Pastorałki na kazimierskim Zamku

Skomentuj (4)

„Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” to tytuł albumu, na którym znajdują się świąteczne utwory autorstwa Romualda Lipki. 16 grudnia podczas 11. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego usłyszymy je na Zamku w Kazimierzu.

Przed nami jedenasta edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Tym razem w ramach imprezy odbędzie się wyjątkowy koncert Romualda Lipki z udziałem Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka. Towarzyszyć im będą młodzi utalentowani artyści, m.in. Ewa Szlachcic, Marta Świątek – Stanienda oraz goście. Podczas koncertu na kazimierskim Zamku usłyszymy świąteczne utwory autorstwa Romualda Lipki z wydanego w ubiegłym roku albumu pt. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”.

Jak przyznaje sam artysta, przygotowanie tych pastorałek planował od wielu lat. Chciał w ten sposób włączyć się w ozdabianie muzyką i słowem tego niezwykłego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia.

- Zarówno album jak i cały koncert to kompilacja różnorodnych współczesnych stylów muzycznych, które znakomicie łączą się z polską tradycją i zachęcają wszystkich do wspólnego muzykowania – zapowiadają organizatorzy. – Wielopokoleniowy i ponadczasowy charakter piosenek oddaje znakomita muzyka autorstwa Romualda Lipki, a wyjątkowość utworów podkreślają słowa tekstów takich autorów jak: Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Wszystko to sprawia, iż koncert ten będzie jednym z najpiękniejszych muzycznych przeżyć dla każdego, kto kocha polską piosenkę i jej bogatą tradycję świąteczną.

Koncert odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 16.00 na dziedzińcu Zamku
w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2018. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2018 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę