Kazimiernikejszyn 2016: Zabawa trwa

Skomentuj (8)

zobacz więcej (14)

Bumper Balls, warsztaty śmiechu, Ludoteka Roszada, wróżby bez spinki czy malowanie twarzy to tylko niewielka część programu Kazimiernikejszyn 2016. Dwa festiwalowe dni za nami.

Festiwal Kazimiernikejszyn trwa w najlepsze. W wielu miejscach na terenie całego Miasteczka tętni teraz życie. A zaplanowane w programie atrakcje zadowolą nawet najbardziej wymagającego festiwalowego gościa. Pierwsze dwa dni Kazimiernikejszyn za nami. Co ciekawego się działo?


W piątkowe popołudnie po kazimierskim Rynku zaczęli spacerować ludzie „z głową w chmurach”. A to za sprawą Teatru Delicates, który wszystkich chętnych zaprasza do uprawiania turystyki leniwej, czyli wygodnego lewitowania.
Co to takiego?


- To 21 minutowy spacer, który umożliwia „oddanie” głowy w chmury, całkowicie i dosłownie dzięki nietypowej aranżacji scenografii w kształcie chmur – piszą organizatorzy. - Z wnętrza chmury widz-słuchacz ułowi uchem opowiadaną przez głównego bohatera historię opartą na motywach hawajskich wierzeń Huna.


W tym samym miejscu i czasie trwa Ludoteka Roszada, czyli zabawowe i proste gry planszowe i inne. Oprócz tego można skorzystać także z wróżb bez spinki oraz malowania twarzy.


Troszkę dalej, bo w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbywają się warsztaty śmiechu, podczas których uczestnicy wykonują ćwiczenia związane z głębokim oddychaniem i wyśmiewaniem powietrza, śmianiem się bez powodu czy strojeniem min.


Sporo dzieje się także w Strefie Rakieta, czyli na boisku przy porcie jachtowym. Największym zainteresowaniem cieszy się tutaj Bumper Balls. Nie wiecie co to takiego? To nic innego jak nadmuchiwane kule, do których się wchodzi i albo gra w piłkę i nawzajem obija, albo stacza z górki.


- Bumbers Balls cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem – mówi Joanna Żółtkowska, strefowa. – Ludziom bardzo się podoba taki sposób przemieszczania. Szczególnie dzieci są zachwycone.


Do piłki może wejść w zasadzie każdy. Jednak dziecko chcące spróbować swoich sił w tej zabawie powinno mieć ukończone 5 lat.


Przed nami kolejne dwa dni Festiwalu Kazimiernikejszyn. Co jeszcze przed nami? Oto program:

 

Sobota, 9 lipca
godz. 11.30 - Warsztaty śmiechu (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki)
godz. 12.00 – 16.00 – Malowanie twarzy (Rynek)
godz. 12.00 – 17.00 – Kajaki (Plaża/bulwary)
Warsztaty kajakowe, pokazy podstaw freestylu i kajakpolo, ka-zbi-jak
godz. 12.00 – 18.00 - Bumper balls (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 12.00 – 18.00 - Ludoteka roszada (Rynek)
godz. 12.00 – 18.00 - Wróżba bez spinki (Rynek)
godz. 12.00 – 18.00 - Samochody loterie
godz. 12.00 – 18.00 – Speedminton (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 12.00 – 18.00 – Mała Strefa dla dzieci (Dobra Strefa przy PTTK)
godz. 12.30 - Biologia przekonań-Magda Dembowska (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki)
godz. 13.00 – Walka na kolory (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 13.00 – 15.00 - Rajd rowerowy tunelem
godz. 13.00 – 16.00 - Teatry Impro, występy i turniej (Klepisko)
godz. 13.00 – 21.00 - Ludzka proca (W Kamieniołomach na przeciwko sceny
godz. 13.13 – Kanioning (Start: Przystanek Korzeniowa)
godz. 14.00 - Miłka Raulin "Siła Marzeń. Jak ułożyć dobry plan podróży i go zrealizować" (Strefa Zwierciadło)
godz. 14.00 – Durniej (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 14.00 - Aktywne Świadome Sny (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki)
godz. 14.14 - Paprowędrówka Dobra (Start z Korzeniowej)
godz. 15.00 - Warsztaty Loesje (Dobra Strefa przy PTTK)
godz. 15.00 - Teatr Delicates "POZOR UŽ NEMÔŽEM"
godz. 15.00 – Durniej (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 15.30 - Warsztaty śmiechu (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki)
godz. 16.00 – Piłka 555 (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 16.00 - Katarzyna Miller (Strefa Zwierciadło)
godz. 16.00 - Paprykalaba (Dobra Strefa przy PTTK)
godz. 17.00 – Walka na kolory (Strefa Rakieta – boisko)
godz. 17.00 – 18.00 – Kajaki (Rynek)
Kajakowanie „na sucho”
godz. 19.00 – Koncert: Domowe Melodie
godz. 20.00 – Koncert: Bohemian betyars
godz. 21.15 – Koncert: Zeus
godz. 22.00 – Palenie koguta
godz. 22.30 – Koncert: PsioCrew
godz. 00.15 – Koncert: Marika
 
Niedziela, 10 lipca
godz. 11.45 - Paprykalaba koncert (Rynek)
godz. 13.13 - Bicie rekordu śmiechu (Rynek)
godz. 13.33 – Koncert: Dziady Kazimierskie (Rynek)
godz. 15.00 – Plaża/spływ do Puław (20 zł/os., zapisy)
godz. 22.02 - Satan Spa! - projekcja filmu (Dzika Kępa)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • bliżniak
  Z tym brakiem poszanowania dla innych (spokojnych) w Kazimierzu to prawda. Tu nie obowiązuje prawo. Cyganki nachalne, handlowcy sprzedają alkohol podpitym, w nocy wrzaski, śpią na trawnikach, załatwiają swoje potrzeby gdzie chcą. Koło budynku naprzeciw poczty po prawej stronie
  palarnia, siusiarnia. Przy promenadzie nad Wisłą nie da się mieszkać (nocami wrzeszczą nie da się spać) a gospodarz tłumaczy, że to nie jego wina. Jak chcecie zatrzymać tu na dłużej spokojnych turystów. Ludzi którzy chcą odpocząć? Trzeba chyba sprowadzić stróży porządku aby zapanować nad tym. Jak ktoś trafnie napisał Kazimierz nie jest inny niż te miasta w których reaguje się na takie zachowania.
 • Dziadostwo!
  Żyj i daj żyć innym! Przestrzegaj ogólnie przyjętych zasad, baw się i raduj w granicach zgodnych z zasadami współżycia społecznego, pamiętaj , że oprócz Ciebie ( i Twojej rozrywki) są małe dzieci, ludzie chorzy i cierpiący i Ci co wstają rano do pracy.... Dobranoc, spokojnej nocy :) Wszystko da się pogodzić :)
 • Pink
  Niedługo będzie zakaz wszelkich festiwal! Od górny. Z wyjątkiem kościelnych te nie będą przeszkadzały nikomu a Burmistrz też się na nich odnajdzie wszak w kościele czuje się idealnie.
 • optymistka
  A w Kazimierzu jak zwykle malkontenctwo kwitnie.A to zła pogoda i nie ma turystów,a to głośno i spać nie można, a to cicho i nic się nie dzieje, a to burmistrz nie taki lub taki... ludzie! A może należy cieszyć się chwilą, żyć w zgodzie i z wyrozumiałością.
 • Alkomat
  Zofio- ale czy wyrozumiałośćnie powinna działać w obie strony? Człowiek będący cicho nie przeszkadza temu, który hałasuje do rana. A w drugąstronę niestety już tak nie jest.
 • Zofia
  Żyj i daj żyć innym! Na imprezę przyjechali młodzi ludzie, bawią się świetnie, a jutro już wrócą do siebie. Będziesz mogła znów cieszyć się ciszą i nudą. Odrobinę wyrozumiałości życzę.
 • Folkostwo!
  Rozumiem, że 2 tygodnie temu, w sobotnią noc folkową było zupełnie inaczej...wtedy też Ci tak przeszkadzało??
 • Dziadostwo!
  Dziwne w Kazimierzu cisza nocna nie obowiązuje. Ryki, wycie, pijackie odgłosy ! Ludzie nie mają prawa spokojnie spać, dzieci płaczą wyrwane ze snu lub nie mogą zasnąć. Późna noc - co na to szanowny Pan Burmistrz (wiadomo do niego te odgłosy nie docierają) , gdzie policja! Dawno po 22- drugiej, a w Kazimierzu alkoholizm kwitnie, dopiero się zaczynają libacje na Rynku i w sąsiedztwie!!! Aby do rana!!! Może koncerty należałoby zorganizować Na Dołach (dalszych). Wszak Burmistrz miłośnikem muzyki !!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę