Kazimierski Orszak Trzech Króli

Skomentuj (3)

zobacz więcej (20)

Trzej monarchowie wraz ze swoją niebiańską świtą nawiedzili Kazimierz w wigilię święta Trzech Króli. Przeszli w asyście mieszkańców Miasteczka z kościoła świętej Anny do Fary, by powitać Króla nad Królami w dziecięcych jasełkach.

Mimo deszczu uliczkami Kazimierza przeszedł w wigilię święta Objawienia Pańskiego I Kazimierski Orszak Trzech Króli. Właściwie monarchów było więcej – kto tylko chciał, mógł przywdziać królewską koronę – jedną z tych, które rozdawano w kościele świętej Anny. Przejście koronowanych głów przez Miasteczko rozpoczynał i kończył występ członków kół teatralnych działających przy Kazimierskim Ośrodku Kultury.


W ten sposób Kazimierz dołączył do grona miast, które Święto Trzech Króli obchodzą radośnie i barwnie nie tylko za zamkniętymi drzwiami świątyń, ale także na zewnątrz.

 

Organizatorzy: parafia św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym i Kazimierski Ośrodek Kultury.


Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • zośka
  a czego ta korona taka czarna nie pamiętam żeby taka była?
 • Ulka
  Pijany znad Grodarza, spokojnie, królowe w Orszaku też były. I korona z głowy z tego powdu nikomu nie spadła.
 • pijany znad Grodarza
  Ach. Zostać Królem. A co na to, PORZUCONE niewiasty?.Gorzej bedzie, jak uznają : To My. Krolowe". I wtedy biada Wam " krolowie" Była taka jedna: caryca Katarzyna". Kochani Nasi Krolowie. Nie bojcie sie . Nad Wami Opatrzność.
  ps. bardzo potrzebne MISTERIA . Dzięki.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę