Briefing w sprawie szkoły

Skomentuj (59)

zobacz więcej (7)

I stało się. Wojewoda lubelski Wojciech Wilk oficjalnie, na ręce burmistrza Kazimierza Dolnego, Grzegorza Duni, przekazał decyzję ministra finansów o pomocy pieniężnej w odbudowie szkoły.

Na terenie działki po rozbiórce budynku Gminnego Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym wojewoda lubelski Wojciech Wilk wręczył burmistrzowi Kazimierza Dolnego decyzję w sprawie przyznania z budżetu państwa dotacji na budowę nowej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli także kazimierscy radni oraz radna sejmiku województwa lubelskiego - Beata Trzcińska-Staszczyk.

- Dziś kończymy pewien etap, jeśli chodzi o starania dotyczące budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym – mówi wojewoda lubelski Wojciech Wilk. – Bardzo ważny etap, gdyż mam przyjemność w imieniu Rządu Polskiego, w imieniu Ministra Finansów wręczyć Panu Burmistrzowi decyzję, która pozwoli sfinansować inwestycję. Jest to kwota ponad 19 mln zł, a tym samym 80% kwoty niezbędnej do wybudowania tej szkoły. Pozostałą kwotę musi dołożyć samorząd. Te pieniądze pozwolą w tym miejscu, tu gdzie kiedyś stała stara szkoła, wybudować nowoczesny, piękny obiekt.

Przypomnijmy, że trzy lata temu wybuch gazu zniszczył dotychczasowy budynek Gminnego Zespołu Szkół. W chwili obecnej dzieci uczęszczają do szkoły kontenerowej.

- Mamy już przygotowaną dokumentację techniczną, która została wyłoniona w ramach ogólnopolskiego konkursu na przygotowanie koncepcji architektoniczno – użytkowej – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Wybrany projekt jest piękny pod względem architektonicznym, zaś jeśli chodzi o użytkowość, będzie to szkoła na miarę XXI wieku, nowoczesna, w której przyjemnością będzie zarówno uczenie się, jak i praca.

Są fundusze, jest dokumentacja. Pozostaje więc zakasać rękawy i rozpocząć prace przy tej niezwykle trudnej i wielkiej inwestycji. Jakie plany mają władze Miasteczka?

- Już niebawem przygotowane zostaną oferty przetargowe, a latem ruszy budowa – tłumaczy Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Do końca 2016 roku, chcemy tę szkołę wybudować. Tak więc już dziś chciałbym zaapelować i zainteresować tą inwestycją wykonawców, zarówno z terenu województwa lubelskiego, jak i z całej Polski. Bo zapewne każdy będzie chciał mieć w swoim dorobku wybudowanie takiego obiektu, tym bardziej w miejscu tak niezwykłym, jakim jest Kazimierz Dolny.

Będziemy na bieżąco informować o podejmowanych kolejno działaniach.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (59)

 • Ulka
  Wkurza mnie, jak politycy budują swój kapitał polityczny na szkole. Pan Sławomir Kamiński proponuje, by nie odbudowywać szkoły w Kazimierzu, bo szkoda pieniędzy, na Koszczyca też szkoda pieniędzy. A na co nie szkoda?
 • kazimierzak
  Czy Pan Marcin odpowie, oto jest pytanie?
 • Sławomir Adam Kamiński
  Panie Radny Pisula (PO).
  Pan Radny Siekierski (PO)nie popełnił błędu - nie musiał wiec nic wyjaśniać (przynajmniej jeśli chodzi o mnie). W swojej prezentacji dotyczącej sytuacji oświaty powiatowej na komisji finansów wyraźnie poinformował o swojej metodologii obliczeń, w której nie uwzględnił pieniędzy ze schroniska „ Wianuszki” . Pan Radny Siekierski na tym samym posiedzeniu jednoznacznie powiedział, że szkoły, w których uczy się mniej niż 400-tu uczniów są szkołami, których funkcjonowanie jest ekonomicznie nieuzasadnione. Do całości problemu pozwolę odnieść się w oddzielnym felietonie na mojej stronie i blogu Pana Janusza Kowalskiego.
  Sławomir Adam Kamiński (SIS TERAZ)
  www.slawomirkaminski.pl
 • Marcin Pisula
  Jeszcze raz odnosząc się do dyskusji chciałem zapewnić, że informacje o rzekomych planach likwidacji Zespołu Szkół w Kazimierzu przez samorząd powiatowy nie są prawdziwe. Co do wypowiedzi pana radnego Józefa Siekierskiego o złej sytuacji finansowej szkoły chciałbym wyjaśnić, że informacja ta jest nieświadomą pomyłką autora dokumentu. Radny sporządzając zestawienie otrzymał jedynie dane dotyczące wydatków szkoły, a nie uwzględnił jej dochodów. Dochody szkół są na ogół małe i nie bierze się ich pod uwagę w tego rodzaju zestawieniach. Wyjątkiem jest jednak Zespół Szkół w Kazimierzu w skład, którego wchodzi także Schronisko Młodzieżowe "Pod Wianuszkami". Nie właczenie dochodów Schroniska do zestawienia spowodowało błąd i stąd wyszła informacja o złej sytuacji finansowej Zespołu. Pomyłka ta została już publicznie wyjaśniona na ostatnim posiedzeniu Komisji Edukacji.
 • Kat Ro
  A po polsku to już nie można tytułować artykułu? Żenada.
  A z tą szkołą to totalny niewypał (mimo że wybuch był). Kadra do bani, dzieci nie ma, rodzice przerażeni, kto może wywozi dziecko gdzieś byle dalej stąd. Tak, Kazimierz to perła tylko zbyt droga i niedostępna dla mieszkańców...
 • Oburzony rodzic!
  Czekać aż do 2016 roku?! Przepraszam bardzo, ale większość dzieciaków pójdzie stąd szukając nie tylko większego doświadczenia, ale i nowoczesnej szkoły "na czasie"! Bla, bla bla... Tylko 2 lata. Dodać 3 lata od wybuchu = 5 lat.5 lat czekania na szkołę!
 • ormo wiec
  i Gradzielowi tez.....udanej niedzieli
 • Marcin Gradziel
  Wszystkim martwym duszom szokom ćwokom i innym życzę udanej niedzieli.
 • Czarna
  Szok, taki język we wszystkich polskich szkołach. Ciekawe tylko kto ich tego nauczył, bo to chyba nie nowomowa.

  A wychowaniem drogi Szoku zajęć się powinni przede wszystkim rodzice, nauczyciele dopiero na drugim miejscu.

  Naprawdę mam dosyć już tej dyskusji.
 • szok
  Czarna proponuję udać się do jednej z kazimierskich szkół i posłuchać ''mowy'' naszych dzieci .Aż skóra cierpnie ! dlaczego jest społeczne przyzwolenie na taki język ?Za moich czasów w tej samej szkole nikt nie ośmieliłby się używać takich wulgaryzmów zwłaszcza w obecności nauczycieli .I nie udawaj że o tym nie wiesz.Sypiam dobrze ,ale i tak przykro patrzeć jak wszystko tu schodzi na psy.
  Dzieci powinny być kształcone ale przede wszystkim WYCHOWYWANE ,przez nauczycieli również .Poza tym pomyliły ci sie pojęcia chyba chciałas napisac ze to nie są sprawy marginalne tylko margines wyjeżdża na roboty do Niemiec... ha ha ha tysiące takich filmików umieszczają ci durnie .
 • Ab-Z
  @Kinga K-zapomniałaś dodać ,że to dar Boży ,że szkoła wybuchła,byc może będziemy mieli szkołę tylko nie będzie się miał w nij kto uczyć,obecny burmistrz utopił już ok.3mln zł w budowę obiektów sportowych,a Pani AS usuwa wpisy negatywne,...demokracja.
 • Kinga K.
  wypowiadam się tu po raz drugi i ostatni- drodzy kazimierzacy, czy wy musicie tak się nakręcać i ziać jadem? Jeden drugiego utopiłby w łyżce wody. Pod każdym artykułem głosy niezadowolenia i słowne przepychanki. Żal mi was.Powinniscie się cieszyć, że będziecie mieć nową szkołę, a nie narzekać wciąż i na wszystko. Do widzenia.
 • Obserwator
  Szok, wyznaj nam proszę kto Cię tak duchowo zniweczył???
  Może za zgodą internautów wydacie tę kasę na Twoją rehabilitację, choć nie wiem, czy wystarczy...
  A sypiasz dobrze, czy Cię nęka całe zło tego świata?


 • Czarna
  Albo nie, wstawię sobie. I pożegnam :)

 • Czarna
  Szok, mogłabym Ci tu powstawiać całą masę filmików o absolwentach polskich szkół, którzy osiągają sukces życiowy i zawodowy. Pokazujesz marginalne zachowania. Nie będę się z Tobą przekomarzać, bo to nie ma najmniejszego sensu. Spróbuj kiedyś z młodzieżą porozmawiać, może zmienisz zdanie. No chyba, że Ty znasz tylko taką młodzież, jak ta poniżej. :P

  I na tym kończę dalszą dyskusję.
 • szok
  Czarna ci z tego filmiku też są absolwentami jakiejś polskiej szkoły .Chodzi według Ciebie o kierunek czy wychowanie i zachowanie ?
  Kto w Polsce da pracę takiemu elementowi? do czego oni się nadają ? Z takim wychowaniem i zachowaniem moga skończyć nawet UJ a i tak nikt nie chciałby z nimi mieć do czynienia.
 • szok
  Taką ''karierę ''będą robić na zachodzie Polacy .CZARNA przyjęłabyś ktoregoś z nich na stanowisko kelnera albo recepcjonistę ?
  Wyobrażasz sobie taki hotel?
  Jak na to bydło patrzę to wstydzę się powiedzieć jestem Polakiem .
 • szok
  Ulka ci gramotni znajdą bez problemu pracę tutaj a reszta pojedzie szorować gary na zmywak do UK .Polska stała się zapleczem taniej siły roboczej w UE ,chyba to widać GOŁYM OKIEM .Dla nich to żaden pieniądz a dla naszych ''kokosy'' .W Niemczech ''czarną robotę'' ktorej Niemiec by nawet nie tknął zrobią Polacy.

  Do Czarnej-ci z filmiku też pokończyli szkoły w Polsce ,przyjęłabys takich do pracy?? bo ja NIE !!
 • szok
  Pijany lewactwo ma na takich nowoczesne ''sposoby '' na niepotrzebne dzieci aborcja a na takich starych niepotrzebnych jak my eutanazja .Pojęcie szacunku dla życia zdewaluowało się w obecnych czasach .
 • pijany znad Grodarza
  @ Kazimierzak.
  Więcej szacunku dla Radnego Powiatowego. O to proszę na wstępie.
  @ Ulka.
  Co z gwiazdami? Pieścić Je należy.
  Co z pozostałymi? Szok i ja jesteśmy na umarciu, a z takimi nie ma co się liczyć. Haha. Szok będzie oburzony, bo On PRAWDZIWY PATRIOTA,

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę