Potańcówka w Kokpicie

Skomentuj (2)

Karnawał w pełni. Tańce, dancingi i bale w zasięgu ręki. Nic więc dziwnego, że swoje podwoje dla chcących się bawić otworzył także KOKPIT. Potańcówka w KOKPICIE? Pomysł w punkt!

Skrócona nazwa Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki – KOKPIT – nieodparcie kojarzy się z pomieszczeniem, i to raczej ciasnym, dla załogi statku, jachtu czy samolotu. I to by się nawet zgadzało. Kazimierski Ośrodek Kultury do przestrzennych raczej nie należy, chociaż po remoncie przybyło tu powierzchni. I właśnie w tym nowo pozyskanym pomieszczeniu w przyziemiu zorganizowano Potańcówkę w kokpicie. Do tańca przygrywał i przyśpiewywał zespół Dwa Księżyce. Zanim potańcówka rozpoczęła się na dobre, uczestnicy przeszli szkołę tanga. Podstaw uczyła miłośniczka tego tańca Anetta Stawińska.

- Tanga uczy się całe życie – mówi Anetta Stawińska. – Pierwsze zajęcia są po to, żeby zaszczepić rytm, wytłumaczyć odstawy prowadzenia, rolę prowadzącego i podążającej, bo kobieta w tangu jest podporządkowana mężczyźnie, w dobrym tego słowa znaczeniu. Partnerka inspiruje partnera do figur, ale nie znaczy to, że ona prowadzi.

Początki były trudne, ale pomysł się spodobał.

- Tango to coś dla mnie – mówi uczestnik potańcówki Łukasz Myśliwiec z Chełma. – Bliskość z partnerką, możliwość poczucia drugiej osoby, pewna energia, która występuje pomiędzy ludźmi – bardzo fajna sprawa. Myślę, że każdy powinien spróbować zmierzyć się z tym tematem.

Uczestnicy Potańcówki w kokpicie mierzyli się z tangiem przez blisko godzinę i byli zawiedzeni, że czas tak szybko minął, a prowadząca zajęcia wymknęła się z sali do innych swoich obowiązków. Na pewno mogą być usatysfakcjonowani, bo zgodnie z założeniami Anetty Stawińskiej udało im się przetańczyć w końcu całe tango!

- Myślę, że takie imprezy są w Kazimierzu potrzebne – mówi Renata z Kazimierza – ale trochę się obawiam o frekwencję. Liczyłam, że przyjdzie nas więcej.

Uczestników nie było może zbyt wiele, ale wciąż dochodzili nowi, także kazimierzacy. Organizatorzy już obiecują, że jeszcze w tym karnawale znów będzie Potańcówka w kokpicie. Wypatrujcie plakatów!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę