Pleneriada 2016

Skomentuj (6)

zobacz więcej (22)

VI Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych dobiegła już końca. Uroczystym zakończeniem tegorocznego pleneru było otwarcie wystawy, na której oglądać możemy prace autorstwa studentów z trzech uczelni artystycznych. Wystawa czynna jest do 16 maja w KOKPiT.

Już po raz szósty studenci z trzech uczelni artystycznych z całej Polski wzięli udział w Kazimierskiej Pleneriadzie Uczelni Artystycznych. Tym razem plener trwał od 7 do 11 kwietnia 2016 roku, a jego zwieńczeniem był wernisaż. Od 16 kwietnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki oglądać można prace powstałe podczas tegorocznej Pleneriady.

- Ta Pleneriada pozwala nam spojrzeć świeżym okiem na Kazimierz – mówi, zwracając się do młodych artystów Mariusz Płoszaj Mazurek, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. – Bardzo jest nam z tego powodu miło, ponieważ Wy, uczestnicy Pleneriady, otwieracie nam oczy na to, z czym stykamy się codziennie, a czego tak naprawdę nie zauważamy. Pokazujecie nam, że można widzieć szerzej, bardziej kolorowo a na pewno od nowa.

Pomysłodawcą, organizatorem i głównym sponsorem projektu jest Krzysztof Fabijański - właściciel Galerii Stalowa w Warszawie. Plener w Kazimierzu adresowany był do studentów trzech ostatnich lat wydziałów malarstwa, pracowni malarstwa z innych wydziałów ASP lub innej pracowni wskazanej przez rektora uczelni. Projekt ma na celu wymianę doświadczeń, porównanie swojej twórczości oraz integrację środowisk artystycznych z różnych regionów kraju.

- Cieszę się bardzo, że tego rodzaju wydarzenie gości już po raz szósty w naszym Miasteczku – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – To jest nawiązanie do dobrych tradycji, które miały miejsce jeszcze przed wojną, kiedy studenci przyjeżdżali tutaj na plenery malarskie. Potem niektórzy z nich zostawali w Kazimierzu i pięknie malowali, promując miasto. Wy, przyjeżdżając do nas, widzicie to miasto własnymi oczyma i malujecie po swojemu, przenosząc swoje wizje na płótna. Jest to nowe spojrzenie na to, co tutaj mamy, ale w nawiązaniu do tych starych dobrych tradycji.

Prace uczestników VI Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznych możemy oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki do 16 maja w godzinach pracy KOKPiT.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • już niedługo.
  Ach te komentarze. Zawsze wredne, zawistne i małomiasteczkowe.
 • malasz
  Największe brawa dla Pana Fabiańskiego,jak można przeczytać pomysłodawcy, organizatora i głównego sponsora pleneru.
  Jaki wkład, finansowy lub organizacyjny miała gmina żeby klaskać obecnemu burmistrzowi.Zwłaszcza,że 6 lat temu,kiedy rozpoczynano współpracę kto inny był burmistrzem.
  y
 • miki
  Prawo Panie dyrektorze!
  Brawo panie burmistrzu!
  Dobra robota.
  Zalecałabym pewną ostrożność w kontaktach... z panem ( pierwszy z lewej)
  Ten alians nie jest obu Panom potrzebny.
  • jacek
   Ino to słynny plastyk...
 • abc
  kto to jest ten trzymający ręce w kieszeni ? zanim coś o sztuce to może jakieś warsztaty z kultury ?
  • kancik
   na poczatek koniec z wypchanymi na kolanach spodniami, tak sie chodzi do brudnej roboty

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę