Aktualności dla "sport w Kazimierzu"

Ze starych szkolnych zdjęć spogląda młody chłopak. Na każdym jest w ruchu. Nic dziwnego – to przecież najlepszy sportowiec szkoły, kapitan szkolnej drużyny. Zbigniew Jasiukiewicz – tokarz, który w roku 1968, cztery lata po skończeniu Szkoły Zawodowej w Kazimierzu, razem z drużyną siatkówki reprezentował Polskę na olimpiadzie w Meksyku.

Październik rozpieszcza nas pogodą. Nic więc dziwnego, że II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego, który odbył się w minioną sobotę cieszył się zainteresowaniem.

Już w sobotę na murawie Orłów za wałem wiślanym tuż za kazimierską mariną obędzie się II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego.


Wszystkich miłośników piłki ręcznej zapraszamy w czerwcu do Kazimierza Dolnego. To tu odbędzie się niecodzienne wydarzenie sportowe. Rozgrywki w piłkę ręczną plażową na specjalnie przygotowanej do tego celu plaży już wkrótce.

Wczesną jak na sobotę porą o 7.30 wyruszył z kazimierskiego Rynku radny miejski Rafał Suszek w 70 kilometrowy marsz promujący ideę pomocy choremu Szymkowi i ideę rajdów rowerowych. Na trasie towarzyszą mu sympatycy.

Poćwicz na korcie

Wiosna zbliża się szybkimi krokami. Warto trochę rozruszać ciało na przykład podczas treningu na korcie tenisowym. Na swoje korty w miesiącu marcu nieodpłatnie zaprasza młodzież szkolną hotel Zajazd Piastowski.

Przez kilka sobotnich godzin na nadwiślańskim boisku królowali piłkarze dopingowani przez miłośników piłki nożnej. Zamykający tegoroczny sezon na trawie I Turniej Oldboyów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego już za nami.

Brązowy medalista Mistrzostw Świata, pięciokrotny mistrz Polski w boksie Grzegorz Skrzecz, zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej Tomasz Sokołowski i wielu innych celebrytów pojawi się 5 października na boisku w Kazimierzu, by wziąć udział w I Turnieju Oldboyów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego.

"Szarość, nuda niech je szlag! Wkładaj buty, bieg na szlak!" W najbliższą sobotę 3 sierpnia wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy na Bieg Szlak Trafi, który odbędzie się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Dotąd bochotnickie dzieci lekcje wychowania fizycznego odbywały na korytarzu bądź, gdy pogoda pozwalała, na świeżym powietrzu. Teraz mają piękną halę sportową, z której korzystają także dzieci i młodzież z Kazimierza, a także inni zainteresowani. Środowiskowa sala sportowa została uroczyście odsłonięta z udziałem minister Muchy.

17 czerwca na obiektach Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły Kazimierz odbył się piąty już Memoriał Tadeusza Kotowskiego – piłkarski turniej dla młodych adeptów futbolu.

Pokaż stopkę