Tango milonga w KOKPiT - cie

Tegoroczny karnawał jest dość krótki, za to intensywny. Kazimierz Dolny ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom i odwiedzającym go gościom. KOKPiT – Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, zaprasza na kolejne spotkanie muzyczno taneczne swoich stałych bywalców, ale i odwiedzających Kazimierz w Walentynkowy weekend gości. 

Piątkowy wieczór „Tango milonga” został zatytułowany jak jedno z najsłynniejszych polskich tang.

- Tango milonga autorstwa Jerzego Petersburskiego to jeden z moich najbardziej ulubionych utworów, choć wszystkie tanga, które znam, po prostu kocham. To piękna muzyka i jakże pasuje do naszego miasteczka – mówi pomysłodawca wieczorków tanecznych w Kazimierzu Dolnym, szef zespołu muzycznego Dwa Księżyce, Sławomir Doraczyński.

Tango argentyńskie to taniec, który ma ponad sto lat. Tańczone na początku w tanich lokalach rozrywkowych Buenos Aires, szybko przeniosło się na sale balowe najpiękniejszych miast świata. Rozwija się i dziś, mając wielu zwolenników – muzycznie i tanecznie. W 2009 roku argentyńskie i urugwajskie tango przez organizację UNESCO zostało wpisane na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

- Dziś uczymy się tanga słuchać i tańczyć, bo ma nadal wiele do zaoferowania. Jest to taniec chodzony, wydaje się bardzo prosty, jednak wymaga skupienia się na podstawowej rzeczy – uważnego słuchania partnera i muzyki. Nauczyć się tańczyć tango może każdy, a stopień zaawansowania w żadnym wypadku nie warunkuje przyjemności z tańca, którą ma się praktycznie od pierwszych kroków na parkiecie – mówi pani Anetta Stawińska, miłośniczka tanga, która tańczy tango od 2006 roku.

W piątkowy wieczór po raz kolejny z uwagą, ale i dużą dawką humoru i ciekawostek ze świata tanga Anetta Stawińska przedstawi gościom KOKPiT-u: zasady trzymania – objęcia w tańcu, rytmu, ruchu na parkiecie, prowadzenia partnerki, podążania, oraz kilka figur tanecznych.

- Zapraszamy do tańca i nauki, a przede wszystkim do fajnej zabawy osoby w każdym wieku, mniej lub bardziej roztańczone. Potwierdzam, że zasady nauczone w tangu, można wykorzystać w każdym innym tańcu, ale też i w życiu –  mówi dyrektor Ośrodka Mariusz Płoszaj – Mazurek. – Przekonałem się, że tango może i powinien nauczyć się każdy, bo jest po prostu przyjemne, a przypisywana mu czasem ‘elitarność’ leży w zupełnie innej sferze – dodaje nieco tajemniczo.

Oprócz znanych tang w wykonaniu najlepszych orkiestr argentyńskich, usłyszymy również utwory grane na żywo, w tym piękne tanga polskie z okresu międzywojennego oraz współczesne, oryginalne aranżacje znanych utworów z początku 20. wieku. 

Strój – jak na tańce w piątkowy wieczór. Prośba organizatorów o zabranie wygodnych butów do tańczenia na zmianę.
Wstęp – 5 zł, przewidziany jest drobny poczęstunek
Rozpoczęcie – 9 lutego godz. 18.00.

 

Tekst: KOKPiT

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę