Spotkanie z Adamem Kulikiem

Skomentuj (3)

W niedzielę 3 lipca w Muzeum Nadwiślańskim odbędzie się spotkanie z Adamem Wiesławem Kulikiem – poetą, prozaikiem, reporterem oraz twórcą filmów dokumentalnych i edukacyjnych. Opowie on o swojej fascynacji twórczością Leona Wyczółkowskiego oraz zaprezentuje swoje filmy opowiadające o malarzu i jego zwązku z Lubelszczyzną.

Pierwsza część spotkania rozpocznie się o godz. 15.00 w Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku. Adam Wiesław Kulik, od lat zajmujący się dokumentacją i popularyzacją kultury oraz historii ziem wschodniego pogranicza, opowie o swojej fascynacji twórczością Leona Wyczółkowskiego - wybitnego malarza, grafika i rysownika, jednego z najważniejszych przedstawicieli malarstwa realistycznego okresu Młodej Polski.

 

Druga część spotkania rozpocznie się o godz. 16.00 w Kuncewiczówce. Wyświetlonych zostanie kilka filmów autorstwa Adama Kulika, w tym film o związkach Leona Wyczółkowskiego z Lubelszczyzną. Niesamowity nastrój tych filmów oraz towarzyszące im opowieści sprawią, że widzowie przeniosą się na lubelskie Polesie i wyruszą na wyprawę szlakiem wytyczonym przez Bug.

 

Wstęp na spotkanie oraz projekcję filmów jest wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Mirabelka
  Nie bardzo rozumiem, pierwsze spotkanie o 15 na Rynku, drugie o 16 w Kuncewiczówce, żeby wziąć udział w obu mamy się teleportować...
  • MNKD
   Nic podobnego. Wykład przed obrazem Leona Wyczółkowskiego potrwa 30-40 min., zatem nie trzeba będzie się teleportować, tylko spokojnie przejść do Domu Kuncewiczów na pokaz filmów. Pozdrawiamy i zapraszamy!
  • pijany znad Grodarza
   15.00 - 16.00.
   Przejść ULICĄ Małachowskiego z Rynku?. Teleportacja , jak nic, a przecie ONA tylko w filmach.
   aha. Bogaci / uczestnicy spotkań/ mają automobile.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę