Jesień w wąwozach. I na polach

zobacz więcej (37)

Polecamy Państwu wycieczkę po kazimierskich wąwozach i polach. Jesień powoli odciska tam swoje piętno.

Tym razem proponujemy wycieczkę dwoma niewielkimi wąwozami na Dołach. Spacer możemy zacząć tuż przed Starą Chatą, wchodząc w króciutki wąwóz zwany Akacjową Drogą. Kiedy wychodzimy na pola, dajemy się cały czas prowadzić drodze do pierwszego skrzyżowania – tu skręcamy w lewo. Chwilę idziemy prosto - do pierwszego skrzyżowania - i znowu skręcamy w lewo. Droga wije się wśród sadów – pięknie tu nie tyko jesienią...

Po drodze mijamy krzyż upamiętniający cudowne ocalenie Stanisława Przychodnia w czasie krwawej środy 1942 r. To znak, że dochodzimy do zabudowań i wkrótce będziemy schodzić w kolejny wąwóz – z tej strony określany Na Niezabitowskiego (na dole – Na Przychodnia). To osławiony ostatnio Czarny. Głębocznica drogowa, która czeka na utwardzenie, mające zabezpieczyć jej dno przed erozją wąwozową. Miejsce to przypomina trochę słynny Korzeniowy Dół, dokąd turystów tłumnie wożą ekobusiki. Można się tu zachwycić.

Niech ten zachwyt poprowadzi nas w kolejne wąwozy, bo to nie jedyny piękny dół na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę