Muzyczna Fara

Nowy Rok w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się muzycznie. W styczniu w Kościele Farnym odbędą się trzy koncerty, podczas których usłyszymy zabytkowe organy, ale i wyjątkowych artystów.

Koncerty odbywające się w Kościele Farnym nie są dla nikogo zaskoczeniem. W końcu odbywają się one od lat. Bez względu na porę roku. W styczniu zaplanowano aż trzy – na początku i pod koniec miesiąca. Nowy Rok zapowiada się więc bardzo ciekawie.

W poniedziałek 1 stycznia 18 r. o godzinie 14.00 odbędzie się Koncert Noworoczny. Na organach zagra ks. Attila Adam Honti. Towarzyszyć mu będzie Jakub Wolanin – sopran.

W programie pojawi się m.in. muzyka organowa XVI i XVII wieku, tańce z Tabulatury Jana z Lublina oraz arie starowłoskie.

W niedzielę 14 stycznia o godzinie 16.00 z Koncertem Kolęd wystąpią uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie – Dywizjon 32 pod kierunkiem Andrzeja Królikowskiego znanego w Kazimierzu jako organizatora wrześniowej imprezy Skrzydła nad Kazimierzem, a także solistki śpiewające w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz:  Weronika Kubiś, Amelia Lasota oraz Kasia Mędrek. Koncert miał swoją premierę w dęblińskim kościele garnizonowym pod koniec grudnia.

W niedzielę 21 stycznia godz. 14.00 w odbędzie się kolejny Koncert Kolęd. Tym razem świąteczny nastrój zapewni nam Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Purei Cantores Lublinenses w towarzystwie dyrygenta -   ks. Attili Adama Hontiego oraz Małgorzaty Skwarzyńskiej, która zagra na zabytkowych organach.

W programie pojawi się muzyka Bożego Narodzenia, czyli kolędy i pastorałki.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. 

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę