Nordikiada 2020. Rajdy na 2 Kije

Fundacja BezMiar zaprasza wszystkich miłośników nordic walking na I edycję Nordikiady. „Rajdy na 2 kije” to cztery comiesięczne sobotnie imprezy, kolejno w Janowcu, Nałęczowie, Kazimierzu  i Parchatce.
Każdy z Rajdów na 2 Kije będzie miał swoją specyfikę. Janowiec to rajd nocny, który rozpoczyna cykl rajdów w ramach I Nordikiady, Nałęczów – rajd w czasie lotów balonowych, Kazimierz to IV Najście na Zamek, a Parchatka – rajd wąwozami, który wieńczy dzieło.
- Docelowo chcemy, by taka Nordikiada była co roku, by dołączały do niej inne miejsca w najbliższej okolicy – mówi Maryla Miłek prezes Fundacji BezMiar. – W tym roku z powodu specyficznej sytuacji związanej z covid-19 by bezpiecznie było na rajdach musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników do 60. W związku z tym na podsumowaniu w Parchatce nie będzie nagradzania tych, którzy wzięli udział we wszystkich imprezach z cyklu, bo może z powodu ograniczenia liczby osoba na rajdzie ktoś nie będzie mógł w nim uczestniczyć z powodu braku miejsc.
Terminy Rajdów na 2 Kije
25 lipca Janowiec Nocny Rajd NW
8 sierpnia Nałęczów Odlotowy Rajd NW
19 września Kazimierz Dolny Najście na Zamek
7 listopada Parchatka Rajd Wąwozami
Pierwszy rajd wystartuje już 25 lipca o godzinie 18:00 z dziedzińca zamku w Janowcu. Walkerzy wyruszą na dwie trasy 5km i 12 km.
- Cieszymy się, że możemy być w Janowcu po raz pierwszy – mówi prezes Miłek. – Mamy nadzieję, że będzie to dobrą tradycją. Zaczynamy na zamku, a kończymy przy ognisku w przyzamkowym parku.
Czy pojawi się Czarna Dama?
- Cicho sza! – śmieje się pani prezes.
Z uwagi na panujący stan pandemii, liczba miejsc na rajdzie jest ograniczona. Może wziąć w nim udział 60 osób (obie trasy łącznie).
lub na adres e.krawczyk@bezmiar.org podając imię i nazwisko, nr telefonu, ewentualnie adres mailowy i przynależność klubową.
Opłata za udział w rajdzie:
30 złoty/osoba do dnia 22 lipca 2020
Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, możliwe zapisy w dniu rajdu - opłata 50 zł/osoba, płatne gotówką.
Liczy się data wpłaty, nie data zgłoszenia.
Konto do wpłat::
Raiffeisen Bank Polska S.A.
72 1750 0012 0000 0000 3615 9146
W tytule: Rajd Janowiec oraz imię i nazwisko uczestnika
Rajd współfinansowany jest ze środków Powiatu Puławskiego w ramach projektu "Rajdy na 2 Kije".
W organizacji uczestniczą: Gmina Janowiec n/Wisłą, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.
Kazimierski Portal Internetowy jest patronem Nordikiady.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę