II Marsz Trzech Króli (video)

Skomentuj (8)

zobacz więcej (41)

II Marsz Trzech Króli przeszedł w niedzielne południe wokół kazimierskiego rynku. Podobne uroczystości odbyły się w innych polskich miastach.

Już po raz drugi wokół kazimierskiego rynku przemaszerowali uczestnicy barwnego Marszu Trzech Króli. Za trójką monarchów szli kolędując przebierańcy – aniołowie i królowie w wielobarwnych strojach. Wszyscy pozostali uczestnicy wydarzenia też mieli na głowach korony na znak udziału w Królestwie Chrystusa.

- Narodzenie Jezusa Chrystusa fundamentalnie zmieniło historię ludzkości, bo od tego wydarzenia liczony jest czas. Co dziwnego się dzisiaj z nami dzieje, że nie wierzymy w samych siebie, w swoją wiarę, w swoją godność, w chrześcijaństwo, że czasami się wstydzimy naszej wiary? – pytał podczas homilii ks. Proboszcz Tomasz Lewniewski. –  Dziś przyszedł dzień, żeby przypomnieć o naszej wartości, o tej godności, bo Bóg uczynił nas królami, dziedzicami, uczynił nas własnymi dziećmi.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad 92 miejscowości w Polsce i zagranicą. Jego uczestnikom rozdano ponad 400 tys. koron i śpiewników, w których zamieszczono przesłania papieża Benedykta XVI i prezydenta PR Bronisława Komorowskiego, a także arcybiskupa metropolity lubelskiego ks. Stanisława Budzika.

 

- Uroczystość Objawienia Pańskiego to święto szczególne, w którego obchodzeniu jednoczy się Wschód i Zachód, chrześcijanie wyznania katolickiego i prawosławnego, a także niewierzący – napisał we wstępie do Śpiewnika Orszaku Trzech Króli wydanego staraniem Fundacji Orszak Trzech Króli - organizatora ogólnopolskiego marszów - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. – Dlatego tradycja polska nakazywała w tym wyjątkowym czasie wychodzić na zaśnieżone drogi i kolędować od domu do domu, by odwiedzać przyjaciół i sąsiadów i razem z nimi wspólnie świętować nadejście Zbawiciela.

Kazimierski Marsz Trzech Króli zakończyła msza święta w farze, po której odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci z grupy teatralnej działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  tak sobie myslę
  2013-01-08 12:20
  @pijany,bo niekoniecznie pośród Trzech Królów (Mędrców ze Wschodu)musiał być murzyn"
  Masz rację. Oczywiscie powinienem napisać Murzyn./ o jeden kielich za daleko . haha/ Udzieliła mi się nagonka na inne rasy i narody. Przepraszam wszystkich, a w szczegolnośi Króla Baltazara.s. panie Andrzeju, przepraszam
 • wiktor
  Murzyn w kaz kazimierzu towar deficytowy chyba że sposobem Kargula i Pawlaka
 • tak sobie myslę
  @pijany,bo niekoniecznie pośród Trzech Królów (Mędrców ze Wschodu)musiał być murzyn.
 • kazimierzanka
  Pięknie barwnie i radośnie, dzięki za fotoreportaż
 • pijany znad Grodarza
  szkoda, że żaden z Królow nie był murzynem. W innych miastach byli. Niezaleznie od tego "braku" wielkie uznanie.
 • mieszkanka
  Zgadzam się... z tyłu bardzo mało było widać, ale i tak przedstawienie było super- dziewczynki pięknie śpiewały
 • Xawier
  Jasełka za rok proszę zrobić koło ołtarza głównego, niestety koło stajenki jest zbyt mało miejsca, nie widać nic, małe dzieci nie mają szans na obejrzenie.
 • mieszkaniec
  fajna relacja, dzieki!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę