Nordic walking daje radość

Ponad 120 miłośników nordic walking naszło w słoneczne niedzielne przedpołudnie zamek w Kazimierzu Dolnym. A potem wyruszyli na kazimierskie pola i w wąwozy. III rajd nordic walking Najście na Zamek już za nami.

Z roku na rok Najście na Zamek ma coraz więcej sympatyków. I nie ma się co dziwić. Coraz więcej ludzi docenia rolę aktywności fizycznej w swoim życiu, coraz więcej ludzi chodzi z kijkami lub przynajmniej spaceruje. Coraz więcej ludzi przyjeżdżających do Kazimierza na odpoczynek dołącza do tych, którzy chcą poznać okolice Miasteczka idąc z pod okiem instruktora z kijkami nordic walking.

- Staramy się o to, by Najście na Zamek to był prawdziwy rajd nordic walking, żeby to było techniczne chodzenie. Stąd też z każdą grupą idą wykwalifikowani instruktorzy, w tym Mistrz Świata i Mistrz Europy w nordic walking Łukasz Witczuk, stąd też powtórzenie techniki przed wyruszeniem na trasy  – mówi prezes organizatora rajdu Fundacji BezMiar Maryla Miłek.

Na co należy zwracać uwagę podczas spacerów nordic walking?

Ważny jest naprzemienny ruch nóg i rąk, żeby odbijać się z kijków, żeby mocno pracowała góra – wylicza zasady uprawiania nordic walking Maryla Miłek. – Nordic walking przy prawidłowym uprawianiu sprawia, że działa 95% mięśni, a jeśli się jeszcze szeroko uśmiechamy, to sto procent!

Z takim właśnie szerokim uśmiechem wyszli na swoje trasy o długości 5, 8,5 i 13 km uczestnicy tegorocznego Najścia na Zamek.

- Ludzie, którzy są aktywni, są zadowoleni, są uśmiechnięci, są pozytywnie nastawieni do świata i innych – zachęca do uprawiania nordic walking Maryla Miłek.
To zadowolenie na pewno też wynika z możliwości poznania Kazimierza od podszewki przy pięknej pogodzie z dala od tłumu.


Relacja na Facebooku>>>

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę