Jeszcze będzie przepięknie!

Epidemia koronawirusa zamknęła szkoły i przedszkola, przeniosła pracę do domu na tryb zdalny, zatrzymała ludzi w domach. Zatrzymała też pewne inwestycje. Na realizację drugiej części budżetu obywatelskiego w Kazimierzu musimy poczekać do opanowania choroby.
Kazimierzacy zdecydowali, że 40 tys. z budżetu obywatelskiego wydadzą w tym roku na modernizację placu zabaw przy przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym. Zakup nawierzchni bezpiecznej, bujaków i karuzeli nie wyczerpał jednak całej puli środków. Pozostało do wydania 27563,60zł. Pozwoli to na realizację, przynajmniej w części, kolejnego zgłoszonego projektu „Upiększenie ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej”, w ramach którego na obu ulicach miałyby się pojawić ławki oraz donice z kwiatami.
- Mamy już wybranego wykonawcę – słyszymy w Urzędzie Miasta.
Ma on dostarczyć 12 ławeczek, 5 koszy na śmieci i 8 donic na kwiaty. Pojawiać się w nich mają kompozycje kwiatowe dostosowane do pory roku: najpierw bratki, na które w związku z przesunięciem realizacji zadania poczekać będziemy musieli do kolejnej wiosny, później petunie w towarzystwie dekoracyjnych traw, a jesienią wrzosy, kapusta i mrozy. Do podpisania umowy jeszcze nie doszło. Dopełnienie formalności i dostarczenie zamówionych towarów ma nastąpić po zatrzymaniu epidemii.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę