Kazimierski Orszak Trzech Króli

Skomentuj (3)

zobacz więcej (20)

Trzej monarchowie wraz ze swoją niebiańską świtą nawiedzili Kazimierz w wigilię święta Trzech Króli. Przeszli w asyście mieszkańców Miasteczka z kościoła świętej Anny do Fary, by powitać Króla nad Królami w dziecięcych jasełkach.

Mimo deszczu uliczkami Kazimierza przeszedł w wigilię święta Objawienia Pańskiego I Kazimierski Orszak Trzech Króli. Właściwie monarchów było więcej – kto tylko chciał, mógł przywdziać królewską koronę – jedną z tych, które rozdawano w kościele świętej Anny. Przejście koronowanych głów przez Miasteczko rozpoczynał i kończył występ członków kół teatralnych działających przy Kazimierskim Ośrodku Kultury.


W ten sposób Kazimierz dołączył do grona miast, które Święto Trzech Króli obchodzą radośnie i barwnie nie tylko za zamkniętymi drzwiami świątyń, ale także na zewnątrz.

 

Organizatorzy: parafia św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym i Kazimierski Ośrodek Kultury.


Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • zośka
  a czego ta korona taka czarna nie pamiętam żeby taka była?
 • Ulka
  Pijany znad Grodarza, spokojnie, królowe w Orszaku też były. I korona z głowy z tego powdu nikomu nie spadła.
 • pijany znad Grodarza
  Ach. Zostać Królem. A co na to, PORZUCONE niewiasty?.Gorzej bedzie, jak uznają : To My. Krolowe". I wtedy biada Wam " krolowie" Była taka jedna: caryca Katarzyna". Kochani Nasi Krolowie. Nie bojcie sie . Nad Wami Opatrzność.
  ps. bardzo potrzebne MISTERIA . Dzięki.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę