Kazimiernikejszyn 2016: piątkowe koncerty

Skomentuj (7)

zobacz więcej (28)

Trzecia edycja Kazimiernikejszyn trwa w najlepsze. Pierwszy dzień koncertów w kamieniołomach już za nami i jest co wspominać. Zespoły dały z siebie wszystko a zabawa trwała do późnej nocy.  Jednak to zaledwie początek, kazimierski festiwal bez spinki dopiero się rozkręca.

Pogoda w piątek dopisała i wieczorem w kamieniołomach zjawiło się mnóstwo osób spragnionych dobrej zabawy. To, że koncert pozytywnie wpłynie na humor i nie pozwoli się nudzić nawet przez chwilę było wiadome od początku. Konferansjerami byli przecież doskonale znani z polskiej sceny kabaretowej - Ewa Błachnio oraz Mariusz Kałamaga.

Jako pierwszy wystąpił lubelski zespół Chonabibe. Jak sami o sobie mówią – grają muzykę miejską według własnej definicji.  

Rozgrzaną publikę przekazali w ręce November project. Ta grupa muzyków, wśród których znajdują się osoby niepełnosprawne udowadnia, że nic nie stoi na przeszkodzie do spełniania swoich marzeń i emanowania pozytywną energią. 

Po muzyce miejskiej i regge nastąpiła zmiana klimatu na brzmienia bardziej swojskie, folkowe. Na scenę wyszła Kapela Ze Wsi Warszawa. Publiczność oczarowana została dźwiękami tradycyjnych polskich instrumentów ludowych. Były wśród nich takie ciekawostki jak: fidel płocka i suka biłgorajska.

Czwarty na scenę wszedł Organek. Przyszła, więc kolej na mocne granie. Rock alternatywny, ostra gitara elektryczna i prawdziwy popis aranżacji świetlnej sprawiły, że publika pod sceną zaczęła szaleć. Nie był to jednak koniec tego wieczoru.

Gwiazdą koncertu a zarazem ostatnim zespołem był oczywiście Łąki Łan. Ich zakręcona, pozytywna muzyka po raz kolejny zapewniła uczestnikom Kazimiernikejszym doskonałą zabawę i niezapomniane przeżycia.

Gorąco zapraszamy na dalszy ciąg koncertowania. Dziś w kamieniołomach grają: Domowe Melodie, Bohemian betyars, Zeus, PsioCrew oraz Marika.

Koncerty zaczynają się o godz. 19.00 a o 22.00 odbędzie się tradycyjne palenie koguta.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • obiektywny
  A może trzeba właścicielom odebrać psa? Po nazwisku z ambony!!! Może wtedy do nich dotrze. Wstyd, Państwo właściciele Tawerny! Zimą pies biegał na mrozie. Łapki zmarznięte, nikt się nim nie zajmuje. Z pewnościa dlatego stał się agresywny. Odebrać Wam tego psa!!!!!!!!!!!!!!!
 • szczeniaczek pogryziony
  Luzem biega pies W[...] (codziennie), jest agresywny, szczeka, atakuje ludzi i inne psy. Pies z Tawerny od dawna biega bez opieki !!! Uwaga te psy gryzą. Uwaga na dzieci , szczególnie jeśli idą z pieskiem! Właścicieli psów zgłaszam na policję!!! Zupełny brak odpowiedzialności za czworonogi !!!
  • kacol
   Wczoraj byli właściciele wymienieni podobno z nazwiska. To nie możliwe żeby chodziło o tego pan. On tu tak odważnie i zdecydowanie wypowiadał się na tematy miasteczka
 • Zofia
  A ja zupełnie nie na temat, ale sądzę, że sprawa jest ważna i poważna. Dzisiaj po raz kolejny zauważyłam biegającego "luzem" i bez kagańca psa z Zielonej Tawerny. Napadł i poturbował małego pieska prowadzonego na smyczy przez młodą dziewczynę. Apeluję do właścicieli o należną pieczę nad agresywnym psem
  • abc
   to było zadzwonić do furtki i przedstawić ten"apel"
  • Zofia
   I odźwierny zareagowałby natychmiast, jak już drzewiej bywało - nieprawdaż?
 • pijany znad Grodarza
  Fajna i potrzebna relacja.
  Dzięki Panie Aleksandrze.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę