Spotkanie z poseł Sadurską

Skomentuj (37)

Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia PiS Małgorzata Sadurska spotkała się 14 czerwca w Kazimierskim Ośrodku Kultury ze społecznością kazimierską.

Wielkiej polityki i zagadnień lokalnych dotyczyło spotkanie przedwyborcze posłanki Małgorzaty Sadurskiej z przedstawicielami społeczności kazimierskiej. Przyszło jednak niewiele osób.

 

Poruszano kwestie nowego programu partii Prawo i Sprawiedliwość, który ma być zaprezentowany 19 czerwca, kwestie rent i emerytur, sensowności budowy elektrowni wiatrowych na Lubelszczyźnie, katastrofy smoleńskiej, wierności posła wobec partii, z ramienia której wszedł do sejmu, a także kwestie dotyczące Kazimierza Dolnego. Podnoszono problem niekorzystnych zmian zachodzących w charakterze Miasteczka i w związku z tym postulowano między innymi wprowadzenie kadencyjności wojewódzkiego konserwatora zabytków i podejmowania decyzji przez ten organ komisyjnie, a nie jednoosobowo oraz konieczność śledzenia zmian wprowadzanych w nowym studium zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy. Rozmawiano również na temat możliwości pozyskania środków na odbudowę Gminnego Zespołu Szkół.

- Czy PiS w swoim programie bierze pod uwagę miasta takie jak Kazimierz i czy planuje je w jakiś sposób wspierać?

- PiS bierze pod uwagę wszystkie regiony Polski – mówi poseł Małgorzata Sadurska. –  Sprzeciwiamy się koncepcji Platformy, która mówi o lokomotywach rozwoju i promocji tylko miast o znaczeniu strategicznym, natomiast inne, nawet miasta wojewódzkie, spycha na tor boczny. Żeby Polska rozwijała się dobrze, żeby była szansa, by wszystkim ludziom tu się dobrze mieszkało, to każde miasteczko, każde miasto, każda gmina powinna mieć szansę na rozwój. To będzie również wpisane w naszym program – my nie zgadzamy się na koncepcję lokomotyw, my chcemy koncepcji zrównoważonego rozwoju dla każdej miejscowości. Szczegóły, tak jak powiedziałam podczas spotkania, będą przedstawione 19 czerwca, ale my mówimy to od samego początku.

- Mówiła Pani podczas potkania o potrzebie lobbowania w sprawie pozyskania funduszy na odbudowę szkoły w Kazimierzu. Czy to jest rzeczywiście konieczne?

- Ja w tej sprawie będę lobbowała – mówi poseł Małgorzata Sadurska. –  Lobbowanie w tej sprawie jest konieczne, bo potrzeb w całej Polsce jest ogrom, a budżet jest w opłakanym stanie. Rolą posła z każdego regionu w takiej sprawie jak ta jest pukać do drzwi pani minister Hall, pukać do drzwi również pani minister rozwoju regionalnego – by można było na odbudowę tej szkoły pozyskać pieniądze unijne i prosić o wsparcie. Taka jest rola posłów, bo samorząd sam – może będzie miał takie szczęście i się przebije – ale moim zdaniem potrzebne tu będzie wsparcie parlamentarzystów, wsparcie różnych środowisk.

Na koniec spotkania jego uczestnicy przekazali na ręce posłanki Sadurkiej ustne zaproszenie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego do odwiedzenia Kazimierza. Pani poseł wyraziła również zainteresowanie zaplanowanym na czwartek 16 czerwca spotkaniem powołującym Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły w Kazimierzu.

Skomentuj


Dodane komentarze (37)

 • Mirriom
  xyz,coś oprócz tego "lewakiem i lewakiem" potrafisz powiedzieć ?
 • pijany znad Grodarza
  xyz. Co tym sądzisz?
  .telefon do RM:
  -Ja sobie taka modlitwe wymyslilam sama, Moge powiedziec?
  -prosimy....
  -Jak to dobrze, ze jestes ojcze Rydzyku, jak to dobrze ze Ciebie ta mama urodzila, niepokalana.
  "
 • pijany znad Grodarza
  xyz. Oczywiście żartowalem z ta "książeczką".Teraz poważnie.
  ""Musimy przestać wysługiwać się Niemcom"

  Prezes PiS dodał, że jeśli jego partia wygra wybory, to Polska przestanie być państwem klientystycznym wobec Niemiec i Rosji. - Dzisiaj państwo polskie może być traktowane jako państwo klientystyczne wobec Niemiec - to jest już poza jakąkolwiek wątpliwością, ale w jakiejś mierze także i wobec Rosji - oświadczył Kaczyński. Zapewnił, że PiS będzie walczył o status naszego kraju, ale nie będzie dążyć do konfliktów.

  Kaczyński dodał Prezes PiS zapowiedział też, że jeśli jego partia wygra wybory, to będzie chciał ustalić, co się naprawdę stało podczas katastrofy smoleńskiej. Chce też "odbudować" status Polski jako kraju, z którym należy się liczyć w Unii Europejskiej.

  Kaczyński mówił też, że Polska podejmie próbę odbudowy stosunków transatlantyckich. - Z całą pewnością wywiesimy z powrotem flagę biało-czerwoną - podkreślił prezes PiS kończąc swoje przemówienie podczas sobotniej konwencji"
 • Zwirek i Muchomorek
  Przeczytane w necie:
  PANIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI! PIS W POTRZEBIE!
  A PAN NA KOTA NIE SIADASZ? ZA OGON NIE CHWYTASZ?
 • xyz
  pijany... Ja? nie dworuj,ty jesteś lewakiem,więc reszta to szczegóły w sumie nie mające znaczenia,cel jest jeden....Trocki, Mao,Kiszczak Jaruzelski -wasi bogowie,nie wstydź się!.
 • pijany znad Grodarza
  xyz. Widzę, że jesteś zafascynowany Czerwona Książeczką Mao. To tak dla ułatwienia:
  'Rozdział Liczba cytatów Oryginalny tytuł Tytuł polski
  1 13 共产党 Partia komunistyczna
  2 22 阶级和阶级斗争 Klasy i walka klasowa
  3 28 社会主义和共产主义 Socjalizm i komunizm
  4 16 正确处理人民内部矛盾 Właściwe traktowanie sprzeczności w łonie ludu
  5 21 战争与和平 Wojna i pokój
  6 10 帝国主义和一切反动派都是纸老虎 Imperializm i wszyscy reakcjoniści są papierowymi tygrysami
  7 10 敢于斗争,敢于胜利 Odważyć się toczyć walkę, odważyć się zdobyć zwycięstwo
  8 10 人民战争 Wojna ludowa
  9 8 人民军队 Armia ludowa
  10 14 党委领导 Kierownictwo komitetów partyjnych
  11 22 群众路线 Linia mas
  12 21 政治工作 Praca polityczna
  13 7 官兵关系 Stosunki między dowódcami a żołnierzami
  14 6 军民关系 Stosunki między armią a ludem
  15 8 三大民主 Trzy demokracje
  16 9 教育和训练 Oświata i szkolenie
  17 9 为人民服务 Służyć ludowi
  18 7 爱国主义和国际主义 Patriotyzm i internacjonalizm
  19 8 革命英雄主义 Heroizm rewolucyjny
  20 8 勤俭建国 Budować kraj w sposób pracowity i oszczędny
  21 13 自力更生,艰苦奋斗 Opierać się na własnych siłach, walczyć wytrwale i ofiarnie
  22 41 思想方法和工作方法 Metody myślenia i metody pracy
  23 9 调查研究 Badanie i studiowanie
  24 15 纠正错误思想 Wykorzenienie błędnych poglądów
  25 5 团结 Jedność
  26 5 纪律 Dyscyplina
  27 15 批评和自我批评 Krytyka i samokrytyka
  28 18 共产党员 Komunista
  29 11 干部 Kadry
  30 7 青年 Młodzież
  31 7 妇女 Kobiety
 • obserwatorium
  Zauważ, że spotkanie bylo z P. Sadurską, więc nie wiem dlaczego pytasz o Karpińskiego? Którego Karpinskiego, bo ja "znam" ich wielu....
 • młody
  obserwatorium-a co powiesz o Np Panu Karpińskim?i innych.....
 • obserwatoruim
  Pani Sadurska periodycznie pojawia się w Kazimierzu, ma wydłużone cykle stymulowane datą wyborów.
 • XYZ
  widać ,że roi się od wpisów trockistowskich towarzyszy,wychowanych na ideologi hunwejbinów.
 • krzysztof
  lepszy wizerunkowo był wicepremier w biało-czerwonym krawacie z polska bunga-bunga, co robił misia z łukaszenka....
 • Ulka
  Iza, odpowiem za Lechoniem z wiersza "Herostrates", bo widzę, że wciąż aktualny...
  "Bo w nocy spać nie mogę i we dnie się trudzę
  Myślami, co mi w serce wrastają zwątpieniem,
  I chciałbym raz zobaczyć, gdy przeszłość wyżeniem,
  Czy wszystko w pył rozkruszę, czy... Polskę obudzę."
 • łysy hipis
  To niemożliwe! Każdy Prawdziwy Polak ma 7 dzieci, nie pije i nie pali, nie jeździ po pijaku , nienawidzi gejów i uratował przynajmniej kilku Żydów w czasie wojny. Tak jak Jarosław Kaczyński!
 • krzysztof
  a dlaczego nie? bo ironicznie pokazał i pokazuje polskie przywary?
 • Iza
  Jakie efekty ? chcesz żeby reprezentował Ciebie ktoś taki jak Wojewódzki ?
  To chyba nie skomplikowane pytanie?
 • Ulka
  Nie chcę się spierać. Poczekam na efekty. Wierzę w ludzi. Myślę, że to zdrowsze, niż krytykowanie wszystkiego w czambuł.
 • niebloger
  ej Janusz, to tylko zdjęcie Pani poseł na bloga poszedł zrobić. On wcale niepisowaty...
 • Iza
  Ulka PO wybrało profanata polskiej flagi , Kubę Wojewódzkiego który ma być ''twarzą 'polskiej prezydencji w UE cieszysz się ??? tez włożysz naszą flagę w psią kupę?
 • Ulka
  Oj doświadczony, doświadczony. A Ty w co wierzysz? Czy musimy wciążsie dzielić na lepszych i gorszych? Skąd te kompleksy?
 • Doświadczony
  Czytając te wypowiedzi dochodzę do wniosku ,że to szacowne towarzystwo wychowane jest na mediach III Rzeczypospolitej takich jak GW,Wprost,Przegląd, oraz Polsat i TVN.Łatwo manipulować ptasimi móżdżkami,choć niewierzący a uwierzyli w cuda Tuska . Gratuluję rozumku.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę