Jesień w wąwozach. I na polach

zobacz więcej (37)

Polecamy Państwu wycieczkę po kazimierskich wąwozach i polach. Jesień powoli odciska tam swoje piętno.

Tym razem proponujemy wycieczkę dwoma niewielkimi wąwozami na Dołach. Spacer możemy zacząć tuż przed Starą Chatą, wchodząc w króciutki wąwóz zwany Akacjową Drogą. Kiedy wychodzimy na pola, dajemy się cały czas prowadzić drodze do pierwszego skrzyżowania – tu skręcamy w lewo. Chwilę idziemy prosto - do pierwszego skrzyżowania - i znowu skręcamy w lewo. Droga wije się wśród sadów – pięknie tu nie tyko jesienią...

Po drodze mijamy krzyż upamiętniający cudowne ocalenie Stanisława Przychodnia w czasie krwawej środy 1942 r. To znak, że dochodzimy do zabudowań i wkrótce będziemy schodzić w kolejny wąwóz – z tej strony określany Na Niezabitowskiego (na dole – Na Przychodnia). To osławiony ostatnio Czarny. Głębocznica drogowa, która czeka na utwardzenie, mające zabezpieczyć jej dno przed erozją wąwozową. Miejsce to przypomina trochę słynny Korzeniowy Dół, dokąd turystów tłumnie wożą ekobusiki. Można się tu zachwycić.

Niech ten zachwyt poprowadzi nas w kolejne wąwozy, bo to nie jedyny piękny dół na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę