Promocja katalogu wystawy kolekcji Litawińskich

Skomentuj (1)

Już jutro w Muzeum Nadwiślańskim zaprezentowany zostanie katalog wystawy „Aby to piękno służyło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich”. Podczas spotkania promocyjnego wykład wygłosi dr Krzysztof Przylicki – opiekun zbiorów muzealnych KUL oraz autor i współkurator wystawy.

Katalog wystawy, liczący 384 stron i wydany w wersji polsko-angielskiej, prezentuje wszystkie znane dzieła sztuki wchodzące w skład historycznej kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich, podstawowe informacje na ich temat oraz wyczerpującą bibliografię. Katalog wzbogaca esej poświęcony kolekcjonerom, dziejom kolekcji oraz artykuł dotyczący najnowszych metod udostępniania sztuki osobom niewidomym, który nawiązuje do stworzonej na wystawie ścieżki edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami. 

 

Głównym punktem spotkania promocyjnego będzie wykład dr Krzysztofa Przylickiego, który opowie o życiu i pasji kolekcjonerskiej Tadeusza Litawińskiego oraz przedstawi najnowszy stan badań nad kolekcją.

 

Na spotkaniu wystąpią przedstawiciele Muzeum Nadwiślańskiego, Instytutu Historii Sztuki KUL, Działu Promocji i Kontaktów Społecznych, Katedry Tyflodydaktyki Języka Angielskiego i Komunikacji Alternatywnej oraz Towarzystwa Przyjaciół KUL. 

 

Promocja katalogu wystawy kolekcji Litawińskich już w środę 22 czerwca o godz. 15.00 w gmachu głównym Muzeum Nadwiślańskiego przy Rynku. Wstęp wolny.

 

Wystawę kolekcji Litwińskich w Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19 można oglądać do 24 lipca. Towarzyszy jej prezentowana równolegle w Oddziale Kamienica Celejowska wystawa pt. "Galeria Wojciecha Flecka. Niespełnione marzenie Tadeusza Litawińskiego".

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę