa w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, którą oglądać możemy do 20 października.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę