Zapraszamy na rajd!

W najbliższy piątek, 12 lipca zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na kazimierski Rynek. To właśnie wtedy odbędzie się rajd z Cezarym Zamaną i wyścig Merida Mazovia MTB Marathon 2013, który rozpocznie cykl imprez rowerowych na terenie trójkąta turystycznego Kazimierz – Puławy - Nałęczów.

W Kazimierzu Dolnym lato w pełni. A skoro pogoda dopisuje najwyższy czas by wyruszyć w niezapomnianą podróż po najpiękniejszych szlakach rowerowych w Kazimierzu Dolnym i okolicach. Zapraszamy więc wszystkich miłośników dwóch kółek w piątkowe popołudnie na Kazimierski Rynek. To właśnie tam rozpocznie się rajd rowerowy z Cezarym Zamaną i wyścig Merida Mazovia MTB Marathon 2013. O godzinie 16.45 będzie miała miejsce odprawa techniczna prowadzona przez Cezarego Zamanę. Sam rajd rozpocznie się piętnaście minut później, o godzinie 17.00.

 

- Właściwie jest to już druga edycja tej imprezy – przypomina Cezary Zamana. - Pierwszy rajd odbył się jesienią 2012 roku i wzięło w nim udział około stu osób.

 

W tegorocznej lipcowej edycji uczestnicy rajdu przejadą przepiękną trasą prowadzącą z centrum Kazimierza Dolnego wzdłuż Wisły na południe przez takie miejscowości jak: Mięćmierz, Podgórz, Dobre, Zagajdzie, Kolonia Uściąż, Cholewianka i Jeziorszczyzna. Wyprawa zakończy się ponownie w Kazimierzu Dolnym na Rynku. Stąd też jej nazwa: „Wzdłuż Wisły, pośród winnic i macierzanki”. Długość trasy – ok. 20 km. Planowany średni czas przejazdu: 2,5 – 3 godziny.

 

- Nie będę ukrywał, że dla mniej zaawansowanych rowerzystów jeżdżących głównie drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi, ta trasa może wydać się trudna ze względu na przewyższenia – mówi Cezary Zamana. - Jednak jeśli ktoś nie będzie się czuł na siłach, by na dany podest wjechać, to bez problemu można będzie ten rower wprowadzić. To, co jest naprawdę ważne to sprawne hamulce, bo oczywistym jest, że skoro jest podjazd, to będzie również zjazd. Tak więc bez sprawnych hamulców możemy mieć problemy.

 

Jednak wszelkie te trudności są niczym, gdy wokół nas rozciągają się tak wspaniałe krajobrazy. Trasa wiedzie bowiem poprzez wąwozy, wzdłuż rzeki i pośród pól. Wszędzie więc pachnieć będzie przyroda. Poza tym nie trzeba się przecież wcale ścigać. Samo uczestnictwo w rajdzie jest już wielką przygodą.

 

- W rajdzie wziąć udział może każdy – tłumaczy Cezary Zamana. - Trasa będzie bardzo dobrze oznakowana, tak więc nie ma konieczności by trzymać się blisko grupy. Można jechać swoim tempem, nie ryzykując zdrowiem. My wcześniej tą trasę będziemy monitorować, to znaczy uprzątniemy rzeczy, które są nieprzyjazne rowerom. Poza tym jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy uczestników rajdu, którzy nie dadzą rady dotrzeć do mety ściągać z trasy. Pomocy w takim przypadku należy szukać pod tym numerem tel. 609 084 184. Jest to numer alarmowy do biura zawodów.

 

Cóż możemy powiedzieć więcej? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w rajdzie i przeżycia niezapomnianych chwil…

 

Organizatorami rajdu rowerowego są Cezary Zamana – znany polski kolarz szosowy, mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne’2003 oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę