Kiedy ruszy rehabilitacja?

Gmina w ramach budżetu obywatelskiego za rok 2019 zakupiła w połowie grudnia sprzęt i urządzenia do nowego gabinetu rehabilitacji, który ma zostać ponownie uruchomiony w Kazimierzu. Kiedy? I tu sprawa wchodzi w ciąg zależności.
Zestaw do magnetoterapii z sterownikiem, leżanką, aplikatorem i stolikiem pod aplikator, dwukanałowy aparat do elektroterapii, lampę do światłolecznictwa, aparat do terapii ultradźwiękowej, aparat do laseroterapii ze skanerem i aplikatorami punktowymi zakupiono w ramach budżetu obywatelskiego za rok 2019. Wartość zamówienia: 39.960,00 zł. Można by śmiało myśleć o otwarciu oczekiwanego gminnego gabinetu rehabilitacji.
Miejsce działania gabinetu jest określone: budynek ośrodka zdrowia, pomieszczenia biblioteki miejskiej. Tylko tu wciąż działa biblioteka, która docelowo ma być przeniesiona do Gminnego Zespołu Szkół. Tam też ma zostać ulokowany żłobek dla maluchów. Kiedy? To z kolei zależy od decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które ostatecznie ma ocenić, czy umieszczenie w szkole żłobka i biblioteki będzie zgodne z celem, na jaki było przekazane dofinansowanie na budowę szkoły.
Władze samorządowe uważają, że ich działania w żaden sposób nie naruszają zapisów umowy o dofinansowaniu, są wzbogaceniem celu publicznego, na który gmina otrzymała środki. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do ministerstwa. Gmina czeka na nią od października.
- Chcielibyśmy, aby jak najszybciej ta zgoda została nam przedłożona, aby móc rozpocząć prace związane z przeniesieniem biblioteki miejskiej, po to aby uwolnić miejsce pod rehabilitację z jednej strony, a z drugiej – by w szkole umiejscowić również żłobek – mówił wiceburmistrz Darius Wróbel na ostatniej tegorocznej sesji Rady Miejskiej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę