Obrazy w darze serca

zobacz więcej (6)

31 obrazów zlicytowano na aukcji charytatywnej zorganizowanej 18 sierpnia w Kamienicy Celejowskiej przez członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Zebrane fundusze przekazane zostaną zmagającemu się z chorobą jednemu z członków Konfraterni.

- Odruch serca artystów związanych z Kazimierską Konfraternią Sztuki jest znany. W aukcjach, które przeprowadziła Galeria Wirydarz na przykład na rzecz chorych dzieci ze szpitala klinicznego w Lublinie, na rzecz powodzian z Wilkowa czy na rzecz małych podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, artyści związani z Kazimierską Konfraternią Sztuki otwierali swoje serca i pracownie – mówi prowadzący aukcję wraz z Waldemarem Odorowskim Piotr Zieliński kustosz Galerii Wirydarz w Lublinie. –  Wielokrotnie, kiedy jakieś nieszczęście dotyka któregoś z członków Konfraterni, również taki odzew ma miejsce, czego dziś mamy przykład. I to jest cudowne, że artyści są tak otwarci i tak solidarni. Choć im samym jest trudno, umieją pomóc innym w nieszczęściu. I teraz, gdy zmaga się z chorobą nasz przyjaciel Stefan Kurzawiński, ta aukcja z potrzeby serca, by wesprzeć jego zdrowie, się odbywa.

W aukcji wzięły nie tylko obrazy członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Na licytacji wystawiono także dzieła podarowane na ten cel przez artystów spoza kazimierskiego kręgu – swoje obrazy ofiarowali Maria Grzegorczyk z Łodzi i Ludomir Chudziak. Najwyżej wylicytowano pastel Tadeusza Michalaka, za który nabywca zapłacił 1000 zł. Wysoko licytowano także obrazy Marka Andały, Krzysztofa Raczyńskiego Krzyra, Jacka Kośmińskiego, Jacka Kwiatkowskiego i Bartłomieja Michałowskiego. W sumie zebrano kwotę 9 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane jednemu z członków Konfraterni – fotografikowi, byłemu prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, autorowi pierwszego portalu internetowego Kazimierza Dolnego – Stefanowi Kurzawińskiemu, który teraz zmaga się  z ciężką chorobą.

Fot.AS

 


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę