Janowiec na dwa kije

Nocnym rajdem w Janowcu rozpoczęła się Nordikiada 2020. W tym roku odbywa się jako cykl Rajdów na 2 kije.
Tegoroczna Nordikiada 2020 organizowana przez Fundację BezMiar ma charakter 4 rajdów nordic walking, z których pierwszy – nocny - wystartował w miniony weekend w Janowcu. Odbywał się on na dwóch trasach – 5km i 12km. Gwiazdą wydarzenia był Krzysztof Człapski - pasjonat nordic walking, trener, szkoleniowiec, utytułowany zawodnik, który poprowadził rozgrzewkę, pokaz oraz krótki instruktaż techniki prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking.
Impreza ze względu na panujące obostrzenia sanitarne zorganizowana została trochę w innej formie niż w latach poprzednich.
- Przede wszystkim organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do 60 osób, przypominali o zachowaniu odstępów lub zakładaniu maseczek, zadbali o możliwość dezynfekcji rąk – mówi prezes Fundacji BezMiar Maryla Miłek. – Uczestnicy dostosowali się do wszystkich zaleceń i ... świetnie się bawili. Pomimo chmary komarów, które nadawały tempo marszowi, wszyscy zapowiedzieli powrót na nordicowe ścieżki do Janowca nad Wisłą za rok.
W związku ze stwierdzoną obecnością Covid-19 u 2 pracowników Muzeum Nadwiślańskiego/oddział Zamek w Janowcu i zamknięciem oddziału do odwołania rajd wystartował nie z dziedzińca zamkowego – jak planowano – ale z terenu parku. Ze względów bezpieczeństwa w organizacji nie uczestniczyli pracownicy muzeum. Walkerzy nie korzystali też z muzealnej infrastruktury sanitarnej.
Kolejny rajd już za dwa tygodnie. Tym razem odbędzie się w Parku Zdrojowym w Nałęczowie w czasie 15. Międzynarodowych Zawodów Balonowych, stąd jego nazwa Odlotowy Rajd Nordic Walking. Podobnie jak w Janowcu rozegrany zostanie na 2 trasach 5km i 12 km. Start: 8 sierpnia godzina 10:00. Marsze na obu szlakach zakończą się słodkim poczęstunkiem przy Termach Pałacowych.
Z uwagi na panujący stan pandemii, liczba miejsc na rajdzie jest ograniczona. Może wziąć w nim udział na obu trasach łącznie nie więcej niż 60 osób.
Zapisy pod linkiem: Odlotowy Rajd Nordic Walking Nałęczów Nordikiada 2020  lub na adres e.krawczyk@bezmiar.org z podaniem danych: imienia i nazwiska, nr. telefonu, ewentualnie adresu mailowego i przynależności klubowej.
Opłata za udział w rajdzie:
20 zł/osoba do dnia 31 lipca
30 zł/osoba do dnia 5 sierpnia
Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, możliwe zapisy w dniu rajdu - opłata 50 zł/osoba, płatne gotówką. Liczy się data wpłaty, nie data zgłoszenia.
Konto do wpłat:
Raiffeisen Bank Polska S.A.
72 1750 0012 0000 0000 3615 9146
W tytule: Rajd Odlotowy 2020 oraz imię i nazwisko uczestnika
Rajd współfinansowany jest z środków Powiatu Puławskiego w ramach projektu "Rajdy na 2 Kije".
W organizacji uczestniczą: Gmina Nałęczów i SPA Nałęczów.
Kazimierski Portal Internetowy jest patronem Nordikiady.

Kolejne rajdy w ramach cyklu Rajdów na 2 kije Nordikiada 2020:
8 sierpnia w Nałęczowie
- Odlotowy Rajd Nordic Walking
19 września w Kazimierzu Dolnym - Najście na Zamek   
7 listopada w Parchatce - Rajd Wąwozami i podsumowanie Nordikiady 2020

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę