Pleneriada 2016

Skomentuj (6)

zobacz więcej (22)

VI Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych dobiegła już końca. Uroczystym zakończeniem tegorocznego pleneru było otwarcie wystawy, na której oglądać możemy prace autorstwa studentów z trzech uczelni artystycznych. Wystawa czynna jest do 16 maja w KOKPiT.

Już po raz szósty studenci z trzech uczelni artystycznych z całej Polski wzięli udział w Kazimierskiej Pleneriadzie Uczelni Artystycznych. Tym razem plener trwał od 7 do 11 kwietnia 2016 roku, a jego zwieńczeniem był wernisaż. Od 16 kwietnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki oglądać można prace powstałe podczas tegorocznej Pleneriady.

- Ta Pleneriada pozwala nam spojrzeć świeżym okiem na Kazimierz – mówi, zwracając się do młodych artystów Mariusz Płoszaj Mazurek, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. – Bardzo jest nam z tego powodu miło, ponieważ Wy, uczestnicy Pleneriady, otwieracie nam oczy na to, z czym stykamy się codziennie, a czego tak naprawdę nie zauważamy. Pokazujecie nam, że można widzieć szerzej, bardziej kolorowo a na pewno od nowa.

Pomysłodawcą, organizatorem i głównym sponsorem projektu jest Krzysztof Fabijański - właściciel Galerii Stalowa w Warszawie. Plener w Kazimierzu adresowany był do studentów trzech ostatnich lat wydziałów malarstwa, pracowni malarstwa z innych wydziałów ASP lub innej pracowni wskazanej przez rektora uczelni. Projekt ma na celu wymianę doświadczeń, porównanie swojej twórczości oraz integrację środowisk artystycznych z różnych regionów kraju.

- Cieszę się bardzo, że tego rodzaju wydarzenie gości już po raz szósty w naszym Miasteczku – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – To jest nawiązanie do dobrych tradycji, które miały miejsce jeszcze przed wojną, kiedy studenci przyjeżdżali tutaj na plenery malarskie. Potem niektórzy z nich zostawali w Kazimierzu i pięknie malowali, promując miasto. Wy, przyjeżdżając do nas, widzicie to miasto własnymi oczyma i malujecie po swojemu, przenosząc swoje wizje na płótna. Jest to nowe spojrzenie na to, co tutaj mamy, ale w nawiązaniu do tych starych dobrych tradycji.

Prace uczestników VI Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznych możemy oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki do 16 maja w godzinach pracy KOKPiT.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • już niedługo.
  Ach te komentarze. Zawsze wredne, zawistne i małomiasteczkowe.
 • malasz
  Największe brawa dla Pana Fabiańskiego,jak można przeczytać pomysłodawcy, organizatora i głównego sponsora pleneru.
  Jaki wkład, finansowy lub organizacyjny miała gmina żeby klaskać obecnemu burmistrzowi.Zwłaszcza,że 6 lat temu,kiedy rozpoczynano współpracę kto inny był burmistrzem.
  y
 • miki
  Prawo Panie dyrektorze!
  Brawo panie burmistrzu!
  Dobra robota.
  Zalecałabym pewną ostrożność w kontaktach... z panem ( pierwszy z lewej)
  Ten alians nie jest obu Panom potrzebny.
  • jacek
   Ino to słynny plastyk...
 • abc
  kto to jest ten trzymający ręce w kieszeni ? zanim coś o sztuce to może jakieś warsztaty z kultury ?
  • kancik
   na poczatek koniec z wypchanymi na kolanach spodniami, tak sie chodzi do brudnej roboty

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę