Tango milonga w KOKPiT - cie

Tegoroczny karnawał jest dość krótki, za to intensywny. Kazimierz Dolny ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom i odwiedzającym go gościom. KOKPiT – Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, zaprasza na kolejne spotkanie muzyczno taneczne swoich stałych bywalców, ale i odwiedzających Kazimierz w Walentynkowy weekend gości. 

Piątkowy wieczór „Tango milonga” został zatytułowany jak jedno z najsłynniejszych polskich tang.

- Tango milonga autorstwa Jerzego Petersburskiego to jeden z moich najbardziej ulubionych utworów, choć wszystkie tanga, które znam, po prostu kocham. To piękna muzyka i jakże pasuje do naszego miasteczka – mówi pomysłodawca wieczorków tanecznych w Kazimierzu Dolnym, szef zespołu muzycznego Dwa Księżyce, Sławomir Doraczyński.

Tango argentyńskie to taniec, który ma ponad sto lat. Tańczone na początku w tanich lokalach rozrywkowych Buenos Aires, szybko przeniosło się na sale balowe najpiękniejszych miast świata. Rozwija się i dziś, mając wielu zwolenników – muzycznie i tanecznie. W 2009 roku argentyńskie i urugwajskie tango przez organizację UNESCO zostało wpisane na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

- Dziś uczymy się tanga słuchać i tańczyć, bo ma nadal wiele do zaoferowania. Jest to taniec chodzony, wydaje się bardzo prosty, jednak wymaga skupienia się na podstawowej rzeczy – uważnego słuchania partnera i muzyki. Nauczyć się tańczyć tango może każdy, a stopień zaawansowania w żadnym wypadku nie warunkuje przyjemności z tańca, którą ma się praktycznie od pierwszych kroków na parkiecie – mówi pani Anetta Stawińska, miłośniczka tanga, która tańczy tango od 2006 roku.

W piątkowy wieczór po raz kolejny z uwagą, ale i dużą dawką humoru i ciekawostek ze świata tanga Anetta Stawińska przedstawi gościom KOKPiT-u: zasady trzymania – objęcia w tańcu, rytmu, ruchu na parkiecie, prowadzenia partnerki, podążania, oraz kilka figur tanecznych.

- Zapraszamy do tańca i nauki, a przede wszystkim do fajnej zabawy osoby w każdym wieku, mniej lub bardziej roztańczone. Potwierdzam, że zasady nauczone w tangu, można wykorzystać w każdym innym tańcu, ale też i w życiu –  mówi dyrektor Ośrodka Mariusz Płoszaj – Mazurek. – Przekonałem się, że tango może i powinien nauczyć się każdy, bo jest po prostu przyjemne, a przypisywana mu czasem ‘elitarność’ leży w zupełnie innej sferze – dodaje nieco tajemniczo.

Oprócz znanych tang w wykonaniu najlepszych orkiestr argentyńskich, usłyszymy również utwory grane na żywo, w tym piękne tanga polskie z okresu międzywojennego oraz współczesne, oryginalne aranżacje znanych utworów z początku 20. wieku. 

Strój – jak na tańce w piątkowy wieczór. Prośba organizatorów o zabranie wygodnych butów do tańczenia na zmianę.
Wstęp – 5 zł, przewidziany jest drobny poczęstunek
Rozpoczęcie – 9 lutego godz. 18.00.

 

Tekst: KOKPiT

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę