Pozor už nemôžem (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Dobiega końca festiwal Kazimiernikejszyn. Jednym z punktów programu był spektakl na Zamku. „Pozor už nemôžem” w wykonaniu Teatru Delicates nie ma sobie równych. Kto nie był, niech żałuje.

Jednym z gości drugiej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn jest Teatr Delicates, który na kazimierskim Zamku zaprezentował spektakl „Pozor už nemôžem”. Co to za sztuka? Zdecydowanie zaskakująca. Pozytywnie oczywiście. Pełna humoru, energii i zwariowanych zabaw. Więcej szczegółów? Bardzo proszę.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy istnieje Graal? A jeśli tak, to czy wiecie, gdzie się on znajduje? Właśnie w takie trudne i intrygujące zadanie próbuje nas wciągnąć spektakl „Pozor už nemôžem”. 

- Spektakl jest o poszukiwaniu samego siebie i podróży we własny intymny świat, poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, „kim się jest?”, „po co się jest?”, „a może jestem kimś zupełnie innym niż jestem…?” – mówi Wiktor Malinowski z Teatru Delicates. – To są dość abstrakcyjne pojęcia, dość niejasne i nieklarowne, ale to nie jest spektakl o zakochanej parze albo o kotku, który się zgubił. Jest to dość filozoficzna historia z dużą ilością zabawy i interakcji, więc dość trudno ująć w kilku słowach, o czym jest ten spektakl. Rozpoczynając pracę nad nim, myślałem o tym, żeby opowiadał on o poszukiwaniu Świętego Graala, czyli tej tajemnicy, którą każdy z nas pojmuje sobie w dowolny sposób. Tu ukazana jest akurat moja podróż w poszukiwaniach, która cały czas trwa i stwierdziłem, że może warto jest tą podróżą się w jakiś sposób podzielić, bo być może kogoś ona natchnie i ktoś – załóżmy – zweryfikuje swoją drogę, wejdzie na nią lub nie wejdzie lub zboczy z niej albo w ogóle pójdzie dalej. Jest to więc taka urocza fantazja wymyślona z nudów, żeby bawić innych.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę