Jarmark Świąteczny 2013

Skomentuj (12)

W grudniowy, przedświąteczny weekend zapraszamy wszystkich do nadwiślańskiego Miasteczka. W dniach 14-15 grudnia na kazimierskim Rynku odbędzie się siódmy Jarmark Świąteczny połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych ”Zasmakuj w Kazimierzu”.  

W grudniowy, przedświąteczny weekend zapraszamy wszystkich do nadwiślańskiego Miasteczka. W dniach 14-15 grudnia na kazimierskim Rynku odbędzie się siódmy Jarmark Świąteczny połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych ”Zasmakuj w Kazimierzu”.  

W dniach 14-15 grudnia już po raz siódmy w Kazimierzu Dolnym odbędzie Jarmark Świąteczny połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych ”Zasmakuj w Kazimierzu”. Przez całe dwa dni Kazimierski Rynek wypełniać będą świąteczne zapachy, ozdoby i dźwięki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla najmłodszych największą atrakcją będzie bez wątpienia wizyta św. Mikołaja, dla nieco starszych zakup bożonarodzeniowych prezentów, świątecznych ozdób czy też kosztowanie różnorodnych potraw. Na pewno nie będzie to stracony czas.

- Jarmark Świąteczny w naszym Miasteczku stał się tradycją i na stałe zagościł w kalendarzu imprez zimowych – piszą organizatorzy. - W tym roku zapraszamy na siódme już wydanie tej ciekawej inicjatywy.

Program:

Sobota, 14 grudnia


10.00 –
Rozpoczęcie 7. Jarmarku Świątecznego

10.00 - Decoupage na bombkach choinkowych – warsztaty w Muzeum Przyrodniczym (udział nieodpłatny – po wcześniejszym zgłoszeniu w terminie 5-12 grudnia, tel. 81 88 10 326, ilość miejsc ograniczona)

10.30 - Animatorzy przy choince na rynku

10.00 – 15.00 - Kazimierska Akademia Fotografii – spotkanie z fotografem Andrzejem Koziarą (sala na dole) - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

12.00 - Oficjalne otwarcie 7. Jarmarku na kazimierskim Rynku pod choinką, wizyta św. Mikołaja z prezentami

12.30 - Występ chórów, wspólne śpiewanie dzieci i młodzieży na kazimierskim rynku – prowadzenie: Monika Kubiś-Arbuz; o 13.30 – wspólne zagranie na czym się da i zaśpiewanie kolędy „Lulajże Jezuniu…” – wcześniejsze zgłoszenia grup pod nr tel. 694 952 780

13.00, 14.00, 15.00, 16.00 –
co godzinę bezpłatne pokazy i prezentacja „Czym naprawdę była Gwiazda Betlejemska?” - w Planetarium i Muzeum Meteorytów i Bursztynu, ul. Sadowa 19a (w budynku Lodziarni „Ambrozja”)

13.30 - Animatorzy przy choince na rynku – konkursy dla dzieci

14.00 - Wernisaż Kazimierskiej Konfraterni  Sztuki (w podcieniach kamienic w Rynku)

14.00 - 17.00 - Warsztaty dekoracji świątecznych w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki:

14.00 – rysowanie pastelami i konkurs rysunków dzieci

15.00 – wykonywanie i zdobienie ozdób choinkowych (modelina fimo)

16.00  - warsztaty dla dorosłych – patchwork (Mirosława Kluziak)

16.00 – 17.00 - Happy Christmas! Joyeux Noël! - Szkoła Rosetta w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki –  spotkanie tematyczne, podczas którego odbędzie się m.in.:

•          nauka angielskich słówek opisujących tradycje świąteczne

•          wiersze, fragmenty opowiadań i piosenek angielskich o tematyce świątecznej (m.in.   A visit from St. Nicholas, Christmas carol, Jingle jingle little bell)

•          „spacer” po brytyjskich i francuskich teatrach dla dzieci oraz muzeach sztuki, które organizują świąteczne przedstawienia i wystawy dla dzieci

•          przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami w języku angielskim i/lub francuskim

•          Quiz sprawdzający i utrwalający słówka.

16.00 - Wykłady otwarte z cyklu: Renesans lubelski – genealogie i dokonania: Łukasz Rejowski, Środowisko muratorów lubelskich i kazimierskich; dr Waldemar Odorowski, Renesans lubelski - spojrzenie z Kazimierza Dolnego (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Kamienica Celejowska)

17.30 – koncert kameralny na Rynku

18.00 - Zakończenie pierwszego dnia Jarmarku na Rynku (zamykanie straganów)

18.30 - Monodram "Serce zszyte fastrygą" w wykonaniu Pauliny Pajórek na podstawie powieści "E. E." Olgi Tokarczuk  -  Teatr Sput2 - Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” (30’) - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

19.00  – „Candle Night” w Klubojadalni „Przystanek Korzeniowa”. Muzyczna noc bez prądu. Jedynie przy kominku i blasku świec posłuchamy specjalnie wybranej przez  TomaLittleBettera vinylowej chilloutowej selekcji. Bez prądu ale przy winie, z którego Korzeniowa słynie. Będzie owocowo…

20.00 – Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński – „Świątecznie” – koncert w Hotelu Król Kazimierz, ul. Puławska 86

Niedziela, 15 grudnia 2013

10.00 -
Rozpoczęcie drugiego dnia Jarmarku na kazimierskim rynku

11.00 - Ozdabianie pierniczków i ciasteczek przez dzieci - Pracownia Artystyczna Iga Sarzyńska, Piekarnia Sarzyński, ul. Nadrzeczna 6

11.00, 12.00, 13.00 – co godzinę bezpłatne pokazy i prezentacja „Czym naprawdę była Gwiazda Betlejemska?” - w Planetarium i Muzeum Meteorytów i Bursztynu,     ul. Sadowa 19a (w budynku Lodziarni „Ambrozja”)

12.00 – 13.30 - Warsztaty dekoracji świątecznych dla dzieci i ich rodziców – filcowanie na mokro - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

12.30 - Zimowy program, animatorzy przy choince na rynku

14.30 – Spektakl „Boisz się” – Teatr Sput2 - Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” (20’) - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

15.30 - Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko jarmarku

16.00 - Wigilia Miejska na Rynku

17.00 - Zakończenie 7. Jarmarku Świątecznego

Zapraszamy!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Klaudia Z
  Nie pytam się o domową Wigilię tylko o Wigilię na Rynku w Kazimierzu...
  Najpierw dobrze przeczytaj a potem się rzucaj jak będzie o co...
 • Henio
  Ten jarmark to naprawde lipa
 • TOMEK
  ŻEBY ORGANIZOWAĆ TAKI JARMARK TRZEBA MIEĆ TROCHĘ WYOBRAZNI JAK TO WYGLĄDA W INNYCH MIASTACH I BYLE CZEGO NIE ROBIĆ SZKODA NASZYCH PIENIĘDZY.
 • pijany znad Grodarza
  Jarmark , jak zwykle fajny. Ceny?. Też /nie/ fajne. Ot Mieszczuchy. Byście zaszli do Muzeum i zobaczyli, jak sie drzewiej mieszkało. Bida, jak chol.... Nawet prowadzili... . Takie to były czasy. Szok, nie pamięta, ale wie. Takie to SĄ CZASY.
 • 888
  Szanowana Redakcjo,może już czas przesunąć ten artykuł na pierwsze miejsce. Jarmark tuż, tuż,a tymczasem artykuł zniknął z pierwszej strony.
  Z góry dziękuję w imieniu zainteresowanych jak największą frekwencją.
 • Wacław Kłopot
  Kobieto, Ty się z choinki urwałaś? Nie wiesz, co to jest Wigilia??? Ludzie siadają w domu przy stole i dzielą się opłatkiem, potem zjadają 12 potraw, wyjmują prezenty spod choinki, a o północy idą na pasterkę. Nigdy o tym nie słyszałaś?
 • Klaudia Z
  I nic się nie dzieje ?
  Nie ma ludzi itd ?!
 • szok
  Jak wygląda Wigilia na Rynku?
  Zupełnie inaczej niż w domu.
 • sw. Mika
  Willia na rynku oznacza pustke, ludzie siedza w domach lub w nielicznych otwartych przybytkach gastronmicznych
 • Klaudia Z
  Jak wygląda Wigilia na Rynku :) ?
  Chciałabym się wybrać i chcę się dowiedzieć czegoś więcej :)
 • Barbara Walencik
  Urząd Miasta-KOKPiT
 • FAjnainicjatywa
  Kto jest organizatorem?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę