II Marsz Trzech Króli (video)

Skomentuj (8)

zobacz więcej (41)

II Marsz Trzech Króli przeszedł w niedzielne południe wokół kazimierskiego rynku. Podobne uroczystości odbyły się w innych polskich miastach.

Już po raz drugi wokół kazimierskiego rynku przemaszerowali uczestnicy barwnego Marszu Trzech Króli. Za trójką monarchów szli kolędując przebierańcy – aniołowie i królowie w wielobarwnych strojach. Wszyscy pozostali uczestnicy wydarzenia też mieli na głowach korony na znak udziału w Królestwie Chrystusa.

- Narodzenie Jezusa Chrystusa fundamentalnie zmieniło historię ludzkości, bo od tego wydarzenia liczony jest czas. Co dziwnego się dzisiaj z nami dzieje, że nie wierzymy w samych siebie, w swoją wiarę, w swoją godność, w chrześcijaństwo, że czasami się wstydzimy naszej wiary? – pytał podczas homilii ks. Proboszcz Tomasz Lewniewski. –  Dziś przyszedł dzień, żeby przypomnieć o naszej wartości, o tej godności, bo Bóg uczynił nas królami, dziedzicami, uczynił nas własnymi dziećmi.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad 92 miejscowości w Polsce i zagranicą. Jego uczestnikom rozdano ponad 400 tys. koron i śpiewników, w których zamieszczono przesłania papieża Benedykta XVI i prezydenta PR Bronisława Komorowskiego, a także arcybiskupa metropolity lubelskiego ks. Stanisława Budzika.

 

- Uroczystość Objawienia Pańskiego to święto szczególne, w którego obchodzeniu jednoczy się Wschód i Zachód, chrześcijanie wyznania katolickiego i prawosławnego, a także niewierzący – napisał we wstępie do Śpiewnika Orszaku Trzech Króli wydanego staraniem Fundacji Orszak Trzech Króli - organizatora ogólnopolskiego marszów - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. – Dlatego tradycja polska nakazywała w tym wyjątkowym czasie wychodzić na zaśnieżone drogi i kolędować od domu do domu, by odwiedzać przyjaciół i sąsiadów i razem z nimi wspólnie świętować nadejście Zbawiciela.

Kazimierski Marsz Trzech Króli zakończyła msza święta w farze, po której odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci z grupy teatralnej działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  tak sobie myslę
  2013-01-08 12:20
  @pijany,bo niekoniecznie pośród Trzech Królów (Mędrców ze Wschodu)musiał być murzyn"
  Masz rację. Oczywiscie powinienem napisać Murzyn./ o jeden kielich za daleko . haha/ Udzieliła mi się nagonka na inne rasy i narody. Przepraszam wszystkich, a w szczegolnośi Króla Baltazara.s. panie Andrzeju, przepraszam
 • wiktor
  Murzyn w kaz kazimierzu towar deficytowy chyba że sposobem Kargula i Pawlaka
 • tak sobie myslę
  @pijany,bo niekoniecznie pośród Trzech Królów (Mędrców ze Wschodu)musiał być murzyn.
 • kazimierzanka
  Pięknie barwnie i radośnie, dzięki za fotoreportaż
 • pijany znad Grodarza
  szkoda, że żaden z Królow nie był murzynem. W innych miastach byli. Niezaleznie od tego "braku" wielkie uznanie.
 • mieszkanka
  Zgadzam się... z tyłu bardzo mało było widać, ale i tak przedstawienie było super- dziewczynki pięknie śpiewały
 • Xawier
  Jasełka za rok proszę zrobić koło ołtarza głównego, niestety koło stajenki jest zbyt mało miejsca, nie widać nic, małe dzieci nie mają szans na obejrzenie.
 • mieszkaniec
  fajna relacja, dzieki!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę