Pueri Cantores Lublinenses

zobacz więcej (12)

W niedzielne popołudnie Kościół Farny wypełniony był po brzegi. Wszystko za sprawą występu Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses.

Mimo tego, że od Świąt Bożego Narodzenia upłynął już prawie miesiąc, nadal z wielką przyjemnością wsłuchujemy się w kolędy i pastorałki. Tym bardziej, że dopiero teraz również pogoda za oknem do tego nastraja.

W minioną niedzielę, w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym odbył się Koncert kolęd w wykonaniu Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Artystom towarzyszył dyrygent – ks. Attila Adam Honti oraz Małgorzata Skwarzyńska grająca na organach.

- Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany dekretem trzy lata temu, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Abp Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego – mówi ks. Attila Adam Honti, dyrygent i dyrektor chóru.

– Chór ma swoją siedzibę przy Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej Patronki Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Jego podstawowym zadaniem jest wykonywanie śpiewów podczas uroczystych liturgii w archidiecezji, nawiązując przez to do wielowiekowej tradycji kościelnej śpiewu chórów chłopięcych w kościołach katedralnych i bazylikach.

Warto dodać, że 12 września 2015 r. w Poznaniu podczas Kongresu Pueri Cantores chór został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores.

- Okres Bożego Narodzenia to dla nas wyjątkowy czas, bo wtedy występujemy z koncertami kolęd, które każdy lubi śpiewać – mówi ks. Attila Adam Honti. – Jednak wiąże się to również z tym, że jest to dla nas okres wytężonej pracy, bo występów jest zdecydowanie więcej.

Podczas koncertu w kazimierskiej Farze mogliśmy posłuchać muzyki Bożego Narodzenia, czyli kolęd i pastorałek. Kościół był wypełniony po brzegi publicznością, która tej muzyki  słuchała w wielkim skupieniu.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę