Pablo Caviedes w Kazimierzu

zobacz więcej (12)

Galeria Wirydarz i Galeria MIT zapraszają na wernisaż malarstwa jednego z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych - Pabla Cavidesa. Wernisaż odbędzie się w Galerii MIT ul. Lubelska 10 w Kazimierzu.

Pablo Caviedes urodził się w 1971 w Cotacachi w Ekwadorze. Studiował pod kierunkiem Daniela Reyesa w College of Plastic w Ekwadorze, jak również w prestiżowym instytucie sztuki École Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu. Jest laureatem  najbardziej prestiżowej  nagrody artystycznej Ekwadoru "Paris Prize".

W 1998 r. jako jeden z dziesięciu artystów zakwalifikował się do udziału w  monumentalnej wystawie "Ameryka Południowa i Karaiby: Nowe pokolenie artystów"(Latin America & the Caribbean: A New Generation Of Artist). W 2002 roku w Barcelonie otrzymał honorowe wyróżnienie na II Międzynarodowym Biennale Malarstwa "Vilassar de Mar". W 2004 r. był jednym z 25 artystów wybranych do udziału w zbiorowej wystawie: "Art in a Bottle" w Agora Gallery w Soho w Nowym Jorku. W 2008 r. wziął udział w 31. Konkursie Małych Obiektów Sztuki (80 Washington Square East Galerie, NYU), a w 2009 swoje obrazy prezentował w ramach projektu "Fusion" (Spotkanie Amerykańskich klasyków ze sztuką latynoamerykańską) w Briggs Museum of American Art w Dover , Delaware (USA). Jego obrazy były obecne także na wystawie "Sztuka Współczesna Ekwadoru", która odbyła się w Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz w ramach ekspozycji „Renesans Ekwadoru” w Queens Museum of Art. w Nowym Jorku. W 2010 jego instalacja została zakwalifikowana do Drugiego Biennale Sztuki Latynoskiej w Bronx, w Nowym Jorku.  Jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych.

Ekwadorski artysta zaprezentuje w Kazimierzu wystawę zatytułowaną Nomada. Towarzyszyć jej będzie promocja albumu Pablo Caviedesa "On the Map". Animowany film artysty pod tym samym tytułem brał udział w 2012 r. w festiwalu filmów krótkometrażowych “A Frame Apart 2” w Queens Museum of Art w Nowym Jorku.

- Piotr Zieliński, właściciel Galerii Wirydarz z Lublina organizuje w Kazimierzu XII Międzynarodowy Plener Malarski, w którym uczestniczy także Pablo Caviedes – mówi Agnieszka Mitura z Galerii MIT w Kazimierzu. - A że jesteśmy zaprzyjaźnieni z Galerią Wirydarz, to robimy razem drobny pokaz obrazów Pabla Caviedesa, który współpracuje z lubelską galerią.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 listopada o godzinie 12.00 w Galerii MIT ul. Lubelska 10 w Kazimierzu.

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę