Rajd rowerowy z Zamaną

Skomentuj (28)

zobacz więcej (26)

Ponad 50 rowerzystów wyruszyło po drogach i bezdrożach Kazimierza na rajd z polskim kolarzem szosowym, mistrzem Polski i zwycięzcą Tour de Pologne’2003 Cezarym Zamaną. Impreza ta to swego rodzaju zapowiedź przyszłorocznych wyścigów Mazovia MTB, które odbędą się na terenie trójkąta turystycznego Kazimierz - Nałęczów – Puławy.

W niedzielny poranek 14 października kazimierski rynek wypełnił się miłośnikami rowerowych wypraw. Przyjechali rowerzyści w wielu miejsc Polski. Nie zabrakło również kazimierzaków. Imprezę zorganizowaną przez polskiego kolarza szosowego, byłego reprezentanta kraju, Mistrza Polski i zwycięzcę Tour de Pologne w 2003 roku, organizatora wyścigów Mazovia MTB – Cezarego Zamanę, otwierał burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia.

- Chcemy, żeby ta impreza służyła promocji turystyki aktywnej, którą tu u nas można znakomicie uprawiać. Chcemy pokazać przepiękne tereny, piękne krajobrazy wokół Kazimierza tak, aby zachęcić wszystkich miłośników turystyki rowerowej do przyjazdu do naszego Miasteczka. Mam nadzieję, że podczas maratonu rowerowego w przyszłym roku będą nas tu setki, a nawet tysiące – powiedział burmistrz Dunia.

Na starcie obok burmistrza stanęła również wiceburmistrz Marzanna Cendrowska.

- Jeżdżę na rowerze z przyjaciółmi po okolicach Kazimierza. Ostatnio eksplorujemy rejony Skowieszynka i Rzeczycy. Średnio pokonujemy 15 – 20 km – mówi Marzanna Cendrowska, która nie tylko jeździ na rowerze, ale również pływa na kajaku.

Nie zabrakło też młodzieży. Kazimierscy gimnazjaliści wraz z opiekunem Marcinem Pisulą uprawiają kolarstwo turystyczne już od 7 lat. Jeżdżą głównie po okolicy, ale na swoim koncie maja również rowerowe wyprawy na Roztocze i do Warszawy.

Najwięcej jednak wśród uczestników rajdu było gości. Przyjechali z Lublina, Ryk, Warszawy czy Puław.

- Ja startuję regularnie w maratonach rowerowych, a udział w dzisiejszym rajdzie jest formą nagrody dla żony za to, że wytrzymała te wszystkie moje starty w tym roku – mówi Maciej Mikołajczuk z Zielonki pod Warszawą, zdobywca I miejsca w 12 godzinnym maratonie w parach. – Od dawna wiedzieliśmy, że tutaj są fajne trasy rowerowe, wąwozy, piękne widoki, ale do tej pory nie było okazji, by przyjechać tu rowerami.

Uczestnicy rajdu mieli do pokonania trzy trasy: 15, 30 i 50 km. Najkrótsza – którą pokonali wszyscy – prowadziła wzdłuż Wisły do kamieniołomu i dalej w kierunku Mięćmierza i Podgórza. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała imprezie i podkreślała uroki krajobrazu, na tej trasie szczególnie piękne.

- Ta pierwsza trasa, mimo że która nie jest łatwa – mówi Cezary Zamana – przecinamy garby, wpadamy w wąwozy.

Ci, którzy mieli jeszcze dość sił, wyruszyli na kolejną trasę w kierunku Nałęczowa.

Rajd rowerowy Cezarego Zamany odbył się z inicjatywy radnego Rady Miejskiej w Kazimierzu Rafała Suszka organizatora i uczestnika 24 – godzinnych maratonów rowerowych promujących walory Kazimierza i okolic – doskonałych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (28)

 • Liko
  Ludki, korzyść z takiej imprezy jest niewymierna i naprawdę wiele to znaczy dla lokalnej społeczności bo napędza lokalne biznesy. Trzeba patrzeć troszkę dalej niż czubek własnego nosa. Pieniądze na drogę, a czemu by przy okazji nie zorganizować jakiegoś bazaru na ten cel? Dużo ludzi przyjedzie do Kazimierza, wielu na pewno by to wsparło. Grunt to reklama.
 • pijany znad Grodarza
  "
  mix 2012-10-20 22:42 Specjalnie dla pijanego....cytat- komuszyj synu, to dla ciebie!"
  Odwracam pytanie. Synu NIE KOMUSZY. Skomentuj.
 • pijany znad Grodarza
  "
  mix
  2012-10-20 22:42
  Specjalnie dla pijanego....cytat- komuszyj synu, to dla ciebie!"
  Odwracam pytanie. Synu NIE KOMUSZY. Skomentuj.
 • Szok
  Pfffff pijany teraz dołożyłeś do pieca , ale jaja .
 • pijany znad Grodarza
  I znowu niepopularnie , znowu ja. Panie Czarku. Z grupy ZWYCIĘZCY tytulu ",,, FRANCJA" / nie znam, bo po angielsku/ . Czlowiek pozbawiony WSZYSTKICH tytulow. Ostatnie , Jego zasłużone to 36 miejsce w 1969 roku..
  Byłoby fascynujacym, gdyby właśnie Pan, w naszej bibliotece / prześwietna w organizacji wszech/ opowiedział o GRUPIE Armstronga. To czas, to Pan z tzw. PIERWSZEJ RĘKI. Przyjdę na pewno.
 • Benny
  @Egon masz rację, jeszcze dwa lata takich rządów i nie będzie co z gminy zbierać...
 • Egon
  Od bicia piany to juz mamy jednego specjalistę
 • pijany znad Grodarza
  hmm .Miliony, a poruszamy sie w obrebie 45 tysięcy. Faktycznie, czas zamilczeć. Pozostaje ząspiewać: " ....droga, ktorą idę...." /jadę?/
 • Andrzej
  @pijany a coś żeś się tak tej imprezy rowerowej czepił? Dobry gospodarz, do których jak na razie Kazimierz nie ma szczęścia znalazłby pieniądze na jedno i drugie. Dlaczego zakładasz że budowa drogi do Mięćmierza, której koszt oszacowano na ponad milion złotych (udział gminy 50%) wyklucza organizację maratonu rowerowego promującego Kazimierz i okolicę?
  Zgodziłbym się z Tobą gdybyś na zasadzie albo albo przedstawił proporcjonalną kwotę np. marnowanie przez burmistrza setek tysięcy na przeszacowane inwestycje, lub też na procesy sądowe. Ale nie, Ty tego nie widzisz...Czyś ślepy na "lewe" oko...? Widzę @pijany że popierasz zasadę w myśl której skupia się uwagę i "oszczędza" się złotówki a marnuje miliony. Zacznijmy zatem od milionów... Spróbujesz? Czy dalej będziesz bił pianę?
 • pijany znad Grodarza
  dedykacja dla mixa
  http://www.youtube.com/watch?v=EBNIeYuwTLY&feature=related
 • pijany znad Grodarza
  ale zescie sie mnie czepili, a mix POLECIAŁ , jak zwykle po KATOLICKU / w Jego mysleniu o tej religii, ale dlaczego po rosyjsku?/. Pan Zamana napisał :". Koszt imprezy wyniósł niespełna 3 tys. zł.".
  Przytoczylem wpis @6 apeluje do radnego 2012-10-18 08:52 z blogu Janusza Kowalskiego.
  Swoja drogą , ze tak zacny kolarz, z grupy Armstronga / i tu NIESTETY/ dezawuuje Tour de Pologne Czeslawa Langa.
  Panie Czesławie Zamana. Ja nie neguje potrzeby organizowania tego rodzaju Imprez. Ja jedynie zwracam uwagę, na potrzeby Gminy Kazimierz, a szczególnie rejonu Mięćmierz- Okale tj. miejsca tak czesto przywoływanego, a tak zaniedbanego.
  Przpomniałem sobie interesujaca rozmowę z Polakiem, emerytem z NASA. Powiedział ON: kiedy mielismy problem , " wrzucaliśmy" go dzieciom do przedszkoli i właśnie dzieciaki poprzez swoje wypowiedzi naprowadzali nas na właściwy trop. Wracając do problemy drogi mećmierskiej.
  Zadajmy pytanie przedszkolakom co zrobić : rajd, czy wczesniej droge do Mięćmierza ?. Proponuję, by dane te zebrał mix przy udziale Andrzeja.
  Pośpieszcie sie Panowie, póki Przedszkole istnieje.
 • mix
  Specjalnie dla pijanego....cytat- komuszyj synu, to dla ciebie!
  W kółko powtarzam, że III RP to świat na opak. Dranie uchodzą za autorytety etyczne, cynicy za moralistów, zdrajcy za bohaterów. Bardzo chciałbym, aby coś wreszcie zaprzeczyło temu obrazowi. Tymczasem patrzę na jego kolejne wersje.
  W naszym kazimierskim grajdole jest podobnie
 • Andrzej
  @pijany i co powiesz na komentarz Pana Zamany? Byłeś już na stronie Mazovii? Przemyślałeś? Nadal twierdzisz, że inicjatywa jednego z radnych nie ma racji bytu i nie przyniesie żadnych korzyści dla Miasta i Gminy? Jako mieszkaniec Okala (zdaje się że tam mieszkasz) powinieneś się cieszyć że w gminie coś organizuje się żeby przyciągnąć turystów! Nawet jeśli Ty dochody czerpiesz z renty to powinieneś wiedzieć, że duża część społeczeńśtwa żyje właśnie z turystów. To tak trudno zrozumieć?
 • Cezary Zamana
  Szanowni Państwo, przykro, że tak podchodzicie do sprawy. W pażdzierniku odbył się rajd. Koszt imprezy wyniósł niespełna 3 tys. zł. Wzięło w nim udziałblisko 100 kolarzy z róznych zakątków Polski. Wielu przyjechało już w sobotę i to w towarzystwie rodzin i zostawiło sporo pieniędzy w miejscowych pensjonatach, kawiarniach i sklepach. Ale przyszłoroczna impreza nie będzie rajdem, tylko etapem największego w Polsce maratonu rowerowego. W każdym etapie startuje co najmniej 1000-1500 zawodników. Proszę to sprawdzić na stronie Merida Mazovia Marathon MTB. Ci ludzie do danego miasta przyjeżdżają dzień wcześniej - z całymi rodzinami (impreza ma charakter rodzinny). Miasta w całej Polsce walczą o to, by ta impreza była organizowana u nich, bo oznacza to dla lokalnych podmiotów gospodarczych ogromne zyski. Takim miastem jest np.Nałęczów, w którym w przyszłym roku maraton się odbędzie. Koszt organizacji - ok. 20 tys. zł zwraca się wielokrotnie i to w ciągu dosłownie kilku godzin. A co do promocji to jest ona ogromna. Impreza jest propagowana i relacjonowana przez media ogólnopolskie. Zamiast negować proszę wejść na stronę organizatora. Gdyby było inaczej ten maraton nie byłby największą kolarską imprezą w Polsce. Przegoniliśmy nawet popularnością imprezę Czesława Langa. Poza tym wiadomo, że dziś najlepszą promocją miasta są udane, masowe imprezy. Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia strony maratonu
 • pijany znad Grodarza
  @Andrzej
  #6 apeluje do radnego 2012-10-18 08:52
  Może niech te 20 tys. przeznaczą na drogę w Męćmierzu, a nie na to by paredzięsiąt osób się przejechało rowerami. Przecież wiadomo, ze promocja dla miasta to żadne. Kto o tym usłyszy? Gdzie przecyta raz w jakiej dogorywajacej lokalnej gazecie. Zobaczy reportaż w tv i przyjedzie do Kazimierza? To przecież wolny żart. Dotowanie rajdu których jest w Polsce setki to po prostu drenowanie kasy.

  Zważywszy że nasi radni roztropnością nie grzeszą chyba tylko trzeba prosic by autor pomysłu miał instynkt polityczny i nie zgłaszał wniosku by 20 tys. naszych pieniędyz wyrzucić w błoto. Tym błotem będzie przyjemność parugodzinna dla grupki ludzi z rowerami które kilkaset złotych nie kosztują.

  Proszę nie strzelać w płot i nie wyrzucać kasy dla ludzi z Lublina Warszawki i Radomia jak Pan pisze"
 • pijany znad Grodarza
  widzę, że wyznajesz zasadę PiS. IM GORZEJ TYM LEPIEJ.
  Uwazasz, że mamy dalej brnać w nierozsądne / bo ich brak/ wydawanie pieniedzy. Ta NIEROZSADNOŚĆ to też te 1000 zł dla Burmistrza.
  Tak sobie liczę, 20.000 zł : smsy - 57, rozmowy telefoniczne 155, No własnie . Na co te pozostałe?
 • Andrzej
  @pijany którzy mieszkańcy Mięćmierza pytają się czy tych 20000 nie lepiej byłoby przeznaczyć na ową drogę? Pytam, gdyż ja takich nie znam. A swoją drogą może przypomnisz Nam od czego rozpoczęła się obecna kadencja Rady Miejskiej? Czy nie była to 1000zł podwyżka dla burmistrza?. A ile z gminnej kasy idzie na redagowanie gazety samorządowej, która jest ewenementem na skalę krajową? Taka rozrzutność wskazuje że gmina ma kaskę. @pijany to jak to jest z tą gminną kaską? Jest czy jej nie ma?
 • pijany znad Grodarza
  mieszkańcy Miećmierza upominaja sie o 45 000 zł obiecane na drogę. Pan Suszek chciałby 20 000 na organizacje imprezy, ktora też bez dróg nie obyłaby się. Mieszkańcy, słusznie, pytaja się czy tych 20000 nie lepiej byłoby przeznaczyć na ową droge.
  Panie Radny Suszek. By odeprzeć te SŁUSZNE, bardzo bym prosił, coby Pan w punktach " rozbił" wydatki tejże imprezy 20.000 .
 • Piotrek
  Brawa dla Rafała za organizację tej imprezy. Więcej takich inicjatyw. Niech ludzie dowiedzą się jak u nas pięknie. Robienie ciekawych imprez to najlepsza reklama dla danego miejsca
 • Paweł
  Witam, jako uczestnik tego Rajdu chciałbym zobaczyć pełna galerię zdjęć... proszę podać link, adres do galerii...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę