Wypalano trawy przy Korzeniowym Dole

Skomentuj (17)

Wypalanie traw to wciąż problem. Mimo coraz większej świadomości i coraz mocniejszych przekazów medialnych polskie łąki co roku płoną. W gminie Kazimierz Dolny również.

O tym, jak tragiczne w skutkach może być wypalanie traw przekonujemy się w zasadzie co roku. I choć świadomość jest coraz większa, prowadzone akcje coraz głośniejsze, a za wypalanie nieużytków grozi potężna grzywna, wiosną w Polsce łąki, lasy i nieużytki nadal płoną. Strażacy narażają swoje życie gasząc pożar, w którym ginie ogromna ilość stworzeń, małych i dużych. A rozprzestrzeniający się w błyskawicznym tempie ogień zagraża nie tylko zwierzętom, ale także ludziom.

Ostatnie tygodnie to prawdziwa plaga pożarów. Tylko w gminie Kazimierz Dolny strażacy musieli interweniować kilkakrotnie. W marcu doszło m.in. do pożaru nieużytków w miejscowości Witoszyn. W tym tygodniu paliły się nieużytki w Bochotnicy a także sucha trawa tuż przy Korzeniowym Dole w Kazimierzu.

- Po raz kolejny działania utrudniał ciężki teren z brakiem dojazdu bezpośrednio do miejsca zdarzenia oraz silnie wiejący wiatr – czytamy na profilu Facebook OSP Wierzchoniów. - Nasze działania polegały na gaszeniu pożaru za pomocą hydronetki oraz tłumic. Spaleniu uległ obszar ok.2 ha. Przypominamy i apelujemy!!! W pożarach traw i nieużytków giną zwierzęta ‼‼ Stop pożarom traw!

W ostatnim czasie w powiecie puławskim doszło aż do dwunastu pożarów nieużytków. Tylko wczoraj strażacy interweniowali pięć razy. Sytuację dodatkowo komplikuje silny wiatr i susza. W całej Polsce sytuacja jest dość trudna, a w sporej części kraju ogłoszono trzeci stopień zagrożenia pożarowego.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  @Fakt napisał "
  :@pijany ,pomwianie jest wtedy kiedy wskazuje się konkretne osoby a tu ani imiona ani nazwiska nie padly. A Ty w wielu komentarzach również pomawiasz i jakoś policją Cię nie straszymy. "

  Nie znajdziesz takiego FAKTU.
  • ???
   Jesteś pewien?
  • pijany znad Grodarza
   Tak. Jestem pewien.
  • !!!
   Przepraszam pewnie to Ten" drugi"!
 • Z Puław ale z Kazimierza
  Była seria podpaleń w Kazimierzu i to obiektów a nie traw! I co policja wyjaśniła? Skala była przerażająca? Ucichły nagle mimo, ze sprawcy nie schwytano. I to jeszcze dziwniejsze! Kto to był i dlaczego przestał? Przestraszył się ten sprawca, czuł, że grunt mu się pali pod nogami?
  • wyjasniamci
   podpalen dokonywal niejaki B. Dancor - siedzi w pierdlu drogi z P ale z K. policja sie nie pochwalila ani wzmianki na portalach nie bylo - a szkoda bo ta wiadomosc uspokoila by wielu. min ow podpalil domek na stanicy, grila przy ujsciu Grodarza i wiele innych.
 • Oda
  Żenujące są te pomówienia kierowane w kierunku strażaków, no ale tak to jest jak zaczynają je siać miejscowi celebryci to i innym się udziela.
 • Ddd
  W Bochotnicy zanim zawyje syrena już ochoczo prują strażacy sztuk 2. Dziwi mnie to że dym czują przed alarmem.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Komórki z kalkulatorem, latarką i zapalniczką są bardzo popularne w Bochotnicy. Kazimierzakom też polecamy na nadchodzący sezon grillowy....
  • No ale jak to mozliwe?
   U nas swego czasu było dokładnie tak samo.
  • pijany znad Grodarza
   Na miejscu policji ustaliłbym tych @ Maurycy z Bochotnicy i @ No ale jak to możliwe i niech swoją WIEDZA podzielą się z wymiarem sprawiedliwości albo niech ten sam wymiar zajmie się nimi o ile POMAWIAJĄ bądź WZBUDZAJA NIEPOKÓJ.
  • Fakt
   @pijany ,pomwianie jest wtedy kiedy wskazuje się konkretne osoby a tu ani imiona ani nazwiska nie padly. A Ty w wielu komentarzach również pomawiasz i jakoś policją Cię nie straszymy.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Raz, to że jeśli żadne nazwiska nie padły to trudno mówić o pomówieniu (no chyba, że wszystkich mieszkańców Bochotnicy), a dwa, to trudno nazwać "wzbudzaniem niepokoju", komentowanie sytuacji, które rzeczywiście mają miejsce. Może tylko ton był zbyt frywolny jak na powagę sytuacji...
 • pogorzelisko
  Pożary i podpalenia to kategoria najtrudniej wykrywalnych wykroczeń i przestępstw. Moim zdaniem nie dokonują tego intelektualiści a właśnie oni są na bieżąco z mediami i głosami ekologów. Wiosenne wypalania to robota łobuzerii, która nie czyta gazet nie słucha ekologów ale za to nasłuchuje i komentuje pod budką z piwem kto, za co i ile oberwał za jazdę po pijaku, pobicie, kradzież. Tylko surowe wysokie kary dla sprawców. Apele to groch o ścianę.
 • Bio
  Pani Magdo, więc to jest wina mediów i ekologów (że za mało mówią) a nie idiotów z piwkiem i zapałkami???
 • Magda
  Przecież zawsze tak było jest i będzie niestety. Media i ekologowie za mało o tym mówią. U nas nawet jeden był 2 lata u władzy i chyba się słowem na ten temat nie zająknął.
 • Anna
  Zaraz a czyja to działka? Właściciel wypalał bo to trzeba chyba w tej relacji dodać?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę