Fotografie Stefana Kurzawińskiego

zobacz więcej (8)

Fotografie Stefana Kurzawińskiego - postaci nietuzinkowej, wpisanej w najnowszą historię Kazimierza - będą prezentowane w sali konferencyjnej SARP od 12 stycznia. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe ciężko chorego Autora.

Stefan Kurzawiński – urodził się w Ostrołęce w 1938 r., w Kazimierzu osiadł blisko 60 lat później. Zaangażowany w życie Miasteczka poprzez m.in. prowadzenie pierwszego Serwisu Informacyjnego Kazimierza Dolnego, którego był twórcą i redaktorem, oraz działalność Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, którym kierował jako prezes w latach 2006 – 2010 r. Tu także realizuje swoje pasje artystyczne m.in. w dziedzinie fotografii, które prezentował na wystawach – m.in. „Portret nieobiektywny”,  „Notacje kazimierskie”, „Impresje” i inne – w Miasteczku i poza jego granicami – w Polsce i zagranicą. Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

- Fotografie traktuje - jak sam mówi - po malarsku – mówi Ewa Wolna z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. – Dostrzega piękno tam, gdzie go na pierwszy rzut oka nie ma. Dokumentuje ten Kazimierz, który powoli już odchodzi, a także ludzi, tak charakterystycznych dla tego miasteczka.

Fotografie Stefana Kurzawińskiego będą prezentowane w sali konferencyjnej SARP przy Rynku od 12 stycznia do 28 lutego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na wsparcie finansowe ciężko chorego autora zdjęć.

 

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę