Merida Mazovia MTB Marathon

Skomentuj (6)

Na połowę lipca zaplanowano w trójkącie turystycznym Kazimierz-Puławy-Nałęczów cykl imprez rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon organizowany przez Cezarego Zamanę polskiego kolarza szosowego, mistrza Polski i zwycięzcę Tour de Pologne’2003. 

Merida Mazovia MTB Marathon to cykl imprez rowerowych rozgrywanych w różnych miejscowościach na terenie całej Polski. W dniach 12 – 14 lipca zagości on również na Lubelszczyźnie na szlakach trójkąta turystycznego Kazimierz – Puławy – Nałęczów. W Kazimierzu 12 lipca planowane jest rozegranie tzw. czasówki. Rywalizacja w jeździe rowerem na czas odbędzie się na trasie: ulica Zamkowa – ul. Góry. Meta – w okolicach Kazimierzówki bądź Folwarku Walencja. Tędy prowadziła trasa jesiennego rajdu z Cezarym Zamaną, w którym 14 października uczestniczyło w Kazimierzu 50 rowerzystów z całego kraju. W Nałęczowie na 13 lipca i w Puławach na 14 lipca zaplanowano maraton na dystansach 30 – 60 – 100 km.

- Doskonała organizacja, świetne nagrody oraz wiele atrakcji dla przyjeżdżających z zawodnikami osób sprawiają, że udział w tych rowerowych zmaganiach z reguły bierze grubo ponad tysiąc zawodników z całego kraju – mówi Rafał Suszek, kazimierski radny i znany w regionie popularyzator turystyki rowerowej. – Tym samym jest to doskonały sposób do promocji regionu i turystyki aktywnej. Jest to możliwe również dzięki licznym patronom medialnym o zasięgu krajowym, którzy od wielu lat współpracują z Mazovia MTB Marathon. A tereny wokół Kazimierza są przecież wręcz wymarzone do tego typu aktywności, o czym mogłem przekonać się osobiście, kiedy dane mi było pokonywać setki kilometrów drogami, dróżkami i polnymi ścieżkami wokół Kazimierza.

Zapowiada się więc ciekawa impreza rowerowa jedna z największych, jeśli nie największa, na Lubelszczyźnie. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne podmioty gospodarcze do współtworzenia tego wydarzenia poprzez zaoferowanie dla uczestników zniżek w pensjonatach, hotelach, restauracjach, kawiarniach czy innych miejscach. Kontakt tel. Rafał Suszek 698 151 072.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Stach
  @Pytajnik skoro jesteś tak zatroskany stanem gminnych finansów, to może zapytasz burmistrza o to ile kosztuje gminę gazeta (wydawnie + uposażenie redaktor Bożeny Gałuszewskiej), której w innych samorządach nie wydają, ile przyjechało turystów po reklamie za grube tysiące na Wyspach,ile kosztuje zatrudnianie kolejnych "ziomków" w urzędzie,dlaczego prosty kibelek kosztuje 1.3miliona zł, dlaczego remontuje się za grube miliony nie tak dawno remontowaną oczyszczalnię itd.
  Nawet jeśli gmina przkaże jakieś fundusze na tą imprezę, to z pewnością bedą to dużo dużo mniejsze kwoty, niż środki przeznaczone na powyższe cele.
  @Pytajnik, to jak zapytasz burmistrza?
 • pytajnik
  Ja mam pytanie czy Urząd Miasta dofinansował tą imprezkę dla rowerzystów? Postulaty promocji takiej imprezki jak pamiętam składał w zeszłym roku właśnie nijaki pan Suszek tak się składa że to jednocześnie radny z Parchatki. Czy i ile gmina dała na tego rodzaju "promocyjną" dla miasta imprezkę? Czy to w ogóle promocja dla miasta? Czy przejazd przez Kazimierz grupy miłośników czegokolwiek można nazwać "promocją dla regionu"? Gdzie się ktoś o tym dowie w Tygodniku Powiślą i wzmianką w Dzienniku Wschodni? I wreszcie dlaczego Mazovia MTB ma być organizowana na Lubelszczyźnie? To trochę mocne pytania, bo może cel jest szczytny, ale pamiętam zachwyt przejazdem rowerową eskapadą jesienią. co to miało nie być. W efekcie kilkadziesiąt osób w tym trochę uczniów zwołanych przez Pisulę przejechało się po okolicy. I co z tej imprezy wynikało dla Kazimierza? Ja mam wrażenie, że jedynie oczekiwania by miasto wsparło podobne genialne inicjatywy. Mam nadzieję, że tego nie uczyniło, ale nie wiem więc pytam?
 • pijany znad Grodarza
  lotnisko było zamknięte.
 • tubylec
  Pijany ty niestety tego nie zobaczysz bo podobno wyjeżdżasz na pół roku? zapewne ustawa śmieciowa Cię wystraszyła?
 • Leszek
  A po co to wszystko? Te całe rowery. Po tym jak kazimierski urząd wydał 300 tys. PLN na projekt budowy marki Kazimierza Dolnego, to turyści walą do Miasteczka drzwiami i oknami...He he he
 • pijany znad Grodarza
  jak nie bedzie śniegu to pomysł wypali

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę