Aktualności dla "Kolegium Sztuk Pięknych"

POV Anny Kushch

W Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w sobotę 27 lipca będziemy mogli być uczestnikami ostatnich w historii wydziału wystaw. Jedną z nich jest wystawa malarstwa Anny Kushch pod tytułem „Point of View”.

 

Jak wygląda sytuacja pomiędzy UMCS a starostwem powiatowym w Puławach? Czy krążące plotki na temat przyszłości Kolegium Sztuk Pięknych Kazimierzu Dolnym są prawdziwe? Próbowaliśmy znaleźć odpowiedź…

Kazimierskie baraki będące własnością UMCS mają szansę zniknąć wkrótce z powierzchni ziemi. Do końca marca rozebrane zostaną ruiny budynku stolarni, który dziś zamiast dachu pokryty jest gałęźmi powalonego nań drzewa.

Spór między UMCS a starostwem powiatowym w Puławach o Kolegium Sztuk Pięknych Kazimierzu Dolnym trwa od lat. Teraz pojawiły się plotki o zamknięciu obiektu, studenci zorganizowali debatę. A między władzami powiatu i UMCS trwają rozmowy w sprawie zwrotu nieruchomości starostwu.

Ostatni wykład?

Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym istnieje od 2002 roku. Jednak władze UMCS oraz powiat puławski, z którego działki kolegium korzysta, od dłuższego czasu nie potrafią się porozumieć. Studenci bronią szkoły artystycznej, stąd pomysł na happening pt. „Ostatni wykład”.

Graffiti jam, wystawy, wykłady, pokazy filmów, spotkania i koncerty. W miniony weekend w Kazimierzu miał miejsce Festiwal Sztuki Niezależnej „Pokaż, co masz. Nowa Scena Kazimierz”.

Już po raz XI w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Tym razem scenariusze przedstawień oparte były na twórczości Wandy Chotomskiej.

Siedem dni stworzenia

Kolegium Sztuk Pięknych kształci młodych artystów już od 10 lat. Jednak wśród studentów dość rzadko spotkać można mieszkańców Kazimierza Dolnego. Wczoraj dyplom otrzymała rodowita kazimierzanka – Dominika Bal.

Nadwiślańskie Miasteczko przyciąga różnorodnych artystów, a ostatnio coraz częściej również filmowców. Obecnie w Kazimierzu Dolnym trwa Letnia Praktyka Kina Niezależnego NEMO.

W jej pracach dominuje ciepła kolorystyka, a zarazem delikatność i subtelność. Nie skupia się na jednym temacie. Interesuje ją zarówno malarstwo pejzażowe jak i studium postaci –   Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 1 kwietnia na wernisaż wystawy Katarzyny Małek.

Kolejna grupa studentów kazimierskiego Kolegium Sztuk Pięknych obroniła prace dyplomowe, zdobywając tytuł licencjata i kończąc tym samym 3,5 letnie studia artystyczne w Kazimierzu.

Pokaż stopkę