Przedszkolny plac zabaw zmodernizujemy z budżetu obywatelskiego

W ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zmodernizowany zostanie przedszkolny plac zabaw. Ten projekt uzyskał poparcie 60% uczestników głosowania.
Mieszkańcy Kazimierza zdecydowali, na co chcą wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego 2020. 70 ze 117 uczestników głosowania poparło projekt „Siła uśmiechów”, który zakłada m.in. na placu zabaw przy przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu położenie bezpiecznej nawierzchni oraz zakup nowoczesnych urządzeń do zabawy: bujaków i karuzeli. Koszty modernizacji mają się zamknąć w kwocie 13 tys. zł.
To pozwoli zrealizować także – choć w ograniczonym zakresie – projekt, który w wyniku głosowania znalazł się na drugim miejscu listy – zagłosowało na niego 28 osób. Chodzi o „Upiększenie ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej”, w ramach którego na obu ulicach miałyby się pojawić ławki oraz donice z kwiatami. W związku z tym, że projekt ten wyceniono pierwotnie na 40 tys. zł, jego realizacja będzie możliwa – jak zapisano w Zarządzeniu Nr 101 Burmistrza Kazimierza Dolnego z dnia 23 grudnia 2019 r. - po aktualizacji zakresu rzeczowego i finansowego projektu.
Oba projekty zostaną wpisane do uchwały budżetowej, która poddana zostanie głosowaniu na sesji Rady Miejskiej 30 grudnia o godzinie 15:00 w Gminnym Zespole Szkół.
Projekt III „ Dzień dobry, panie Kazimierzu – rewitalizacja skwerku przy placu zabaw jako miejsce spotkań mieszkańców” zyskał poparcie jedynie 18 osób i nie będzie realizowany.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę