Pastorałki na kazimierskim Zamku

Skomentuj (4)

„Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” to tytuł albumu, na którym znajdują się świąteczne utwory autorstwa Romualda Lipki. 16 grudnia podczas 11. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego usłyszymy je na Zamku w Kazimierzu.

Przed nami jedenasta edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Tym razem w ramach imprezy odbędzie się wyjątkowy koncert Romualda Lipki z udziałem Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka. Towarzyszyć im będą młodzi utalentowani artyści, m.in. Ewa Szlachcic, Marta Świątek – Stanienda oraz goście. Podczas koncertu na kazimierskim Zamku usłyszymy świąteczne utwory autorstwa Romualda Lipki z wydanego w ubiegłym roku albumu pt. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”.

Jak przyznaje sam artysta, przygotowanie tych pastorałek planował od wielu lat. Chciał w ten sposób włączyć się w ozdabianie muzyką i słowem tego niezwykłego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia.

- Zarówno album jak i cały koncert to kompilacja różnorodnych współczesnych stylów muzycznych, które znakomicie łączą się z polską tradycją i zachęcają wszystkich do wspólnego muzykowania – zapowiadają organizatorzy. – Wielopokoleniowy i ponadczasowy charakter piosenek oddaje znakomita muzyka autorstwa Romualda Lipki, a wyjątkowość utworów podkreślają słowa tekstów takich autorów jak: Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Wszystko to sprawia, iż koncert ten będzie jednym z najpiękniejszych muzycznych przeżyć dla każdego, kto kocha polską piosenkę i jej bogatą tradycję świąteczną.

Koncert odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 16.00 na dziedzińcu Zamku
w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)

 • Zawiedziona.
  odpowiedz
  Dlaczego tylko jeden koncert,usłyszą tylko wybrańcy.Brak biletów.
  • Lilka
   Bo zbliżają się wybory. Trzeba się swoim podlizać, a poza tym trochę "elity" kulturalnej ze światka też musi liznać rzekomo czegoś nowego i wyjątkowego . Pamiętaj też, że Zamek ma ograniczoną pojemność może dopiero rząd go zburzy i odbuduje na większy. Tam placyk to przecież nie rynek, gdzie nie tylko wybrańcy elit i lizusy władzy by się zmieścili.
  • pijany znad Grodarza
   To BILETOWANY koncert ? hmm. Rozumiem. Boże Narodzenie.
  • ABC
   Śpiewacy wędrowni nawiedzą wkrótce Rynek i pośpiewają za darmo dla ludu pracującego Kazimierza. Patrycjat i zacniejsi mieszczanie mają swoich bardów i krzesełka do siedzenia. To chyba jasne !

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  lub zarejestruj się

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę