Pablo Caviedes w Kazimierzu

zobacz więcej (12)

Galeria Wirydarz i Galeria MIT zapraszają na wernisaż malarstwa jednego z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych - Pabla Cavidesa. Wernisaż odbędzie się w Galerii MIT ul. Lubelska 10 w Kazimierzu.

Pablo Caviedes urodził się w 1971 w Cotacachi w Ekwadorze. Studiował pod kierunkiem Daniela Reyesa w College of Plastic w Ekwadorze, jak również w prestiżowym instytucie sztuki École Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu. Jest laureatem  najbardziej prestiżowej  nagrody artystycznej Ekwadoru "Paris Prize".

W 1998 r. jako jeden z dziesięciu artystów zakwalifikował się do udziału w  monumentalnej wystawie "Ameryka Południowa i Karaiby: Nowe pokolenie artystów"(Latin America & the Caribbean: A New Generation Of Artist). W 2002 roku w Barcelonie otrzymał honorowe wyróżnienie na II Międzynarodowym Biennale Malarstwa "Vilassar de Mar". W 2004 r. był jednym z 25 artystów wybranych do udziału w zbiorowej wystawie: "Art in a Bottle" w Agora Gallery w Soho w Nowym Jorku. W 2008 r. wziął udział w 31. Konkursie Małych Obiektów Sztuki (80 Washington Square East Galerie, NYU), a w 2009 swoje obrazy prezentował w ramach projektu "Fusion" (Spotkanie Amerykańskich klasyków ze sztuką latynoamerykańską) w Briggs Museum of American Art w Dover , Delaware (USA). Jego obrazy były obecne także na wystawie "Sztuka Współczesna Ekwadoru", która odbyła się w Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz w ramach ekspozycji „Renesans Ekwadoru” w Queens Museum of Art. w Nowym Jorku. W 2010 jego instalacja została zakwalifikowana do Drugiego Biennale Sztuki Latynoskiej w Bronx, w Nowym Jorku.  Jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych.

Ekwadorski artysta zaprezentuje w Kazimierzu wystawę zatytułowaną Nomada. Towarzyszyć jej będzie promocja albumu Pablo Caviedesa "On the Map". Animowany film artysty pod tym samym tytułem brał udział w 2012 r. w festiwalu filmów krótkometrażowych “A Frame Apart 2” w Queens Museum of Art w Nowym Jorku.

- Piotr Zieliński, właściciel Galerii Wirydarz z Lublina organizuje w Kazimierzu XII Międzynarodowy Plener Malarski, w którym uczestniczy także Pablo Caviedes – mówi Agnieszka Mitura z Galerii MIT w Kazimierzu. - A że jesteśmy zaprzyjaźnieni z Galerią Wirydarz, to robimy razem drobny pokaz obrazów Pabla Caviedesa, który współpracuje z lubelską galerią.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 listopada o godzinie 12.00 w Galerii MIT ul. Lubelska 10 w Kazimierzu.

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę