Kazimierz ma swój uniwersytet

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Kazimierski Uniwersytet Trzeciego Wieku stał się faktem. Odbyło się już spotkanie założycielskie, wybrano Zarząd Stowarzyszenia i zatwierdzono statut.

To już kolejne spotkanie seniorów zainteresowanych powstaniem Kazimierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia, podczas którego wybrano zarząd oraz zatwierdzono statut. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na decyzję sądu.

- Stowarzyszenie zacznie działać od momentu zarejestrowania, jednak trudno przewidzieć, kiedy to nastąpi – mówi Grażyna Białkowska. – Może za miesiąc czy półtora… Ale już niebawem wybieramy się na jednodniowy wyjazd integracyjny oraz jakiś wykład, by nie tracić kontaktów, które już zdążyły się nawiązać.

Stowarzyszenie Kazimierski Uniwersytet Trzeciego Wieku liczy na razie prawie trzydziestu członków. I co ważne, są to osoby bardzo aktywne, które mają głowy pełne pomysłów. Nikt nie boi się czynnego udziału w pracy stowarzyszenia, bez problemu więc wybrany został zarząd, w skład którego wchodzą: prezes - Grażyna Białkowska vel Białek; wiceprezes -  Andrzej Cięszczyk; skarbnik - Jolanta Cisowska; sekretarz - Izabela Janik oraz członkowie - Renata Staroń i Sławomir Roman Doraczyński.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został wyłączony. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • Redakcja
  @Sławomir, przepraszamy, już poprawiamy.
 • Sławomir
  Małe sprostowanie: nie Stanisław, a Sławomir Roman Doraczyński :).
  • pijany znad Grodarza
   Pani Weronika Romańska była pierwsza.
 • Kazimierzanka z dość długim stażem
  Wspaniała inicjatywa! Serdeczne gratulacje. Mnie, jako kazimierzance z dość długim stażem, bliskie są 3 ostatnie nazwiska, natomiast nic nie wiem o Pani Prezes, Wiceprezesie i Skarbniczce. Proszę nam ich przedstawić.
  • Rektor
   Stażem panieńskim, więziennym, małżeńskim, w Radiu Maryja....? Jakim - Miła Pani bo to ważne.
  • mmw
   twoje pytanie rektorze chyba retoryczne,jak to jakim stażem ? [wymoderowano]
 • stetryczały
  No i po co mamy się " zbroić w cierpliwość" ? Kolejki, komitety kolejkowe, kartki na słoninę benzynę kalesony mamy już za sobą. A to były ćwiczenia w pokorze, ho,ho!
 • Mieszkaniec
  Brawo Seniorzy, pobudzanie mózgu do myślenia jest wspaniałym instrumentem zapobiegawczym proces sklerotyzacji kory mózgowej

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę