Muzyczne wspomnienia (video)

zobacz więcej (7)

Tegoroczny Majowy Festiwal Muzyczny już za nami. Szóstą edycję imprezy zwieńczył wyjątkowy koncert: „Muzyczne wspomnienia – Jan Kiepura i Marta Eggerth”.

Niecodzienne koncerty, wybitni artyści, pełna ciepła atmosfera – wszystko to cechy Majowego Festiwalu Muzycznego, którego szóstą już edycję mamy za sobą. Ostatni koncert „Muzyczne wspomnienia – Jan Kiepura i Marta Eggerth” odbył się  5 maja w Domu Pracy Twórczej Architekta. Widowisko niesłychanie piękne, pełne dostojnych głosów. Ale jakże mogłoby być inaczej?..

Sobotni koncert zorganizowany został z okazji 110 rocznicy urodzin światowej sławy polskiego tenora Jana Kiepury (1902 - 1966) i 100 rocznicę urodzin jego żony Marty Eggerth (ur. 1912) - węgierskiej śpiewaczki operetkowej (sopran koloraturowy) i aktorki.

 

Na kazimierskiej scenie wystąpili następujący wykonawcy: Beata Wardak – mezzosopran - solistka w Warszawskiej Operze Kameralnej, Leszek Świdziński – jeden z najbardziej wszechstronnych i cenionych polskich tenorów oraz Koreanka Ye Young Sohn - sopran, laureatka konkursu operetkowo – musicalowego im. I. Borowickiej. Przy fortepianie nieoceniona prof. Małgorzata Westrych. Wieczorny koncert poprowadził red. Jacek Chodorowski.

- Jan Kiepura zawsze był pewien swoich możliwości głosowych oraz słuszności ocen jego śpiewu i występów – tłumaczył red. Jacek Chodorowski. – Kiepura po prostu wiedział, na co go stać.

O tym, iż Jan Kiepura wielkim śpiewakiem był, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Świadczą o tym chociażby nieśmiertelne piosenki, które znamy i często podśpiewujemy, nawet nieświadomie. Bo któż z nas nie zna melodii „Brunetki, blondynki…” czy też „O sole mio”…?

 

Fot. M. Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę