I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II

Skomentuj (20)

Wspaniałą wiadomość mamy dla wszystkich tych, którzy lubią Kazimierz Dolny i sport, a konkretnie bieganie. Skąd to połączenie? Otóż w maju w Miasteczku odbędzie się I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II.

Kazimierz Dolny jest miejscem na tyle niezwykłym, że przyciąga ludzi o różnych zainteresowaniach czy poglądach, zawsze są to jednak ludzie z pasją. Dlatego też w Miasteczku tyle się dzieje. Organizowane są tu festiwale, koncerty, spotkania z artystami, wystawy oraz wydarzenia sportowe. Nic więc dziwnego, że nadchodzący sezon turystyczny zapowiada się bardzo ciekawie. Tym bardziej, że na połowę maja zaplanowano nowe wydarzenie. Będzie to I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II.

- Marzy nam się, żeby zrobić imprezę piękną i nietypową – mówi Mirosław Milewski z DEM’a Promotion Polska. - Chcemy uczcić pamięć najwybitniejszego Polaka, Karola Wojtyły. Na pięknym Rynku chcemy przeprowadzić fantastyczną mszę w takiej inscenizacji, jak Karol Wojtyła odprawiał na Mazurach, kiedy jeszcze nie był mianowany na tak wysoki urząd. Po tym chcemy zorganizować bieg na 10 km z udziałem biegaczy z całej Polski. Ten bieg i sama trasa będzie atestowana przez Polski Związek Lekkoatletyki. Ponadto bieg jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Telewizji Polskiej i Superekspresu.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja DEM’a Promotion Polska, jedna z największych agencji marketing services w Polsce, specjalizująca się we wsparciu sprzedaży i wspirająca sportowców.

Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2016 roku w Zielone Świątki. Wiadomo już, że bieg zostanie poprzedzony konferencją prasową w Kazimierzu, na której gościć będą wszystkie telewizje.

Patronem medialnym I Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II będzie Telewizja Polska Oddział w Lublinie. Bieżące informacje będą podawane w TVP Lublin, jak również w paśmie nadawanym na cały kraj tj. w TVP Regionalnej.

Choć dokładny program nie jest jeszcze znany, wiadomo już, że impreza rozpocznie się uroczystą Mszą Święta, która będzie odprawiana przez biskupa na Rynku. Po mszy będzie miał miejsce oficjalny start biegu. Bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów na atestowanej trasie wzdłuż Wisły.

- Pilotem biegu będzie Krzysztof Cugowski, lider zespołu Budka Suflera, związany blisko z miastem Kazimierz Dolny – mówi Mirosław Milewski. – Będzie on jechał odkrytym kabrioletem, początkowo w towarzystwie eskadry bojowej motocyklistów.

Dla najlepszych zawodników zostaną przygotowane puchary oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. Więcej szczegółów poznamy, gdy powstanie dokładny program imprezy oraz podpisane zostaną umowy ze sponsorami.

 

Do maja jeszcze daleko, miłośnicy biegania i Kazimierza mogą wystartować już niedługo w innej imprezie biegowej. 28 lutego startuje z Rynku Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Zapisy prowadzone są na stronie parafii kazimierskiej, która jest organizatorem imprezy, www.kazimierz-fara.pl.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Leonidas
  Czy ma ktoś informacje na temat biegu w Konstancinie? Widziałem wcześniej organizowany bieg przez tą firmę i fajnie to wyglądało. Planuje start w obydwu wydarzeniach. Kiedy zapisy?
  • MACIEJ
   Witam - radzę poszukać pod hasłem Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego.
 • Krzysiek
  Popieram takie inicjatywy w naszym mieście! niech mieszkańcy i przyjezdni biorą udział w jednym wydarzeniu.
 • hehehehe
  Czy przewiduje sie w Kazimierzu zorganizowanie dlugodystansowego biegu z przeszkodmi po rozum bez pucharow i patronow, nagroda zas dotarcie do celu?
  pomoge ulozyc liste pytan do przeszkod - jako wolontariusz, spolecznie
 • pijany znad Grodarza
  Pan Miroslaw powiedział :
  "Na pięknym Rynku chcemy przeprowadzić fantastyczną mszę w takiej inscenizacji, jak Karol Wojtyła odprawiał na Mazurach, kiedy jeszcze nie był mianowany na tak wysoki urząd."
  Czy ABY NAPEWNO ?
  Z tego co wiem to Mazury maja sie nijak do Lubelskiego, a szczególnie Kazimierza.
  P drugie. A co bylo złego w tym , że objał tak wysoki urząd ?
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Piotrek
  Zapisany! Widzimy się w maju! :))
 • Marcin
  Ludzie - możemy jedynie żałować, że 15 maja będzie dopiero pierwszy bieg, ale... lepiej trochę później niż wcale. Co tu dużo gadać - wszystkie drogi poprowadzą biegaczy do tej nadwiślańskiej perełki.
 • LUDWIK
  To przepiękny pomysł i należy jedynie przyklasnąć, żeby godnie uczcić pamięć jedynego ŚWIĘTEGO - Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego. Tych, którzy znają Kazimierz nawet nie trzeba specjalnie zachęcać, a ci, którzy przyjadą po raz pierwszy jak Pani Ania z Łodzi będą wracać. To pewne, bo Kazimierz w majowym słońcu to cudo nad cudami...
 • Ania
  Mogliby zaproponować przyjazne i tanie noclegi w Kazimierzu lub okolicy, bo ja chętnie dojechałabym na bieg z Łodzi, ale nie chce mi się za bardzo wracać tego samego dnia. Zwiedziłabym Kazimierz z mężem i dziećmi, bo nigdy nie byliśmy. Rok temu miałam przyjemność biec w Konstancinie, w I Biegu im. Nurowskiego, który też ta firma organizowała i naprawdę super to ogarnęli. Dużo nagród, nawet pieniężne, różne kategorie, relacja zdjęciowa.. Blogerzy biegowi to opisywali - Jak są jacyś zapaleńcy jak ja, to piszcie w komentarzu, czy będziecie brać udział i może jakoś się spotkamy na tej imprezie!
 • Klaudia
  Czy 17-latkowie będą mogli wziąć udział? Może spróbowałabym namówić koleżanki z klasy na start.
 • Michał
  Wreszcie jakaś fajna impreza sportowa w Kazimierzu ;) Wraz z bratem zamierzamy wziąć udział
 • kibol
  Eryk sporo moich znajomych chce przyjechać do Kazimierza to moze haj wyjeżdzasz to udostępnij chatę Badz Kumpel Pozdr
 • Właściciel kabrioleta
  Kabriolety bywają z zamkniętymi dachami tez
 • Zygmunt
  Ważne ze juz ruszyły zapisy
 • eryk
  Patronat Superekspresu , odkryty kabriolet ( bo te zakryte to nie kabriolety), eskadra bojowa motocyklistów i msza odprawiana przez biskupa na Rynku.
  Wyjeżdżam z miasta na cały weekend.
  • hehehehe
   Ale kto bedzie biegal? Jesli klerycy w sutannach wraz z biskupami to przyjade, przed meta sie ustawie. Ogladac w kabriolecie (takim, w, wesji odkrytej) pieknego Cugowskiego (jako namiestnika JP II, tu we lubelskim) to marzenie calej mojej rodziny od czasow bitwy pod Grunwaldem... a konferencji prasowej transmitowanej na swiat przed biegiem i msza doczekac sie nie moge - ciekawosc na jaki temat bedzie zzera mnie i nie pozwala spac...
  • pijany znad Grodarza
   co pan Krzysztof bedzie śpiewał ?
  • pijany znad Grodarza
   oczywiście kabrioletu chyba nie zakryją ?>
  • Kasia89
   Trochę więcej kultury ludzie.. promują nasze miasto, a wy wyjeżdżacie z tekstami o księżach i JP II... nie chcecie, to nie biegnijcie, ale nie negujcie takich inicjatyw, bo to one nakręcają u nas turystykę i dobre zdanie o mieszkańcach.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę