Kazimierzacy od wiersza i od piosenki...

Skomentuj (2)

zobacz więcej (14)

Od wiersza do piosenki - spotkanie z twórczością amatorską
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki od lat wspiera lokalną twórczość na różne sposoby. Tym razem poprzez organizację spotkania pt. Od wiersza do piosenki”, którego gośćmi byli twórcy amatorzy.

Co można robić w zwykły wiosenny dzień w nadwiślańskim Miasteczku? Pomysłów raczej nie brakuje. Najczęściej brakuje czasu. Jednak, gdy człowiek naprawdę się postara, znajdzie wolne popołudnie, by spędzić czas inaczej niż zazwyczaj, by spotkać się z ludźmi, by się nieco oderwać od codzienności. Takim oderwaniem było bez wątpienia spotkanie z twórczością amatorską „Od wiersza do piosenki”.

- Środa to czas spotkania z twórczością literacką kazimierzaków i osób z Kazimierzem związanych – piszą organizatorzy. – W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki spotkamy się z autorami amatorami, którzy chcą podzielić się z nami swoją wrażliwością deklamując własne utwory.

Jak się okazuje, spotkanie było trafnym pomysłem, gdyż oprócz twórców w KOKPiT pojawiła się także liczna publiczność. Było to zwykłe popołudnie, a ludzie zechcieli wyjść z domu, spotkać się i posłuchać swoich przyjaciół i znajomych, by spędzić miło czas. Tylko tyle. I aż tyle.

Skąd pomysł na tego rodzaju spotkanie?

- Pomysł był mój, ale wszystko zostało przygotowane przez Annę Piłat, kierownika Biblioteki Publicznej w Kazimierzu oraz innych pracowników KOKPiT – mówi Ewa Wolna, radna Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. - Zamysł był taki, że podczas spotkania pojawią się wiersze jedynie Pani Doraczyńskiej, jednak potem okazało się, że takich osób piszących jest więcej i oni również bardzo chętnie podzielą się swoją twórczością.

Osób piszących do szuflady jest bez wątpienia sporo. Nawet w samej gminie Kazimierz. Jednak wielu osobom brakuje odwagi, by na forum publicznym zaprezentować to, co stworzyli. Może to spotkanie okaże się więc przełomowe i będzie miało swój ciąg dalszy?

- W związku z tym, że pomysł się spodobał, o czym świadczy frekwencja i odbiór przez publiczność, niewykluczone, że rozpoczęliśmy jakiś cykl spotkań – mówi Ewa Wolna. – Myślę, że jesienią, gdy Kazimierz już troszeczkę odpocznie po tym turystycznym lecie, wrócimy do tego tematu ponownie.

Podczas pierwszego spotkania z twórczością amatorską w KOKPiT swoje wiersze zaprezentowali: Weronika Romańska, Tadeusz Bolesław Majcher, Elżbieta Nowakowska, Janina Krystyna Doraczyńska, Edward Piwowarek, Joanna Zelent, Dorota Pawłowska, Jan Stępka, Edward Marian Krzyształowski oraz Jerzy Kuna. Całość wydarzenia prowadziła Ewa Wolna.

Na zakończenie wystąpiła Kazimierska Kapela „Zgoda”, która powstała w 2015 r. pod patronatem Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki oraz przy wsparciu władz lokalnych. Publiczność bawiła się przy różnorodnych piosenkach, tematem nawiązujące do naszego regionu. Grupę tworzą: Sławomir Doraczyński, Laurencja Krasowicz, Dorota Pawłowska, Jan Stępka, Jerzy Kuna oraz Szymon Opoka.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • viola
    Spotkanie wspaniałe,wiersze zachwycające,atmosfera przemiła...DZIĘKI WIELKIE dla Pani Ewy za profesjonalne prowadzenie,Pani Ani za organizację i wszystkim,którzy ten pomysł wspierali...Dziękuję za pyszny poczęstunek-to bardzo miły gest.I oczywiście BRAWA dla KOKPiTu !!!
    Wyrazy uznania dla wspaniałych członków kapeli ZGODA ,a przede wszystkim Sławka Doraczyńskiego-jesteście WSANIALI PIĘKNY WYSTĘP (pomysł znad Grodarza słuszny) Czekam z niecierpliwością na jesienne spotkanie...
  • pijany znad Grodarza
    Kapela " Zgoda". Rewelacja.
    Byłoby pożądanym byście Państwo, jako kapela, byli OTWIERAJACYMI i ZAMYKAJACYMI Festiwal Kapel... > Moze też p. Jan Wołek/ i nie tylko On np. grajacy na akordeonie p, Jurek Kuna// ułozyl stosowne zwrotki to zaśpiewek.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę