Jesień w wąwozach. I na polach

zobacz więcej (37)

Polecamy Państwu wycieczkę po kazimierskich wąwozach i polach. Jesień powoli odciska tam swoje piętno.

Tym razem proponujemy wycieczkę dwoma niewielkimi wąwozami na Dołach. Spacer możemy zacząć tuż przed Starą Chatą, wchodząc w króciutki wąwóz zwany Akacjową Drogą. Kiedy wychodzimy na pola, dajemy się cały czas prowadzić drodze do pierwszego skrzyżowania – tu skręcamy w lewo. Chwilę idziemy prosto - do pierwszego skrzyżowania - i znowu skręcamy w lewo. Droga wije się wśród sadów – pięknie tu nie tyko jesienią...

Po drodze mijamy krzyż upamiętniający cudowne ocalenie Stanisława Przychodnia w czasie krwawej środy 1942 r. To znak, że dochodzimy do zabudowań i wkrótce będziemy schodzić w kolejny wąwóz – z tej strony określany Na Niezabitowskiego (na dole – Na Przychodnia). To osławiony ostatnio Czarny. Głębocznica drogowa, która czeka na utwardzenie, mające zabezpieczyć jej dno przed erozją wąwozową. Miejsce to przypomina trochę słynny Korzeniowy Dół, dokąd turystów tłumnie wożą ekobusiki. Można się tu zachwycić.

Niech ten zachwyt poprowadzi nas w kolejne wąwozy, bo to nie jedyny piękny dół na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę