Janowiec na dwa kije

Nocnym rajdem w Janowcu rozpoczęła się Nordikiada 2020. W tym roku odbywa się jako cykl Rajdów na 2 kije.
Tegoroczna Nordikiada 2020 organizowana przez Fundację BezMiar ma charakter 4 rajdów nordic walking, z których pierwszy – nocny - wystartował w miniony weekend w Janowcu. Odbywał się on na dwóch trasach – 5km i 12km. Gwiazdą wydarzenia był Krzysztof Człapski - pasjonat nordic walking, trener, szkoleniowiec, utytułowany zawodnik, który poprowadził rozgrzewkę, pokaz oraz krótki instruktaż techniki prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking.
Impreza ze względu na panujące obostrzenia sanitarne zorganizowana została trochę w innej formie niż w latach poprzednich.
- Przede wszystkim organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do 60 osób, przypominali o zachowaniu odstępów lub zakładaniu maseczek, zadbali o możliwość dezynfekcji rąk – mówi prezes Fundacji BezMiar Maryla Miłek. – Uczestnicy dostosowali się do wszystkich zaleceń i ... świetnie się bawili. Pomimo chmary komarów, które nadawały tempo marszowi, wszyscy zapowiedzieli powrót na nordicowe ścieżki do Janowca nad Wisłą za rok.
W związku ze stwierdzoną obecnością Covid-19 u 2 pracowników Muzeum Nadwiślańskiego/oddział Zamek w Janowcu i zamknięciem oddziału do odwołania rajd wystartował nie z dziedzińca zamkowego – jak planowano – ale z terenu parku. Ze względów bezpieczeństwa w organizacji nie uczestniczyli pracownicy muzeum. Walkerzy nie korzystali też z muzealnej infrastruktury sanitarnej.
Kolejny rajd już za dwa tygodnie. Tym razem odbędzie się w Parku Zdrojowym w Nałęczowie w czasie 15. Międzynarodowych Zawodów Balonowych, stąd jego nazwa Odlotowy Rajd Nordic Walking. Podobnie jak w Janowcu rozegrany zostanie na 2 trasach 5km i 12 km. Start: 8 sierpnia godzina 10:00. Marsze na obu szlakach zakończą się słodkim poczęstunkiem przy Termach Pałacowych.
Z uwagi na panujący stan pandemii, liczba miejsc na rajdzie jest ograniczona. Może wziąć w nim udział na obu trasach łącznie nie więcej niż 60 osób.
Zapisy pod linkiem: Odlotowy Rajd Nordic Walking Nałęczów Nordikiada 2020  lub na adres e.krawczyk@bezmiar.org z podaniem danych: imienia i nazwiska, nr. telefonu, ewentualnie adresu mailowego i przynależności klubowej.
Opłata za udział w rajdzie:
20 zł/osoba do dnia 31 lipca
30 zł/osoba do dnia 5 sierpnia
Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, możliwe zapisy w dniu rajdu - opłata 50 zł/osoba, płatne gotówką. Liczy się data wpłaty, nie data zgłoszenia.
Konto do wpłat:
Raiffeisen Bank Polska S.A.
72 1750 0012 0000 0000 3615 9146
W tytule: Rajd Odlotowy 2020 oraz imię i nazwisko uczestnika
Rajd współfinansowany jest z środków Powiatu Puławskiego w ramach projektu "Rajdy na 2 Kije".
W organizacji uczestniczą: Gmina Nałęczów i SPA Nałęczów.
Kazimierski Portal Internetowy jest patronem Nordikiady.

Kolejne rajdy w ramach cyklu Rajdów na 2 kije Nordikiada 2020:
8 sierpnia w Nałęczowie
- Odlotowy Rajd Nordic Walking
19 września w Kazimierzu Dolnym - Najście na Zamek   
7 listopada w Parchatce - Rajd Wąwozami i podsumowanie Nordikiady 2020

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę