Przedszkolny plac zabaw zmodernizujemy z budżetu obywatelskiego

W ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zmodernizowany zostanie przedszkolny plac zabaw. Ten projekt uzyskał poparcie 60% uczestników głosowania.
Mieszkańcy Kazimierza zdecydowali, na co chcą wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego 2020. 70 ze 117 uczestników głosowania poparło projekt „Siła uśmiechów”, który zakłada m.in. na placu zabaw przy przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu położenie bezpiecznej nawierzchni oraz zakup nowoczesnych urządzeń do zabawy: bujaków i karuzeli. Koszty modernizacji mają się zamknąć w kwocie 13 tys. zł.
To pozwoli zrealizować także – choć w ograniczonym zakresie – projekt, który w wyniku głosowania znalazł się na drugim miejscu listy – zagłosowało na niego 28 osób. Chodzi o „Upiększenie ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej”, w ramach którego na obu ulicach miałyby się pojawić ławki oraz donice z kwiatami. W związku z tym, że projekt ten wyceniono pierwotnie na 40 tys. zł, jego realizacja będzie możliwa – jak zapisano w Zarządzeniu Nr 101 Burmistrza Kazimierza Dolnego z dnia 23 grudnia 2019 r. - po aktualizacji zakresu rzeczowego i finansowego projektu.
Oba projekty zostaną wpisane do uchwały budżetowej, która poddana zostanie głosowaniu na sesji Rady Miejskiej 30 grudnia o godzinie 15:00 w Gminnym Zespole Szkół.
Projekt III „ Dzień dobry, panie Kazimierzu – rewitalizacja skwerku przy placu zabaw jako miejsce spotkań mieszkańców” zyskał poparcie jedynie 18 osób i nie będzie realizowany.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę