Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (15-17 grudnia)?

Skomentuj (1)

Jeśli chcecie złapać chwilę oddechu od przedświątecznej gorączki, spędźcie weekend w Kazimierzu Dolnym. Z naszego najnowszego zestawienia dowiecie się, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście.

15 grudnia, piątek

15:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją nalewek z zakąską kuchni żydowskiej.

Wystawa „Dwie Marie” (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier”
(Muzeum Nadwiślańskie, oddział Sztuki Złotniczej ul. Rynek 19)

16 grudnia, sobota

10:00 Rozpoczęcie Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego (Rynek)

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu obiad, na którym podanych będzie osiem dań kuchni regionalnej. Ze względu na pracochłonność przygotowania potraw zgłoszenia chętnych przyjmowane są do piątku, do godziny 12:00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł powyżej 5 roku życia. Cena wycieczki i obiadu: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

13:00 Otwarte oprowadzanie po wystawie „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna” (Galeria Wystaw Czasowych, Rynek 19)
O ścieraniu się pod Tatrami sztuki tradycyjnej z awangardową opowie kurator wystawy Dorota Seweryn-Puchalska. Wstęp wolny.

13:00 Wernisaż wystawy malarstwa Jacka Kośmińskiego (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

15:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją nalewek z zakąską kuchni żydowskiej.

16:00 Koncert „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” (Zamek)
KOKPiT zaprasza na koncert wyjątkowych polskich świątecznych piosenek. Autorem muzyki jest Romuald Lipko, natomiast słowa napisani Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Bilety wstępu: 10 zł.

18:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
W programie wycieczki znalazły się spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd czerwonymi ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Cena: 45 zł dorośli, 25 zł młodzież. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc.

20:00 Koncert Madame Jean Pierre (Trzeci Księżyc Lokalne Bistro, Mały Rynek 1)
Madame Jean Pierre to przyjaciele – Joanna Markowska i Maciej Muszyński. Swoją muzykę określają mianem warm jazzu, który rozumieją poprzez pełne ciepła i emocji kompozycje oparte na pięknych melodiach rozwijających się w żywiołowe improwizacje. Inspirowani jazzem nowoczesnym nie rezygnują z formy, jaką jest piosenka opatrzona ważnym tekstem. Cena biletów: 20 zł (dostępne przed koncertem).

Wystawa „Dwie Marie”
(Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie, oddział Sztuki Złotniczej ul. Rynek 19)

17 grudnia, niedziela

10:00 Kazimierski Jarmark Świąteczny (Rynek)

16:00 VII Wigilia Miejska (Rynek)

Wystawa obrazów „Nie tylko Kazimierz” (Galeria Mit, ul. Lubelska 10)

Wystawa malarstwa Jacka Kośmińskiego (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie, oddział Sztuki Złotniczej ul. Rynek 19)

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę