Muzyka i tańce w Knajpie U Fryzjera

Skomentuj (13)

zobacz więcej (10)

Jesienny czas i pogoda, nie dająca nadziei na przyjazd do miasteczka kogokolwiek, nie rokowały najlepiej występowi Leona Blanka i kapeli Rzeszów Klezmer Band. Tych, którzy starali się o miejsce w Knajpie U Fryzjera około godziny 17-ej spotkało jednak niemiłe rozczarowanie – wszyscy czekali na Leona, Rzeszów Klezmer Band i dobrą zabawę. Miejsc nie było.

Gra zaczęła się na górze. Niektórzy goście koncertu stosowali sobie znane środki przymusu, by koncert rozpoczął się jak najszybciej.

Drugi set na dole – RKB wykazał się super profesjonalizmem – gdy na chwilę zgasło światło – grali, jakby nic się nie stało. Ekspresyjni i porywający jak zwykle!

Po krótkiej przerwie zaczęły się tańce w namiocie. Grali niezmordowani muzycy z Rzeszów Klezmer Band, a kto tańczył – widać na zdjęciach. Pan Leon jak zwykle w białej koszuli i w kamizelce, ze specjalnym mikrofonem wydawał polecenia i prowadził kółka w prawo i lewo. Słuchali go wszyscy i niewątpliwie dlatego korowód w skromnym namiocie wyglądał tak profesjonalnie. Szef Fryzjera dał się porwać szaleństwu tanecznych zawirowań pana Leona – chyba pierwszy raz!
Pośród tańczących były podobno osoby aktywne na naszym portalowym forum – ale kto jest kto – tego możemy się tylko domyślać...

Leon Blank najwyraźniej polubił nasze miasteczko. Po raz pierwszy zagościł tu podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – klezmerzy.pl w lipcu tego roku. Później swoim występem uświetnił jubileuszowy, dziesiąty Turniej Nalewek Kresowych, by powrócić w ostatni weekend.

Po skończonym występie zmęczony, lecz uśmiechnięty Leon Blank zdradził nam, iż wszyscy miłośnicy tańca żydowskiego będą mogli nieco dogłębniej poznać jego tajniki na warsztatach, które odbędą się w lipcu 2007 roku w Kazimierzu. Wszystko to w ramach II Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – klezmerzy.pl  O terminie i sposobie zapisów będziemy informować.

Było radośnie, tanecznie i zabawowo. Mistrz Leon i muzycy z RKB znakomicie współpracujący ze sobą, porwali całą, zebraną w sobotni wieczór publiczność.

Panie Leonie, prosimy częściej przyjeżdżać do Kazimierza!

Skomentuj


Dodane komentarze (13)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę