Pueri Cantores Lublinenses

zobacz więcej (12)

W niedzielne popołudnie Kościół Farny wypełniony był po brzegi. Wszystko za sprawą występu Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses.

Mimo tego, że od Świąt Bożego Narodzenia upłynął już prawie miesiąc, nadal z wielką przyjemnością wsłuchujemy się w kolędy i pastorałki. Tym bardziej, że dopiero teraz również pogoda za oknem do tego nastraja.

W minioną niedzielę, w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym odbył się Koncert kolęd w wykonaniu Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Artystom towarzyszył dyrygent – ks. Attila Adam Honti oraz Małgorzata Skwarzyńska grająca na organach.

- Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany dekretem trzy lata temu, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Abp Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego – mówi ks. Attila Adam Honti, dyrygent i dyrektor chóru.

– Chór ma swoją siedzibę przy Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej Patronki Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Jego podstawowym zadaniem jest wykonywanie śpiewów podczas uroczystych liturgii w archidiecezji, nawiązując przez to do wielowiekowej tradycji kościelnej śpiewu chórów chłopięcych w kościołach katedralnych i bazylikach.

Warto dodać, że 12 września 2015 r. w Poznaniu podczas Kongresu Pueri Cantores chór został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores.

- Okres Bożego Narodzenia to dla nas wyjątkowy czas, bo wtedy występujemy z koncertami kolęd, które każdy lubi śpiewać – mówi ks. Attila Adam Honti. – Jednak wiąże się to również z tym, że jest to dla nas okres wytężonej pracy, bo występów jest zdecydowanie więcej.

Podczas koncertu w kazimierskiej Farze mogliśmy posłuchać muzyki Bożego Narodzenia, czyli kolęd i pastorałek. Kościół był wypełniony po brzegi publicznością, która tej muzyki  słuchała w wielkim skupieniu.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę