Spotkanie z Adamem Kulikiem

Skomentuj (3)

W niedzielę 3 lipca w Muzeum Nadwiślańskim odbędzie się spotkanie z Adamem Wiesławem Kulikiem – poetą, prozaikiem, reporterem oraz twórcą filmów dokumentalnych i edukacyjnych. Opowie on o swojej fascynacji twórczością Leona Wyczółkowskiego oraz zaprezentuje swoje filmy opowiadające o malarzu i jego zwązku z Lubelszczyzną.

Pierwsza część spotkania rozpocznie się o godz. 15.00 w Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku. Adam Wiesław Kulik, od lat zajmujący się dokumentacją i popularyzacją kultury oraz historii ziem wschodniego pogranicza, opowie o swojej fascynacji twórczością Leona Wyczółkowskiego - wybitnego malarza, grafika i rysownika, jednego z najważniejszych przedstawicieli malarstwa realistycznego okresu Młodej Polski.

 

Druga część spotkania rozpocznie się o godz. 16.00 w Kuncewiczówce. Wyświetlonych zostanie kilka filmów autorstwa Adama Kulika, w tym film o związkach Leona Wyczółkowskiego z Lubelszczyzną. Niesamowity nastrój tych filmów oraz towarzyszące im opowieści sprawią, że widzowie przeniosą się na lubelskie Polesie i wyruszą na wyprawę szlakiem wytyczonym przez Bug.

 

Wstęp na spotkanie oraz projekcję filmów jest wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Mirabelka
  Nie bardzo rozumiem, pierwsze spotkanie o 15 na Rynku, drugie o 16 w Kuncewiczówce, żeby wziąć udział w obu mamy się teleportować...
  • MNKD
   Nic podobnego. Wykład przed obrazem Leona Wyczółkowskiego potrwa 30-40 min., zatem nie trzeba będzie się teleportować, tylko spokojnie przejść do Domu Kuncewiczów na pokaz filmów. Pozdrawiamy i zapraszamy!
  • pijany znad Grodarza
   15.00 - 16.00.
   Przejść ULICĄ Małachowskiego z Rynku?. Teleportacja , jak nic, a przecie ONA tylko w filmach.
   aha. Bogaci / uczestnicy spotkań/ mają automobile.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę