Kazimierz w twórczości Ewy Bartoszek

W kazimierskiej bibliotece zagości nowa wystawa. Tym razem będzie to malarstwo Ewy Bartoszek pod tytułem „W Kazimierzu nad Wisłą”.

Ewa Bartoszek ukończyła studia magisterskie Konserwacji Drewna Zabytkowego na Wydziale Technologii Drewna na SGGW oraz studia inżynierskie na WTD na SGGW w Warszawie. Jest także absolwentką studiów pierwszego stopnia  na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

Od wtorku, 25 lipca twórczość Ewy Bartoszek możemy podziwiać w KOKPIT - Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym. Wszystko za sprawą wystawy „W Kazimierzu nad Wisłą", której wernisaż zaplanowano na godz. 16.00.

- Jako inspiracja do powstania prac posłużyła obserwacja Kazimierza Dolnego w czasie sezonu turystycznego – mówi Ewa Bartoszek. - Podczas dni wolnych od pracy czy festiwali malownicze miasteczko zamienia się w zatłoczone miejsce, w którym trudno się poruszać, panuje gwar i atmosfera beztroskości. 

W pracach artystka skupia się przede wszystkim na kazimierskim Rynku, na tym jak to wyjątkowe miejsce wygląda np. podczas weekendu. Spacerujący czy też stojący w kolejkach turyści, wróżące Cyganki… Całość wygląda bardzo realistycznie.

- Obrazy stanowią niewielką, subiektywną notatkę malarską – zapowiadają organizatorzy. - Na drewnianych podobraziach - sklejanych fornirach różnych gatunków drewna uproszczone, spłaszczone plamy barwne tworzą zarysy postaci.  Wykorzystując rysunek drewna postacie wpisywane są w podłoże malarskie tworząc laserunkowe sylwety.

Na wystawie prezentowane są również kolorowe wieszaczki. W malutkich formach rękodzieła wykorzystano motywy ram do obrazów oraz apetycznych słodkości.

Prace Ewy Bartoszek będzie można oglądać w kazimierskiej bibliotece do 15 września w godzinach pracy biblioteki (od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00, w sobotę 10.00-15.00).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę