Do Kazimierza na winobranie

Skomentuj (3)

zobacz więcej (16)

Degustacje win i potraw regionalnych, korowód winiarzy czy aukcja obrazów, wszystko to czeka nas już w najbliższą sobotę na Wzgórzu Zamkowym. Przed nami bowiem Kazimierskie Winobranie!

W najbliższą sobotę, 16 września w Miasteczku odbędzie się Kazimierskie Winobranie. To już druga edycja imprezy, podczas której uczestnicy mają możliwość degustacji miejscowych win oraz produktów  regionalnych. Będzie korowód winiarzy, jazzowa muzyka oraz wiele różnorodnych atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się mszą św., która odbędzie się w Klasztorze Ojców Franciszkanów.

Podczas imprezy na dziedzińcu Zamku odbędzie się wystawa i aukcja obrazów autorstwa artystów wchodzących w skład Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Swoje prace przeznaczyli m.in.: Jerzy Krzysztoporski, Jolanta Opolska, Konrad Kucza – Kuczyński, Włodek Dąbkowski, Krystyna Głowniak, Agnieszka Mitura, Mieczysława Łazorek, Jacek Kwiatkowski, Anna Borkowska, Małgorzata Wzorek, Roman Gruszecki, Halina Jagoda Kołodziejska, Marta Andała oraz Marek Andała. Pieniądze zebrane podczas aukcji przeznaczone zostaną na odnowienie muru klasztornego przy sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej.

Warto dodać, że bilet wstępu wynosi 10 zł. Jednak cena ta nie uwzględnia udziału w degustacjach, za które trzeba będzie zapłacić dodatkowo.


Szczegółowy program


Godz. 11.00 – Msza św. w kościele Ojców Franciszkanów
Godz. 11.45 – Korowód winiarzy (z klasztoru na Wzgórze Zamkowe)
Godz. 12.00 – 17.30 – Wystawa i aukcja Kazimierskiej Konfraterni Sztuki
Godz. 12.00 – 19.00 – Degustacja win z okolicznych winnic oraz regionalnych produktów
Godz. 14.30 – 15.00 oraz 17.30 – 18.00 - Trio Jazzowe Bogdana Tchórzewskiego

Organizatorami imprezy są: KOKPiT,  Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę