Promocja katalogu wystawy kolekcji Litawińskich

Skomentuj (1)

Już jutro w Muzeum Nadwiślańskim zaprezentowany zostanie katalog wystawy „Aby to piękno służyło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich”. Podczas spotkania promocyjnego wykład wygłosi dr Krzysztof Przylicki – opiekun zbiorów muzealnych KUL oraz autor i współkurator wystawy.

Katalog wystawy, liczący 384 stron i wydany w wersji polsko-angielskiej, prezentuje wszystkie znane dzieła sztuki wchodzące w skład historycznej kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich, podstawowe informacje na ich temat oraz wyczerpującą bibliografię. Katalog wzbogaca esej poświęcony kolekcjonerom, dziejom kolekcji oraz artykuł dotyczący najnowszych metod udostępniania sztuki osobom niewidomym, który nawiązuje do stworzonej na wystawie ścieżki edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami. 

 

Głównym punktem spotkania promocyjnego będzie wykład dr Krzysztofa Przylickiego, który opowie o życiu i pasji kolekcjonerskiej Tadeusza Litawińskiego oraz przedstawi najnowszy stan badań nad kolekcją.

 

Na spotkaniu wystąpią przedstawiciele Muzeum Nadwiślańskiego, Instytutu Historii Sztuki KUL, Działu Promocji i Kontaktów Społecznych, Katedry Tyflodydaktyki Języka Angielskiego i Komunikacji Alternatywnej oraz Towarzystwa Przyjaciół KUL. 

 

Promocja katalogu wystawy kolekcji Litawińskich już w środę 22 czerwca o godz. 15.00 w gmachu głównym Muzeum Nadwiślańskiego przy Rynku. Wstęp wolny.

 

Wystawę kolekcji Litwińskich w Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19 można oglądać do 24 lipca. Towarzyszy jej prezentowana równolegle w Oddziale Kamienica Celejowska wystawa pt. "Galeria Wojciecha Flecka. Niespełnione marzenie Tadeusza Litawińskiego".

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę