Kiedy ruszy rehabilitacja?

Gmina w ramach budżetu obywatelskiego za rok 2019 zakupiła w połowie grudnia sprzęt i urządzenia do nowego gabinetu rehabilitacji, który ma zostać ponownie uruchomiony w Kazimierzu. Kiedy? I tu sprawa wchodzi w ciąg zależności.
Zestaw do magnetoterapii z sterownikiem, leżanką, aplikatorem i stolikiem pod aplikator, dwukanałowy aparat do elektroterapii, lampę do światłolecznictwa, aparat do terapii ultradźwiękowej, aparat do laseroterapii ze skanerem i aplikatorami punktowymi zakupiono w ramach budżetu obywatelskiego za rok 2019. Wartość zamówienia: 39.960,00 zł. Można by śmiało myśleć o otwarciu oczekiwanego gminnego gabinetu rehabilitacji.
Miejsce działania gabinetu jest określone: budynek ośrodka zdrowia, pomieszczenia biblioteki miejskiej. Tylko tu wciąż działa biblioteka, która docelowo ma być przeniesiona do Gminnego Zespołu Szkół. Tam też ma zostać ulokowany żłobek dla maluchów. Kiedy? To z kolei zależy od decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które ostatecznie ma ocenić, czy umieszczenie w szkole żłobka i biblioteki będzie zgodne z celem, na jaki było przekazane dofinansowanie na budowę szkoły.
Władze samorządowe uważają, że ich działania w żaden sposób nie naruszają zapisów umowy o dofinansowaniu, są wzbogaceniem celu publicznego, na który gmina otrzymała środki. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do ministerstwa. Gmina czeka na nią od października.
- Chcielibyśmy, aby jak najszybciej ta zgoda została nam przedłożona, aby móc rozpocząć prace związane z przeniesieniem biblioteki miejskiej, po to aby uwolnić miejsce pod rehabilitację z jednej strony, a z drugiej – by w szkole umiejscowić również żłobek – mówił wiceburmistrz Darius Wróbel na ostatniej tegorocznej sesji Rady Miejskiej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę