Wypalano trawy przy Korzeniowym Dole

Skomentuj (17)

Wypalanie traw to wciąż problem. Mimo coraz większej świadomości i coraz mocniejszych przekazów medialnych polskie łąki co roku płoną. W gminie Kazimierz Dolny również.

O tym, jak tragiczne w skutkach może być wypalanie traw przekonujemy się w zasadzie co roku. I choć świadomość jest coraz większa, prowadzone akcje coraz głośniejsze, a za wypalanie nieużytków grozi potężna grzywna, wiosną w Polsce łąki, lasy i nieużytki nadal płoną. Strażacy narażają swoje życie gasząc pożar, w którym ginie ogromna ilość stworzeń, małych i dużych. A rozprzestrzeniający się w błyskawicznym tempie ogień zagraża nie tylko zwierzętom, ale także ludziom.

Ostatnie tygodnie to prawdziwa plaga pożarów. Tylko w gminie Kazimierz Dolny strażacy musieli interweniować kilkakrotnie. W marcu doszło m.in. do pożaru nieużytków w miejscowości Witoszyn. W tym tygodniu paliły się nieużytki w Bochotnicy a także sucha trawa tuż przy Korzeniowym Dole w Kazimierzu.

- Po raz kolejny działania utrudniał ciężki teren z brakiem dojazdu bezpośrednio do miejsca zdarzenia oraz silnie wiejący wiatr – czytamy na profilu Facebook OSP Wierzchoniów. - Nasze działania polegały na gaszeniu pożaru za pomocą hydronetki oraz tłumic. Spaleniu uległ obszar ok.2 ha. Przypominamy i apelujemy!!! W pożarach traw i nieużytków giną zwierzęta ‼‼ Stop pożarom traw!

W ostatnim czasie w powiecie puławskim doszło aż do dwunastu pożarów nieużytków. Tylko wczoraj strażacy interweniowali pięć razy. Sytuację dodatkowo komplikuje silny wiatr i susza. W całej Polsce sytuacja jest dość trudna, a w sporej części kraju ogłoszono trzeci stopień zagrożenia pożarowego.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  @Fakt napisał "
  :@pijany ,pomwianie jest wtedy kiedy wskazuje się konkretne osoby a tu ani imiona ani nazwiska nie padly. A Ty w wielu komentarzach również pomawiasz i jakoś policją Cię nie straszymy. "

  Nie znajdziesz takiego FAKTU.
  • ???
   Jesteś pewien?
  • pijany znad Grodarza
   Tak. Jestem pewien.
  • !!!
   Przepraszam pewnie to Ten" drugi"!
 • Z Puław ale z Kazimierza
  Była seria podpaleń w Kazimierzu i to obiektów a nie traw! I co policja wyjaśniła? Skala była przerażająca? Ucichły nagle mimo, ze sprawcy nie schwytano. I to jeszcze dziwniejsze! Kto to był i dlaczego przestał? Przestraszył się ten sprawca, czuł, że grunt mu się pali pod nogami?
  • wyjasniamci
   podpalen dokonywal niejaki B. Dancor - siedzi w pierdlu drogi z P ale z K. policja sie nie pochwalila ani wzmianki na portalach nie bylo - a szkoda bo ta wiadomosc uspokoila by wielu. min ow podpalil domek na stanicy, grila przy ujsciu Grodarza i wiele innych.
 • Oda
  Żenujące są te pomówienia kierowane w kierunku strażaków, no ale tak to jest jak zaczynają je siać miejscowi celebryci to i innym się udziela.
 • Ddd
  W Bochotnicy zanim zawyje syrena już ochoczo prują strażacy sztuk 2. Dziwi mnie to że dym czują przed alarmem.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Komórki z kalkulatorem, latarką i zapalniczką są bardzo popularne w Bochotnicy. Kazimierzakom też polecamy na nadchodzący sezon grillowy....
  • No ale jak to mozliwe?
   U nas swego czasu było dokładnie tak samo.
  • pijany znad Grodarza
   Na miejscu policji ustaliłbym tych @ Maurycy z Bochotnicy i @ No ale jak to możliwe i niech swoją WIEDZA podzielą się z wymiarem sprawiedliwości albo niech ten sam wymiar zajmie się nimi o ile POMAWIAJĄ bądź WZBUDZAJA NIEPOKÓJ.
  • Fakt
   @pijany ,pomwianie jest wtedy kiedy wskazuje się konkretne osoby a tu ani imiona ani nazwiska nie padly. A Ty w wielu komentarzach również pomawiasz i jakoś policją Cię nie straszymy.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Raz, to że jeśli żadne nazwiska nie padły to trudno mówić o pomówieniu (no chyba, że wszystkich mieszkańców Bochotnicy), a dwa, to trudno nazwać "wzbudzaniem niepokoju", komentowanie sytuacji, które rzeczywiście mają miejsce. Może tylko ton był zbyt frywolny jak na powagę sytuacji...
 • pogorzelisko
  Pożary i podpalenia to kategoria najtrudniej wykrywalnych wykroczeń i przestępstw. Moim zdaniem nie dokonują tego intelektualiści a właśnie oni są na bieżąco z mediami i głosami ekologów. Wiosenne wypalania to robota łobuzerii, która nie czyta gazet nie słucha ekologów ale za to nasłuchuje i komentuje pod budką z piwem kto, za co i ile oberwał za jazdę po pijaku, pobicie, kradzież. Tylko surowe wysokie kary dla sprawców. Apele to groch o ścianę.
 • Bio
  Pani Magdo, więc to jest wina mediów i ekologów (że za mało mówią) a nie idiotów z piwkiem i zapałkami???
 • Magda
  Przecież zawsze tak było jest i będzie niestety. Media i ekologowie za mało o tym mówią. U nas nawet jeden był 2 lata u władzy i chyba się słowem na ten temat nie zająknął.
 • Anna
  Zaraz a czyja to działka? Właściciel wypalał bo to trzeba chyba w tej relacji dodać?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę