Jacek Kośmiński - malarstwo

Skomentuj (3)

zobacz więcej (16)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki otwarta została wystawa malarstwa Jacka Kośmińskiego. W tym miejscu artysta prezentuje swoje prace po raz czwarty.

Jacek Kośmiński urodził się w 1969 roku w Kazimierzu Dolnym. To jeden z ostatnich uczniów Jerzego Gnatowskiego. Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Malujący głównie w plenerze.
W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki otwarta została wystawa jego malarstwa. Obrazy na niej prezentowane powstały w ostatnim półroczu, w różnych miejscach. Artysta pracował m.in. w Lanckoronie koło Krakowa, Bojanowie, w okolicach Zielonej Góry a także w Kazimierzu Dolnym i na Powiślu Lubelskim.

- Jest to już moja czwarta wystawa w tym miejscu, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować – mówi Jacek Kośmiński. – Pierwszą debiutancką wystawę miałem prawie dwadzieścia lat temu. Również tutaj. Cieszę się, że ten ośrodek jest i że jest mi tak bardzo życzliwy.
Prace Jacka Kośmińskiego wystawiane były na ponad dwudziestu ekspozycjach indywidualnych  m.in. w Galerii Mit, Galerii Grabskich, Muzeum Malarstwa Iwano, KUL i UMCS, a także zbiorowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Jacek Kośmiński dopuszcza nas do patrzenia na świat znad swojej sztalugi – pisze dr Leonard N. Sadowski do katalogu wystawy. – Nie chce nas szokować. Nie przekształca rzeczywistości na swoją modłę, nie wciąga w labirynt podświadomości. W jego świecie czujemy się pewnie, może nawet swojsko. Pomyli się jednak ten, kto sądzi, że chodzi tu o jakąś enklawę, ucieczkę przed zgrzytami codzienności.

Wystawę zwiedzać można do 27 stycznia 2018 roku w godzinach pracy Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • dziewczyna z sąsiedztwa
    Pan Jacek bardzo zdolny ,i wygląda na skromnego człowieka a dzisiaj to rzadkość w świecie nadmychanych pseudo artystów . Brawo dla Pana Mazurka ,naprawdę sprawdza się . Brawo!
  • matka kurka
    Ot i jest się do czego przyczepić... A obrazy piękne. Gratuluję panie Jacku!
  • Ewa
    Prawie każdy z kielichem. Przyjechali pewnie autobusami.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę