Na rodzinnym festynie

Skomentuj (7)

zobacz więcej (23)

W dniu imienin św. Anny, patronki Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w nadwiślańskim Miasteczku odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. To już czwarta edycja imprezy.

Tradycyjnie już, jak co roku, w lipcowe niedzielne popołudnie na placu za nową plebanią w Kazimierzu Dolnym odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. Była to już czwarta edycja tej imprezy. Piknik zorganizowało Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny wspólnie z Parafią Rzymsko-Katolicką w Kazimierzu Dolnym.


- Jako stowarzyszenie działamy już ponad trzy lata – mówi Zofia Wiśniewska ze Stowarzyszenia Dobroczynnego pw. św. Anny. -  Otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego i w swojej działalności odnosimy się do Fundacji dla Starców i Kalek, która działała w Kazimierzu od XVI wieku. My uważamy się za kontynuatorów idei tego stowarzyszenia. Fundacja dla Starców i Kalek opiekowała się, jak sama nazwa wskazuje, starcami i kalekami. My chcielibyśmy robić to samo. Nasze plany na przyszłość to stworzenie takiego ośrodka dziennego pobytu w miejscu zwanym Wikarówką. To miejsce, to skrawek placu między Grodarzem a kościołem św. Anny, to jest tzw. resztówka po fundacji.

 

Festyn zorganizowany został dzięki wsparciu kazimierskich restauratorów, przedsiębiorców i instytucji. Wspólna praca przy przygotowaniach do pikniku oraz samo uczestnictwo w nim sprzyja integracji, która zawsze pozytywnie wpływa na społeczność.


W programie imprezy znalazły się zabawy i konkursy dla dzieci oraz dorosłych, muzyczne biesiadowanie, pokazy strażackie oraz poczęstunek. Przewidziano atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla dorosłych. A zainteresowanych piknikiem nie brakowało. Z godziny na godzinę plac przy ulicy Zamkowej coraz bardziej się zapełniał. Jednak nie ma się czemu dziwić, skoro odgłosy biesiadowania było słychać w całym mieście.

 

Więcej w materiale foto.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Król Artur
  Zapewne pochwali Feliksa, zapewne pochwali...
 • refleksja
  Jaki jest proboszcz każdy widzie. Szkoda, że nie każdy się wstydzi. Szkoda kościoła jeszcze powszechnego.
 • Ole
  Pijany znad grodarza za to ciebie ma za co pochwalić co he he he he
 • pijany znad Grodarza
  @ Feliks.
  Odpowiedziałeś jadem i sądzisz, że ksiądz proboszcz pochwali Cię.
 • krystyna
  Artur czepiasz się.... posłuchaj co mówią ludzie z innych miast i dopiero oceniaj naszego proboszcza. Zapewniam Cię zmienisz zdanie.
 • Felix
  Ty się nie martw o naszego proboszcza ,człowieka bardzo inteligentnego i dobrego dla ludzi.Ma więcej mądrości w jednym palcu niż ty w swoim nienawistnym móżdżku .Frekwencja w kościele jest na przyzwoitym poziomie na mszę chodzą młodzi i starzy,bardzo dużo ludzi przystępuje do komunii. Zasługi proboszcza dla naszej parafii są olbrzymie ,wszyscy o tym wiedzą.Twoje rady na nic się zdadzą "królu", radzę ci czytaj mniej "GW" i mniej oglądaj TVN bo pewnie jesteś młody i podatny na propagandę.
 • Król Artur
  Nad czym myśli nasz Proboszcz? Zapewne nad frekwencją. Jest to czas zastanowienia nad sobą samym niewątpliwie, lecz czy mądrości starczy? Przyglądając się nie po raz pierwszy tej ciężko myślącej twarzy - wątpię. W ostatnich latach paru straciło tu wiarę - młodych i starych, może pora zarzucić tę misję Tomaszu?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę