Mazovia MTB Marathon Kazimierz Dolny’14

Skomentuj (1)

Już w najbliższą niedzielę 21 września w Kazimierzu odbędą się wyścigi rowerowe Merida Mazovia MTB Marathon. Swój udział w imprezie zadeklarowało już ponad 500 zawodników.

Lato dobiega końca, ale w Kazimierzu sezon trwa w najlepsze. Na najbliższy weekend w Miasteczku odbędą się dwie duże imprezy: w sobotę na Rynku koncert „Wieczór hiszpański”, a w niedzielę –wyścigi rowerowe Merida Mazovia MTB Marathon organizowane przez Cezarego Zamanę – polskiego kolarza szosowego, reprezentanta Polski, Mistrza Polski z 1999 oraz zwycięzcę Tour de Pologne z 2003 r., który po zakończeniu kariery sportowej organizuje wyścigi Mazovia MTB Maraton.

- Okolice Kazimierza to głównie wąwozy lessowe, z których znana jest cała okolica. Miasteczko z zachowanym średniowiecznym układem ulic idealnie wkomponowuje się w krajobraz. Ten, oprócz licznych wzgórz i wspomnianych wąwozów, dopełnia Wisła królowa polskich rzek. To wyjątkowe miejsce w skali Europy już 21 września stanie się tłem dla naszych sportowych zmagań. Charakterystyczne dla tej trasy będą liczne podjazdy, duże przewyższenia oraz wyjątkowa atmosfera Kazimierza Dolnego, miasta, przez które przejedzie peleton. Nie zabraknie wiernych kibiców oraz miejscowych wielbicieli kolarstwa. Przedostatni etap cyklu Cezarego Zamany będzie więc wydarzeniem wyjątkowym pod każdym względem – tak zachęcają organizatorzy do udziału w przedostatnim etapie cyklu wyścigów Merida Mazovia MTB Marathon. Jeszcze się można zapisać. Aby wystartować, wystarczy zarejestrować się biurze zawodów, dokonać niezbędnych formalności oraz mieć sprawny rower i kask. 

Zawodnicy rywalizować będą na czterech dystansach: dystans Hobby (6 km) – dla dzieci, Fit (27 km), Mega (53 km) i Giga (80 km) - dla dorosłych.

Będzie także okazja do rywalizacji dla najmłodszych, którym w sportowych zmaganiach patronować będzie Rybka MiniMini+. Te ostatnie zawody rozegrane zostaną w specjalnej strefie dla rodzin, gdzie na najmłodszych czekać liczne atrakcje zorganizowane przez platformę nc+: zabawy plastyczne, koło fortuny, upominki i pamiątkowe zdjęcia z Rybką MiniMini+.

W czasie wyścigu w Kazimierzu będzie dostępny serwis rowerowy oraz stoiska ze sprzętem i odzieżą kolarską.

Kamizelka z autografami Cezarego Zamany i Rafała Suszka


W czasie imprezy odbędzie się także licytacja kamizelki odblaskowej Rafała Suszka, w której przeszedł on pieszo 70 km dla Szymka. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na pomoc cierpiącemu na autyzm pięciolatkowi z Puław. Cena wywoławcza 50 zł.

Program zawodów niedziela 21 września


Start, meta, biuro zawodów – tereny zielone pomiędzy bulwarami nadwiślańskimi a Wisłą (naprzeciw ul. Krakowskiej, na południe od Portu Jachtowego)

godz. 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
godz. 10.30 - start dystansu Hobby
godz. godz. 11.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
godz.  11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga
godz. 12.00 - dekoracja dystansu Hobby
godz. 14.30 - dekoracja dystansu Fit
godz. 15.15 - dekoracja dystansu Mega
godz. 16.00 - dekoracja dystansu Giga

godz. 10.00 - 15.00 - atrakcje na terenie miasteczka sportowego
godz. 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów do wyścigu MiniMini+ dla najmłodszych
godz. 12.10 - start wyścigu MiniMini+ dla najmłodszych
godz. 12.30 - 14.00 - nauka jazdy na rowerkach biegowych Puky Race
godz. 09.00 - 15.00 - plac zabaw pod namiotem

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę