Kampania wyborcza: teraz PiS

Skomentuj (52)

Spotkania w każdej gminie, rozmowy z wyborcami, omawianie sukcesów i planów na przyszłość… Do wyborów jeszcze daleko, ale kampania wyborcza już trwa. W Kazimierzu również.

Choć od wyborów parlamentarnych dzieli nas jeszcze ponad rok, politycy już dziś prowadzą kampanię wyborczą. Jakiś czas temu w Kazimierzu Dolnym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. W miniony weekend w Miasteczku pojawili się politycy Prawa i Sprawiedliwości, m.in.: wojewoda Przemysław Czarnek, posłowie: Sylwester Tułajew i Krzysztof Szulowski oraz radny sejmiku lubelskiego Marek Wojciechowski i przedstawiciel powiatowego zarządu partii Mariusz Wicik.

Omawiane kwestie dotyczyły głównie tego, co się działo przez ostatnie dwa lata i co jeszcze przed nami. O „dobrej zmianie”, która postępuje i naprawia kraj. O wprowadzanych ustawach, których celem jest lepsze życie Polaków, i opozycji, która rzuca rządzącym kłody pod nogi.
Gdy nadszedł czas na pytania, które mogli zadać mieszkańcy, dotyczyły one głównie kwestii emerytur, które dla wielu ludzi, szczególnie zatrudnionych wcześniej w rolnictwie, są nadal bardzo niskie oraz służby zdrowia i planowanych zmian.

Pojawiły się także pytania dotyczące bezpośrednio Miasteczka.

- Mówicie Państwo, że Kazimierz jest taką perłą turystyczną, zabytkową naszego kraju, a tymczasem nasza Kamienica Gdańska jest w stanie tragicznym i grozi zawaleniem – mówi Romana Rupiewicz, przewodnicząca Samorządu Mieszkańców. – Ciągle brakuje pieniędzy i woli osób decydujących. Myślę, że jest to naprawdę ważne, by zdobyć te pieniądze i wesprzeć konserwatora. Jeśli te pieniądze zostaną przetransportowane do konserwatora lubelskiego, będzie on miał większe pieniądze do rozdysponowania na województwo lubelskie, a przede wszystkim na Kazimierz. Wiemy, że Zamość został zrewitalizowany, stare miasto w Lublinie także, a Kazimierz wciąż czeka na te pieniądze.

Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców poruszyła także kwestię rzeźby Madonny Kazimierskiej, która po wypożyczeniu w okresie dwudziestolecia międzywojennego na Ogólnopolską Wystawę Sztuki Gotyckiej w Warszawie nie wróciła już do Kazimierza i do dziś pozostaje w warszawskim Muzeum Narodowym.

- Temat ten był już wielokrotnie poruszany i nawet w pewnym momencie wydawało się, że nam się uda – mówi poseł Krzysztof Szulowski. – A jednak nie wyszło. Ja spróbuję w tej sprawie zainterweniować jeszcze raz. Ale zanim to zrobię, zbiorę wcześniej podpisy wszystkich posłów z naszego województwa.

Jak tłumaczyli przedstawiciele partii rządzącej, spotkanie w Kazimierzu jest jednym z bardzo wielu zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Politycy postanowili bowiem pojawić się w każdej gminie, by wszyscy wyborcy mogli w takim spotkaniu uczestniczyć.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (52)

Mapa

Hotele

Dom Pracy Twórczej Architekta - SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę