Nordikiada 2020. Rajdy na 2 Kije

Fundacja BezMiar zaprasza wszystkich miłośników nordic walking na I edycję Nordikiady. „Rajdy na 2 kije” to cztery comiesięczne sobotnie imprezy, kolejno w Janowcu, Nałęczowie, Kazimierzu  i Parchatce.
Każdy z Rajdów na 2 Kije będzie miał swoją specyfikę. Janowiec to rajd nocny, który rozpoczyna cykl rajdów w ramach I Nordikiady, Nałęczów – rajd w czasie lotów balonowych, Kazimierz to IV Najście na Zamek, a Parchatka – rajd wąwozami, który wieńczy dzieło.
- Docelowo chcemy, by taka Nordikiada była co roku, by dołączały do niej inne miejsca w najbliższej okolicy – mówi Maryla Miłek prezes Fundacji BezMiar. – W tym roku z powodu specyficznej sytuacji związanej z covid-19 by bezpiecznie było na rajdach musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników do 60. W związku z tym na podsumowaniu w Parchatce nie będzie nagradzania tych, którzy wzięli udział we wszystkich imprezach z cyklu, bo może z powodu ograniczenia liczby osoba na rajdzie ktoś nie będzie mógł w nim uczestniczyć z powodu braku miejsc.
Terminy Rajdów na 2 Kije
25 lipca Janowiec Nocny Rajd NW
8 sierpnia Nałęczów Odlotowy Rajd NW
19 września Kazimierz Dolny Najście na Zamek
7 listopada Parchatka Rajd Wąwozami
Pierwszy rajd wystartuje już 25 lipca o godzinie 18:00 z dziedzińca zamku w Janowcu. Walkerzy wyruszą na dwie trasy 5km i 12 km.
- Cieszymy się, że możemy być w Janowcu po raz pierwszy – mówi prezes Miłek. – Mamy nadzieję, że będzie to dobrą tradycją. Zaczynamy na zamku, a kończymy przy ognisku w przyzamkowym parku.
Czy pojawi się Czarna Dama?
- Cicho sza! – śmieje się pani prezes.
Z uwagi na panujący stan pandemii, liczba miejsc na rajdzie jest ograniczona. Może wziąć w nim udział 60 osób (obie trasy łącznie).
lub na adres e.krawczyk@bezmiar.org podając imię i nazwisko, nr telefonu, ewentualnie adres mailowy i przynależność klubową.
Opłata za udział w rajdzie:
30 złoty/osoba do dnia 22 lipca 2020
Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, możliwe zapisy w dniu rajdu - opłata 50 zł/osoba, płatne gotówką.
Liczy się data wpłaty, nie data zgłoszenia.
Konto do wpłat::
Raiffeisen Bank Polska S.A.
72 1750 0012 0000 0000 3615 9146
W tytule: Rajd Janowiec oraz imię i nazwisko uczestnika
Rajd współfinansowany jest ze środków Powiatu Puławskiego w ramach projektu "Rajdy na 2 Kije".
W organizacji uczestniczą: Gmina Janowiec n/Wisłą, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.
Kazimierski Portal Internetowy jest patronem Nordikiady.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę