Muzyczna Fara

Nowy Rok w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się muzycznie. W styczniu w Kościele Farnym odbędą się trzy koncerty, podczas których usłyszymy zabytkowe organy, ale i wyjątkowych artystów.

Koncerty odbywające się w Kościele Farnym nie są dla nikogo zaskoczeniem. W końcu odbywają się one od lat. Bez względu na porę roku. W styczniu zaplanowano aż trzy – na początku i pod koniec miesiąca. Nowy Rok zapowiada się więc bardzo ciekawie.

W poniedziałek 1 stycznia 18 r. o godzinie 14.00 odbędzie się Koncert Noworoczny. Na organach zagra ks. Attila Adam Honti. Towarzyszyć mu będzie Jakub Wolanin – sopran.

W programie pojawi się m.in. muzyka organowa XVI i XVII wieku, tańce z Tabulatury Jana z Lublina oraz arie starowłoskie.

W niedzielę 14 stycznia o godzinie 16.00 z Koncertem Kolęd wystąpią uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie – Dywizjon 32 pod kierunkiem Andrzeja Królikowskiego znanego w Kazimierzu jako organizatora wrześniowej imprezy Skrzydła nad Kazimierzem, a także solistki śpiewające w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz:  Weronika Kubiś, Amelia Lasota oraz Kasia Mędrek. Koncert miał swoją premierę w dęblińskim kościele garnizonowym pod koniec grudnia.

W niedzielę 21 stycznia godz. 14.00 w odbędzie się kolejny Koncert Kolęd. Tym razem świąteczny nastrój zapewni nam Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Purei Cantores Lublinenses w towarzystwie dyrygenta -   ks. Attili Adama Hontiego oraz Małgorzaty Skwarzyńskiej, która zagra na zabytkowych organach.

W programie pojawi się muzyka Bożego Narodzenia, czyli kolędy i pastorałki.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. 

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę