O HCV na Kazimiernikejszyn

Skomentuj (1)

Jeszcze tylko przez kilka godzin na kazimierskim Rynku gościć będzie punkt edukacyjny „HCV Jestem Świadom”. Chcesz zdobyć wiedzę na temat wirusa HCV? Szukaj namiotu oznaczonego flagą z rekinem.

W Kazimierzu Dolnym od dziś aż do niedzieli gości Festiwal Kazimiernikejszyn. Jednak tylko pierwszego dnia festiwalu, na kazimierskim Rynku możemy wziąć udział w kampanii społecznej „HCV Jestem świadom” realizowanej z ramienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

 

Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o istotnym problemie zakażeń HCV. Na szczególną uwagę zasługują zagadnienia związane z podejmowaniem działań zmniejszających ryzyko zakażenia HCV.

 

- Na tegorocznej edycji Festiwalu Kazimiernikejszyn, zapraszamy do punktu edukacyjnego „HCV Jestem Świadom” – piszą organizatorzy. - Będziemy w namiotach oznaczonych flagami z rekinem. Na uczestników wydarzenia czekać będą animatorzy, edukatorzy i lekarze. Będziemy przekazywać wiedzę o HCV w sposób atrakcyjny dla całej rodziny.

 

Organizatorzy akcji przygotowali liczne konkursy, gry i zabawy oraz cenne nagrody. Na dzieci czeka strefa animacji, podczas której maluchy będą mogły oddać się rysowaniu „wirusostracha”. Na dorosłych czekają interaktywne konkursy i quizy.

 

- Chcemy poprzez zabawę przekazać wiedzę – piszą organizatorzy. - Wystarczy trochę czasu, aby stać się świadomym czym jest HCV, jak się przenosi, jakie choroby wywołuje, a także, jak nie dopuścić do zakażenia wirusem HCV.

 

Dane mówiące o ilości chorych są zatrważające. Otóż w Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Wyniki badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

 

Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju. Tak więc namiot oznaczony flagą z rekinem możecie Państwo spotkać także w innym mieście. Bez wątpienia jednak warto do niego podejść, by zdobyć wiedzę, która jest bezcenna, bo może uratować życie.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Dorota
    Witam.Nie podano niczego konkretnego na temat hcv.Jestem higienistką stomatologiczna i wygrałam konkurs.Ale nikt o tym nic nie wie.Zero informacji i zero zdjęć z tego dnia 07.07 2016. i jak ludzie mają się chronić skoro nie wiele wiedzą na ten temat?Pozdrawiam.Dorota J.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę