Przedszkolny plac zabaw zmodernizujemy z budżetu obywatelskiego

W ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zmodernizowany zostanie przedszkolny plac zabaw. Ten projekt uzyskał poparcie 60% uczestników głosowania.
Mieszkańcy Kazimierza zdecydowali, na co chcą wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego 2020. 70 ze 117 uczestników głosowania poparło projekt „Siła uśmiechów”, który zakłada m.in. na placu zabaw przy przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu położenie bezpiecznej nawierzchni oraz zakup nowoczesnych urządzeń do zabawy: bujaków i karuzeli. Koszty modernizacji mają się zamknąć w kwocie 13 tys. zł.
To pozwoli zrealizować także – choć w ograniczonym zakresie – projekt, który w wyniku głosowania znalazł się na drugim miejscu listy – zagłosowało na niego 28 osób. Chodzi o „Upiększenie ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej”, w ramach którego na obu ulicach miałyby się pojawić ławki oraz donice z kwiatami. W związku z tym, że projekt ten wyceniono pierwotnie na 40 tys. zł, jego realizacja będzie możliwa – jak zapisano w Zarządzeniu Nr 101 Burmistrza Kazimierza Dolnego z dnia 23 grudnia 2019 r. - po aktualizacji zakresu rzeczowego i finansowego projektu.
Oba projekty zostaną wpisane do uchwały budżetowej, która poddana zostanie głosowaniu na sesji Rady Miejskiej 30 grudnia o godzinie 15:00 w Gminnym Zespole Szkół.
Projekt III „ Dzień dobry, panie Kazimierzu – rewitalizacja skwerku przy placu zabaw jako miejsce spotkań mieszkańców” zyskał poparcie jedynie 18 osób i nie będzie realizowany.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę