Na rehabilitację do Kazimierza?

Skomentuj (9)

Czy bezpłatna rehabilitacja w ramach NFZ powróci do Kazimierza Dolnego? Są na to realne szanse. Rozmowy pomiędzy władzami miasta a jedną z firm działających w tym zakresie już są prowadzone.

Temat bezpłatnej rehabilitacji w Kazimierzu Dolnym nie jest nowy. W 2008 roku w kazimierskim Ośrodku Zdrowia otwarta została Filia Zakładu Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax. Niestety zakład ten dość szybko został zamknięty. W 2015 roku ówczesny burmistrz Kazimierza, Andrzej Pisula, podjął próbę reaktywacji zakładu. Niestety mimo odbytych kilku spotkań z firmą, która była zainteresowana współpracą, nie udało się.

Obecnie znów są prowadzone rozmowy z jedną z zewnętrznych firm na temat rehabilitacji w Kazimierzu.

- Uczestniczę w spotkaniach i w negocjacjach, oglądałem wyposażenie jednej z firm, które w swoim szerokim zakresie usług mają wpisaną rehabilitację – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski. – Biorąc pod uwagę przepisy i możliwości finansowe dążę do tego, aby zorganizować rehabilitację nie na zasadach komercyjnych, czyli za odpłatnością, ale w ramach NFZ. Celem jest, aby mieszkańcy korzystali z rehabilitacji nieodpłatnie. Oczywiście w przysłowiowe „pięć minut” tego celu się nie osiągnie. Cieszy mnie, że jest dobra wola, ale musimy dalej rozmawiać, dopracować szczegóły.

Gmina musi zapewnić odpowiedni lokal. A w związku z tym, że standardy ciągle się podnoszą, nie jest tak łatwo znaleźć odpowiednie pomieszczenia. Tym bardziej, że wszystko ma być na należytym poziomie.

- Spotykam się ze specjalistami od rehabilitacji i oni doradzają, proponują różnorodne rozwiązania – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Chcielibyśmy znaleźć złoty środek, bo wszystko rozbija się o to, czym my będziemy dysponować: jakimi lokalami i jakim sprzętem. Sytuacja finansowa gminy jest bardzo zła, zadłużenie 15 milionów, dlatego potrzebne jest przemyślane rozwiązanie, tym bardziej, że tak my jak i inne podobne nam gminy nie mamy kontraktu z NFZ na rehabilitację. Dlatego trzeba szukać kompromisu dla dobra mieszkańców, a tym kompromisem wydaje się wejście w kooperację z firmą, która już się tym zajmuje i ma możliwość świadczenia tych usług.

Podsumowując, wszystko zmierza w dobrym kierunku i być może już w perspektywie kilku lub kilkunastu miesięcy mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie korzystać z różnorodnych zabiegów. Oby się udało.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • emerytka
  Jeszcze jest ważne jak sprawę widzi pani Dyrektor Przychodni. W normalnym świecie to ona a nie ten pan co jest przypadkowo burmistrzem powinna chcieć i inicjować rehabilitację. Przecież kiedyś była. Może nie widzi na nią możliwości w ośrodku. Może to zakłóci zwyczaje tam panujące i "miłą atmosferę" w rejestracji.
  • Harry
   lekarze w polsce powinni byc ZDECYDOWANIE lepiej oplacani--ci,ktorzy sa FACHOWCAMI--a nie te polpielegniarki po medycynie--za walowki!!(zeby wykorzenic np.lapowkarstwo....i tam inne "dawanie prezentow")--ja rozumiem,ze w polsce JEST PRZYJETE
   ze PANU DOHTUROWI--trza dac 10 kilo kielbasy(zeby se zjot)--ale,to nie moze byc norma!!(i prosze mi tu nie mowic,ze nie jest)
   Ponadto,lek.med.MUSI wiedziec,ze moze poleciec z pracy za wiele roznych tematow(np.za bezczelnosc--czy tez chamstwo....o niekompetencji--to juz w ogole nie wspominam!!)--vide--sytulacja w (chyba sosnowieckim szpitalu)--poszedl facet z bolaca noga...czekal 9 (!!!!!!) godzin na ojomie i poprostu walnal w kalendarz!!Tam w tym szpitalu !!! Przeciez za cos takiego--to ten lekarz powinien trafic pod prokuratora(kim by tam nie byl,ten pacjent)--a jak znam syt.w polandii--nawet nie bedzie(ten lekarz)mial nieprzyjemnosci--NIC--poprostu --NIC--bo "un dohtur".....niestety....takie sa realia w polandii
 • pacjent
  Jeśli chcemy zapewnić odpowiednią jakość usług, normalny dostęp do lekarza specjalisty, badań itp. koniecznie należałoby zlikwidować cały ten SP ZOZ i dopuścić jakąś firmę prywatną. Taka jest prawda. Ten twór to jest jakiś spadek po komunie. Pracownikom pewnie się podoba, ale pacjentom już mniej.
  • pijany znad Grodarza
   ale też " komunistyczni" pacjenci najbardziej narażeni sa na choroby / emeryci, renciści/. Ty z jakiego nadania ?
 • Halina
  A ja nawet mogę zapłacić byle się nie tłuc do Puław. zresztą w P. też płacę.
 • pijany znad Grodarza
  To i ja mam pytanko.
  Gdzie podział się sprzęt z poprzedniego gabinetu?. Wiem, że stanowił on własność Urzedu.
  • pacjent
   Pijany zapytaj się byłego burmistrza Duni
  • Ludek
   Nie, chyba raczej przychodni. Pewnie dalej stoi, bo co z nim zrobili.
 • Mieszkaniec
  Znamy tego pana. Ma firmę w Zwoleniu MEDICA Sp.z o.o i nie ma szans na przeniesienie jakichkolwiek punktów na teren Kazimierza, tym bardziej , że dotyczy to woj. mazowieckiego. Zasadą jest zawieranie kontraktów w miastach powiatowych. Złudne nadzieje, najlepiej porozmawiać w NFZ, a nie z przygodnymi biznesmenami.
  Niech Pan Burmistrz zajmie się sprawami miasta a nie rehabilitacją, o której nie ma pojęcia tak samo jak pan MK. Trzeba natomiast przyznać, że pieniądze umie robić, więc chętnie i tym się zajmie jeżeli gmina dołoży! Zresztą co tam można zrobić - jedynie fizyko terapię, magnetronik i masaże. To niewielki koszt, ale kto zapłaci za zabiegi?
  Życzę zatem powodzenia!
  Życzę powodzenia

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2019? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2019.
Pokaż stopkę