Obrazy w darze serca

zobacz więcej (6)

31 obrazów zlicytowano na aukcji charytatywnej zorganizowanej 18 sierpnia w Kamienicy Celejowskiej przez członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Zebrane fundusze przekazane zostaną zmagającemu się z chorobą jednemu z członków Konfraterni.

- Odruch serca artystów związanych z Kazimierską Konfraternią Sztuki jest znany. W aukcjach, które przeprowadziła Galeria Wirydarz na przykład na rzecz chorych dzieci ze szpitala klinicznego w Lublinie, na rzecz powodzian z Wilkowa czy na rzecz małych podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, artyści związani z Kazimierską Konfraternią Sztuki otwierali swoje serca i pracownie – mówi prowadzący aukcję wraz z Waldemarem Odorowskim Piotr Zieliński kustosz Galerii Wirydarz w Lublinie. –  Wielokrotnie, kiedy jakieś nieszczęście dotyka któregoś z członków Konfraterni, również taki odzew ma miejsce, czego dziś mamy przykład. I to jest cudowne, że artyści są tak otwarci i tak solidarni. Choć im samym jest trudno, umieją pomóc innym w nieszczęściu. I teraz, gdy zmaga się z chorobą nasz przyjaciel Stefan Kurzawiński, ta aukcja z potrzeby serca, by wesprzeć jego zdrowie, się odbywa.

W aukcji wzięły nie tylko obrazy członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Na licytacji wystawiono także dzieła podarowane na ten cel przez artystów spoza kazimierskiego kręgu – swoje obrazy ofiarowali Maria Grzegorczyk z Łodzi i Ludomir Chudziak. Najwyżej wylicytowano pastel Tadeusza Michalaka, za który nabywca zapłacił 1000 zł. Wysoko licytowano także obrazy Marka Andały, Krzysztofa Raczyńskiego Krzyra, Jacka Kośmińskiego, Jacka Kwiatkowskiego i Bartłomieja Michałowskiego. W sumie zebrano kwotę 9 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane jednemu z członków Konfraterni – fotografikowi, byłemu prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, autorowi pierwszego portalu internetowego Kazimierza Dolnego – Stefanowi Kurzawińskiemu, który teraz zmaga się  z ciężką chorobą.

Fot.AS

 


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę